نحوه پرورش و نگهداری کاج مطبق

درباره خرید کاج مطبق و شرایط نگهداری آن باید بدانید کاج مطبق نوعی کاج سوزنی است که به درخت همیشه سبز معروف است. نگهداری کاج مطبق شرایط خاصی دارد و قیمت کاج مطبق بر اساس اندازه آن متفاوت است. گل کاج مانند گل بامبو شرایط نگهداری ساده ای دارد.

کاشت کاج مطبق در گلدان یا باغچه

می‌توانید اطراف گیاه ظرف‌های آب قرار دهید، یا برای گیاه جزیره زیرگلدانی درست کنید. رطوبت مناسب برای نگهداری کاج مطبق بالای ۵۰ درصد می‌باشد. عامل دیگری که باید در پرورش این گیاه رعایت کنیم این است که نوری که کاج مطبق دریافت می نماید باید کافی باشد. اگرچه سایه روشن را تحمل می نماید ولی باید این گیاه را نزدیک به پنجره با نور ملایم نگهداری کنید.

البته درختانی که در زمین کاشته شده اند قابلیت نگهداری در آفتاب را نیز دارند. کاج مطبق نور کامل غیرمستقیم و روشن را نیز می تواند تحمل کند و از این لحاظ گیاه مقاومی است. برای صادرات کاج مطبق مینیاتوری، بهتربن صادرکنندگان این گیاه را از گلخانه های تهران و مازنداران که بهترین پرورش دهندگان این گیاه هستند خریداری کرده و به بازارهای کشورهای همسایه ارسال می کنند.

خاک مورد نیاز برای نگهداری کاج مطبق

اگر مورد بی توجهی قرار گیرد ممکن است نگهداری آن با اشکال مواجه شده برگها زرد و بی حالت شوند. حشره آفت باعث این نارسایی است هر ۱۴ روز یکبار با سم حشره‌کش طبق دستور سمپاشی کنید و یا با پنبه آغشته محلول به سم روی شاخه بمالید. هفته‌اي يكبار در زمستان و هفته‌اي دوبار در تابستان احتياج به غبار پاشي با آبفشان دارد. حداقل درجه حرارت مطلوب در زمستان 5 درجه سانتيگران و حداكثر آن در تابستان 16 درجه سانتيگراد، در صورت امكان بهتر است در تابستان بيرون از اتاق نگهداري شود.

میزان آبیاری به اندازه ای باشد که آب از زیر گلدان خارج شود. ماندن آب در زیر گلدانی باعث جذب دوباره ی آب شده و این امر پوسیدگی ریشه را در پی خواهد داشت. کاج مطبق می بایست به دور از جریان هوای سرد نگهداری شود.

اما تا زمانی که نیاز نیست گلدونو تعویض نکنید به ویژه اگه تازه خریداری کردید. اگر برگها زرد شوند ، ممکن است درخت به اندازه کافی نور خورشید را دریافت نکرده باشد. كاج مطبق Araucaria جنسي از خانواده پيناسه Pinaceae مي باشد كه بلندي آن در انواع مختلف به 80 تا 170 سانتيمتر می رسد. هر گیاه با یک یا چند شاخصه شناخته می گردد؛ این کاج به برگ های پهن وتیغ دار خود معروف است و با این ویژگی شناخته می گردد. بلندا و اندازه قامت این کاج می تواند تا بیش از 30 متر برسد.

البته این درخت در سایه هم دوام می‌آورد اما رشد آن بسیار کم می‌شود. برای از بین بردن نماتد ها و کرم ها در خاک کافیه از سموم خاک مثل سویل یا دیازینون استفاده کنیم و برای تقویت از کود کامل و سولفات امونیوم هر دو یا سه هفته یکبار استفاده کنیم . به هیچ عنوان در اینجور مواقع خاک رو تعویض نکنید ، گیاه نیاز به درمان داره که نحوه درمان توضیح داده شد.

برای پیشگیری از این بیماری هر سه ماه یکبار با یکی از قارچ کش ها در خاک با ابیاری و اسپری به برگها سم پاشی کنید. در صورت قارچ گرفتن گیاه از پایین به بالا شروع به خشک شدن می شود و از طرفی برگهای فرعی و نازک شروع به ریزش می کنند و تنه اصلی کم کم نرم میشه و گیاه از بین میره. بومی کانادا است و با نام های کاج سفید کوهی ، کاج سفید آیداهو، یا کاج نقره ای نیز شناخته می‌شود.

بازار خرید و فروش مواد شیمیایی

دلیل دیگر قهوه ای شدن برگها میتواند آبیاری بیش از حد ،یا از کم آبی درخت باشد. کاج های مطبق – به ویژه درختان جوان – دارای سیستم ریشه ای ضعیفی هستند. برای تقویت ریشه های آنها میتوانید آنها را کود دهی کنید. اگر گیاه شما در حین رشد در داخل خانه شروع به رشد غیر یکنواخت بکند و ساقه آن به سمت بالا رشد کند ، دلیل آن میتواند نور ناکافی و کود دهی زیاد باشد. در این صورت ، کود دهی را تا زمان دسترسی بیشتر گیاه به نور خورشید کاهش دهید.

دلیل اصلی قهوه ای شدن برگ‌های کاج مطبق، کمبود رطوبت است. کاج اکسلسا نیز بسیار شبیه به کاج مطبق معروف خودمان است. در یک منطقه و با یک شرایط آب و هوایی مشابه می‌توان آن‌را در منزل نگهداری کرد. در مناطقی که آب و هوای معتدلی دارد و از برف و یخبندان خبری نیست، کاج‌ نور فلوکس بیش از 150 سال زندگی خواهد کرد. این درختان زیبا را می‌توان در بخش‌هایی از سواحل کالیفرنیا، با قامتی بلند مشاهده کرد.

این محصول گلدان سایز هفت می باشد

می توانید تا جوانه زدن بذرها روی گلدان پلاستکی شفافی بکشید تا رطوبت دانه ها حفظ شود. کاج چیر بومی هیمالیا بوده و یکی از مهم ترین درختان جنگلی آسیا محسوب می‌شود. از چوب آن برای ساخت مبلمان استفاده می‌شود اما زیبایی چندانی ندارد. نام دیگر کاج چیر، کاج ایمودی بوده و ازتفاع آن به ۵۴ متر هم می‌رسد.

شما می‌توانید برای خرید کاج مطبق و انواع آن (بونسای کاج آروکاریا یا تراریوم بونسای کاج آروکاریا) به گل فروشی آنلاین گل باما مراجعه کنید. گل باما در بازار گل تهران نیز بصورت حضوری می‌تواند شما را در انتخاب انواع گل مطابق با شرایط نگهداری‌تان، راهنمایی کند. در فصل سرما، زمان استراحت گیاه کاج مطبق است، بنابراین اصلا زمان خوبی برای کودهی یا تعویض گلدان به حساب نمی‌آید.

با کودهی و یا تعویض خاک بی‌موقع، رشد گیاه مختل می‌شود و در نهایت گیاه طراوت و شادابی خود را از دست می‌دهد. برای نگهداری از کاج مطبق در آپارتمان، اگر خاک با زهکشی کامل، آفتاب فراگیر و غیر مستقیم و دما متعادل باشد، شرایطی ایده‌آل برای آن فراهم ساخته‌اید و سال‌ها از وجود آن بدون کمترین دردسری بهره‌مند خواهید شد. کاج مطبق بخاطر زیبایی بی‌نظیری که دارد جزء گیاهان آپارتمانی لاکچری به حساب می‌آید.

از بین انواع کاج های مطبق، هتروفیلا دارای برگ های سبز روشن است که در صورت مساعد بودن شرایط رشد قادر است تا ارتفاع ۵۰ متر رشد کند. متقاضیان می توانند جهت خرید فروش وب سایت خانم گل از طریق لینک های ارتباطی با کارشناسان ما در واحد فروش انواع کاج مطبق تماس حاصل نمایند تا از آخرین لیست قیمت فروش انواع کاج مطبق اطلاع کامل کسب کنند.

هر سه تا چهار سال یک بار در فصل بهار به تعویض گلدان گیاه بپردازید که ریشه ها بالای خاک باشند و نصف گلدان جدید را با خاک و شن و کود گیاهی پر کنید. شما میتوانید انواع بذر گیاهان زینتی ، سبزیجات و صیفیجات، بذر چمن و درختان زینتی و همچنین انواع کود را با مناسبترین قیمت و اطمینان خاطر تهیه نمایید. با توجه به این که کاج مطبق با شروع سرما، از اواخر شهریور تا اوایل آبان وارد دوره استراحت می شود، گیاه باید به اتاقی بدون وسایل گرمایشی منتقل شود.

کاج پینیون تک برگ

برای این منظور می توانید با مشاورین جوانه بانبرای تکثیر و مراقبت از کاج مطبق مشورت کنید. پژمردگی برگ ها نیز مانند افتادگی آن ها، از جمله بیماری های کاج مطبق است که افرادی که از آن نگهداری می کنند بسیار با آن مواجه می شوند. از جمله دلایل رایج آن نیز هوای بسیار سرد یا بسیار گرم در فصول مختلف است. باید دقت کنید که دمای پایین تر از 10 درجه و بالای 30 درجه برای این گیاه غیر قابل تحمل است.

کاج مشهد

این گیاه بسیار غول‌پیکر است ولی نوع گلخانه‌ای آن مناسب برای نگهداری در منزل است و ارتفاع آن اغلب به ۱۶۰ سانتیمتر می‌رسد. شاخه‌های این کاج نیز مانند کاج کوکی ئی طاقه طبقه است و ظاهری زیبا به گیاه می‌بخشد. کاج مطبق در فضای آزاد برای تولید مثل (تکثیر) مخروط تولید می‌کند، این مخروط‌های بارور و گرد بین12 تا 15 سانتی‌متر رشد می‌کنند و بعد از 18 ماه آزاد می‌شوند. اما تکثیر کاج مطبق در گلخانه به دو روش کاشت نشا (بذر) و قلمه‌زنی است. اگرچه سایهٔ روشن را تحمل می‌کند ولی نزدیک به پنجره با نور ملایم نگهداری کنید البته درختانی که در زمین کاشته شده‌اند قابلیت نگهداری در آفتاب را نیز دارند.

این کاج کمیاب بومی کالیفرنیا بوده و تا ارتفاع ۱۵ متر قد می‌کشد و برای رشد به آفتاب کامل نیاز دارد. دنیای کاج ها دنیای وسیعی است و محدود به موارد بالا نمیشود لذا در ادامه همراه ما باشید تا با معروف ترین انواع مختلف کاج های موجود در سراسر جهان نیز آشنا شویم. اشعه مسقتیم آفتاب مخصوصاً از پشت شیشه عامل این مشکل است. کاج مطبق حتما نور می خواهد آن را پشت پنجره جنوبی بگذارید و موقع آفتاب تابستان پرده را جلوی آفتاب بکشید.

کاج پیچ Pitch Pine

بومی بخش‌های شمالی آمریکا و کانادا بوده و طول آن به 9 تا 15 متر می‌رسد. نام علمی آن Pinus banksiana می‌باشد که تا حدی شبیه به یک گیاه ژولیده و کهنه است که به ندرت برای منظره طبیعی استفاده می‌شود. نام علمی آن Pinus pinea می‌باشد که به کاج چتری هم معروف است. معمولا به عنوان درخت زینتی در پارک‌ها و باغ‌های بزرگ می‌کارند و به جز هیزم هیچ کاربرد تجاری دیگری ندارد. نام علمی آن Pinus aristate می‌باشد و رشد آهسته‌ا‌ی دارد، عمر آن بسیار طولانی است. از سایز متوسط تا بزرگ رشد کرده و هنگامی که به بلوغ کامل می‌رسد، از شکل هرمی به گرد تبدیل می‌شود.

کاج توری Lacebark Pine

اگر گیاه دچار کم آبی شود، طبقات کاج مطبق شما، آویزان شده و شکل زیبای خود را از دست می دهند. لوازم آبیاری هوشمند گلدان‌های شما به علت کم آبی خشک می‌شوند؟ انواع تجهیزات آبیاری مناسب شما اینجاست! نور به طراوت آن بسیار کمک می کند لیکن بهتر است از تابش مستقیم آفتاب حفاظت شود.

با نام های کاج سفید کوهی، کاج سفید آیداهو، یا کاج نقره ای نیز شناخته می‌شود. بومی کوهستان‌های صخره‌ای جنوبی نواحی آمریکای شمالی، آریزونا، کلرادو و نیومکزیکو است که برای منظره و فضای سبز بسیار مناسب می‌باشد. نمونه‌های کوتاه آن به عنوان بوته استفاده می‌شوند یا در حد درخت کوچک رشد می‌دهند. فروش عمده شمشاد طلایی با قیمت استثنایی، خرید و فروش عمده شمشاد طلایی قیمت ها را شکست. برای قلمه زدن هم می‌توان قلمه های 20 سانتی متری را از درخت جدا کرده و پس از آغشته کردن به هورمون ریشه زایی آن ها را در خاک ماسه و شن کاشت.

علت خشک شدن برگ‌های پایینی بخاطر شرایط نامناسب محیطی مانند نور، درجه حرارت و همچنین پایین بودن رطوب می‌باشد که با استفاده از مطالب بالا رطوبت و شرایط گیاه را فراهم کنید. گل فروشی ما با هدف تغییر سبک خرید گل در ایران راه اندازی شده است. بدین معنی که گلهایی به مشتریان ارائه نمایید که این گلها ماندگاری و طول عمر بالاتری داشته باشد.

کاج‌های جزیره‌ی نورفولک اگرچه همانند یک کاج واقعی قوی و سرسخت نیستند، اما همانند ارکیده‌ها متعلق به خانواده گیاهی اصیلی هستند که قدمت آن‌ها به بیش از دوران ماقبل تاریخ می‌رسد. اگرچه حساس هستند ولی اگر شرایط وفق مرادش باشد، برایتان همانند یک دوست مهربان تا سال‌ها ماندگار می‌ماند و طراوتش را نثارتان می‌کند.

برای دریافت قیمت کاج ایرانی عرضه شده با قیمت مناسب به فروشگاه های آنلاین مراکز فروش در سراسر کشور مراجعه نمائید. این نوع کاج هم مثل انواع دیگر به خاک حساسیت زیادی نشان نمی‌دهد و توانایی رشد در انواع خاک را دارد. توجه کنید که آبیاری منظم، رشد مناسب گیاه را تضمین می کند.

دکمه بازگشت به بالا