نحوه تعیین تعداد ساب برای پروژه کفسابی

سنگسابی و کفسابی چیست ؟ چگونه تعداد ساب را تعیین کنیم؟

بگذارید برای توصیف کفسابی چیست به این صورت شروع کنم که کف کاشی به خاطر دوام، هزینه پایین و نگهداری آسان که در مقایسه با کفپوش فرش دارد از محبوبیت بالایی برخوردار است و یک انتخاب مناسب برای کف آشپزخانه و حمام هست. کف کاشی مانند فرش و سرامیک نیاز به توجه و نگهداری و تمیز کردن دارد، زمانی که احساس کردید کف کاشی شما مثل روز اول نیست و نیاز به تمیز و براق کردن دارد میتوانید تلفن خود را بردارید و با تکنسین های ما تماس بگیرید تا در اولین فرصت به محل اعزام شوند و کف کاشی شما را به بهترین روش تمیز کنند. بهترین خدمات نماشویی نیز توسط متخصصین مدرن ساب انجام خواهد شد.

کفسابی

کفسابی یا تمیز کردن معمولی ؟

در هنگام تمیز کردن خانه و گردگیری وسایل آن ممکن هست گرد آن ها روی کاشی ها بنشیند و بعد از مدتی آن ها را تیره و کثیف تر کند مخصوصا کاشی های سفید رنگ و روشن که همین موضوع باعث تغییر رنگ کاشی شما می شود و تمیز کردن آن ها به صورت  دستی و با استفاده از مواد شوینده اسیدی باعث آسیب جدی به کاشی ها می شود که همین موضوع شما را مجبود می کند که به فکر تعویض کاشی ها بیوفتید و هزینه سنگینی روی دست شما می گذارد. دستگاه هایی که تکنسین های ما برای تمیز کردن این نوع کاشی ها استفاده می کنند نوعی بخار تولید میکند که همین بخار باعث میشود گرد و خاک از لای کاشی ها تمیز شود در استان تهران ما بهترین روش را برای تمیز کردن کاشی ها استفاده میکنیم که به کاشی ها صدمه وارد نشود.

کاشی هایی در کارخانه تولید می شوند مانند وسایل دیگر یک تاریخ انقضایی روی آن ها زده می شود که این تاریخ نشان دهنده پایان دوام آن کاشی یا سرامیک هست و شما مجبور به تعویض آن هستید اما راهی که برای شما پیشنهاد می کنیم سپردن کاشی و سرامیک ها به متخصصان کف ساب و سنگساب است که علاوه بر تمیزو برق کردن به اصطلاح کفسابی ، دوام کاشی وسرامیک ها را با استفاده از دستگاه های حرفه ای که دارند، بیشتر می کنند.

تعداد ساب برای یک پروژه کفسابی چکونه مشخص می شود؟

برای اجرای موفق یک پروژه سنگسابی و کفسابی نیاز است تا اصولی را رعایت کنیم که قصد داریم در این بخش به یکی از کاربردی ترین نکته های کفسابی بپردازیم و به صورت خلاصه وار بررسی کنیم. نحوه تعیین تعداد ساب برای یک پروژه کف سابی همواره مورد ابهام بوده است ، تا جایی که حتی کفساب های مبتدی یا تازه کار نیز درگیر این موضوع هستند و در محاسبات خود نیز دچار مشکل می شوند. قبل از آنکه استارت پروژه کفسابی و سنگسابی بخورد، لازم است تا کفساب بر اساس میزان پستی و بلندی و کثیفی تعداد و جنس لقمه سنگ ها را تعیین کند به عبارت دیگر یک کفساب ماهر با بررسی اولیه باید تشخیص دهد که سنگ مورد نظر چه میزان کار و ابزار نیاز دارد.

تعیین تعداد ساب و نکات آن

برای تعیین تعداد ساب اولین نکته ای که باید به ان توجه شود جنس سنگفرش است ، برای مثال برای سنگ گرانیت لزوما باید از ۱۳ ساب به بالا استفاده کرد در غیر این صورت نتیجه ایده ال حاصل نمی شود و یا برای موزاییک ۷ تا ۱۰ ساب نیاز است تا سنگ کاملا یک دست شود و لایه برداری به خوبی اجرایی شده و کیفیت به بالاترین سطح خود برسد.

نکته بعدی میزان پستی و بلندی است، در تشریح این مورد باید عرض کنیم که میزان لایه برداری با توجه به پستی و بلندی معین می شود برای مثال ساب اول و دوم برای همین منظور است و از ساب سوم به بعد کیفیت سنگ و بازگشت به حالت قبل پرداخت اتفاق می افتد و به زبان ساده تر در هر ساب سنگ تا شیشه و یک دست شدن پیش می رود.

در یکی از پروژه های کفسابی و سنگسابی که توسط تیم کاری ما اجرا شد در ابتدا ۸ ساب برای سنگ دهبید در نظر گرفته بودیم اما در ساب امیرخانی متوجه شدیم که برای پرداخت و لایه برداری بهتر ، نیاز است تا بعد از ساب امیرخانی از لقمه سنگ های ۴۰۰ پفکی ، ۶۰۰ لاکی و ۸۰۰ و ۱۰۰۰ اسیدی استفاده کنیم و به این ترتیب تعداد ساب به ۱۳ ساب افزایش پیدا کرد ، پس ممکن است که در روند کار ساب زنی تعداد لقمه سنگ متناسب با شرایط کار تغییر کند.

آشنایی با دستگاه کفسابی و سنگسابی

به‌طور کلی دستگاه ساب زنی سنگ به سه دسته تقسیم می‌شوند:

  • دستگاه کفسابی دستی یا hand-held
  • دستگاه کفسابی walk-behind
  • دستگاه کفسابی ride-on

این دستگاه های ساب زنی کف، در نحوه ی کار، کاربرد و میزان برق مصرفی (سه فاز و تک فاز) با هم تفاوت دارند. نوع سوم بیشتر در هتل ها، مراکز تجاری بزرگ و مکان های صنعتی استفاده می شود.

دستگاه ساب پله

متاسفانه بعضی از کف ساب‌ها برای ساب زنی پله از دستگاه سه فاز کفسابی استفاده می‌کنند. ولی برای ساب زدن راه پله دستگاه ویژه‌ای وجود دارد. لازم به ذکر است که دستگاه کفسابی مخصوص پله همان دستگاه تک فاز است؛ اما در ابعاد و کارایی کوچیکتر.

دستگاه ساب زنی دستی

دستگاه ساب زنی دستی برای ساب زدن کنار دیواره‌ها، چارچوب و همچنین برای ساب زدن دیوارهای سنگی و دیوارهای تزئینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. تک تک کف ساب‌هایی که در اپلیکیشن برای کف سابی به شما معرفی می‌شوند، از تمامی دستگاه‌های کف سابی در شرایط مناسب استفاده می‌کنند؛ تنها باید قبل از ساب زنی ویژگی کف را بررسی کنند.

کفسابی هتل | با کفسابی، لوکس بودن هتلتان را به رخ بکشید!

زیبایی و لوکس بودن هتل باعث جذب بیشتر مسافران می شود. یکی از ارزان ترین و سریع ترین راه ها برای لوکس تر شدن هتلتان کفسابی است.

  • کفسابی سنگ کف باعث جلا دادن به سنگ ها می شود.
  • براق و درخشان تر شدن زمین تمام وسایلی که روی آن ها قرار دارد را با ارزش تر نشان می دهد.
  • ساب سنگ و آینه ای شدن با انعکاس نور از سنگ ها، محیط را بزرگتر نشان می دهد.
  • از بین رفتن درز سنگ ها مانع جذب آلودگی میشود. درنتیجه سنگ ها دیر تر نیاز به شست و پیدا میکنند.
  • یک دست شدن سنگ ها زمان و هزینه شست و شو را کاهش می دهد.

دو مورد آخر کفسابی هتل هزینه های نظافت را تا 50 درصد کاهش میدهد.

قیمت کفسابی هتل

قیمت کفسابی هتل متری محاسبه می شود. متراژ بالا برخی از قیمت های کفسابی را کاهش می دهد. از آنجایی که هتل ها متراژ بالایی دارند. سنگس سابی هتل ها به صرفه تر است. اگر هتلتان قبلا کفسابی شده باشد قیمت سنگسابی کمتر می شود. زیرا تعداد مراحل ساب کمتر می شود. جنس سنگ روی قیمت کفسابی هتل موثر است سنگ به اصطلاح نرم راحت تر و سریع تر از سنگ های سخت ساب زده می شود.

چه بخش هایی از هتل نیاز به ساب زدن دارد؟

هر بخشی که با سنگ پوشیده شده باشد را می توان کفسابی کرد. اما در هتل بخش های خاصی وجود دارد. که کفسابی آن ضروری است.

لابی هتل: لوکس بودن لابی هتل باعث جلب توجه مشتری می شود. هرچه لابی زیباتر باشد احتمال جلب نظر مشتری بیشتر است. پس برای زیبایی و لوکس شدن لابی سنگسابی این قسمت از هتل ضروری است.

راهرو ها وراه پله های اصلی هتل: به دلیل رفت و آمد زیاد مسافران این محل زود به زود کثیف می شود. کفسابی باعث کم شدن هزینه شست و شو این قسمت از هتل می شود.

کف اتاق های هتل: اگر کف اتاق های هتلتان با سنگ پوشیده شده است. حتما بعد از چند سال کدر سیاه و مات می شود. این سیاهی ها به خورد سنگ رفته و با شست و شو از بین نمیرد. و از نظر مشتری انگار زمین تمیز نشده است. برای حفظ اعتبار هتل نیاز است که سالی یک بار سنگ اتاق ها ساب زده شود تا سطح رویی سابیده شود. و سنگ نو نمایان شود.

دستگاه کفسابی هتل

بنا به شرایط هتل از دستگاه سه فاز و تک فاز برای کفسابی و سنگسابی هتل استفاده می کنیم. سایز بزرگ این دستگاه ها سرعت عمل را بالا می برند. اگر دستگاه های بزرگ نتوانند به بخش هایی مانند کنج ها و … دسترسی داشته باشند. از دستگاه کفسابی دستی نیز استفاده می کنیم. دستگاه های کفسابی پد های مخصوصی دارند. که به آن ها لقمه سنگ هم گفته می شود. این لقمه سنگ ها شماره ها ، جنس و درجه بندی های مختلفی دارد. که کفساب ماهر بنا به جنس سنگ ، چندین لقمه سنگ را انتخاب میکند. و سنگ را ساب می زند. اگر لقمه سنگ ها به درستی انتخاب نشود ممکن است آسیب های جبران ناپذیری به سنگ وارد شود.

سوالات متداول:

سوال: بسیاری در مورد استفاده از تکنولوژی نانو و اپوکسی برای استفاده در کفسابی و ساب سنگ مطرح ساخته اند، آیا می توانید بگویید که کدام مورد برای استفاده در کف ساختمان مناسب تر است؟

پاسخ  : نانو و اپوکسی را میتوان از جهات مختلف مقایسه کرد و مورد بررسی قرار داد؛به طور مثال نانو کاملا جذب سنگ میشود و یک لایه نازک روی آن بوجود می آورد و از ورود هرگونه گرد وخاک و مایع به داخل سنگ جلوگیری میکند. ولی اپوکسی لایه ای ضخیم تر روی سنگ ایجاد میکند و علاوه بر جلوگیری از نفوذ آب و گرد و خاک، از وارد شدن ضربه به سنگ نیز جلوگیری میکند.

تفاوت دیگر این دو در قیمت آنها میباشد، قیمت اجرای برای هر متر مربع بین ۱۷ تا ۲۶ هزار تومان میباشد در صورتی که اپوکسی برای هر متر مربع ۸۰ هزار تومان هزینه دارد، پس میتوان به این نتیجه رسید که نانو از نظر اقتصادی به صرفه تر از اپوکسی میباشد و شاید به همین دلیل باشد که اکثر مردم نانو را بر اپوکسی ترجیح میدهند.

سوال: متاسفانه ما در گذشته به علت نا آگاهی برای اجرای ساب سنگ و پاک نمودن سنگ کف، از جوهر نمک استفاده نمودیم و در حال حاضر حالت طبیعی سنگ از بین رفته است؟ در این شرایط چه باید کرد؟

پاسخ: همانطور که در مباحث بالا گفته شد، شست و شوی سنگ با مواد اسیدی باعث آسیب رساندن جدی به آن میشود. در حال حاضر شما میتوانید با انجام دادن ۲ یا ۳ بار کفسابی و بعد از آن پرداخت کاری برای براق کردن، مشکل خود را حل کنید.

سوال: برای جلوگیری از نفوذ مواد خارجی در سنگ و محافظت از آن در برابر چای، آب و اسید چه عملی را پیشنهاد می کنید؟

پاسخ: برای جلوگیری از نفوذ مواد خارجی و مایعات میتوانید از نانو استفاده کنید. نانو کاری با استفاده از دستگاه مخصوص انجام میشود.

سوال: آیا عملیات کفسابی یا ساب سنگ در فصل سرما قابل اجرا بوده و یا کیفیت مطلوب و مناسب خود را از دست خواهد داد؟

پاسخ: برای سابزنی در فصل سرما باید به این نکته توجه کرد که ساب سنگ در ساعاتی از روز انجام میشود که دمای هوا در بالاترین درجه قرار دارد. باید توجه کرد که رزین، بتونه و آب ساب یخ نزند تا هم به سنگ آسیبی وارد نشود و بتوان به بهترین کیفیت دست پیدا کرد. برای گرم نگه داشتن محیط، بهتر است پنجره ها با وسایلی کاملا پوشانده شوند. در چنین مواردی بهتر است ساب زن حرفه ای و کارآزموده به کار گرفته شود.

سوال: آیا انجام خدمات کفسابی برای سنگی که قبلا ساب خورده است با سنگی که تا به حال عملیات سنگسابی روی آن اجرا نشده است، تفاوتی دارد؟

پاسخ: بله متفاوت است؛ به سنگی که قبلا عملیات کفسابی روی آن انجام شده باشد، سنگ ساب خورده میگویند؛ به طور مثال ممکن است شما منزلی را تازه خریده باشید و ندانید که قبلا کفسابی شده است یا نه، یک کفساب حرفه ای در نگاه اول متوجه این موضوع خواهد شد که کف منزل شما ساب خورده؛ در نتیجه کار آسان تر خواهد بود و قیمت آن پایین تر می آید.

سوال: کفسابی درجه یک چه تفاوتی با کفسابی درجه دو در کف دارد؟

پاسخ: در درجه اول تفاوت آنها در قیمت آنها میباشد. در کفسابی درجه یک از لقمه های مرغوب تری در کف دستگاه استفاده میشود و مراحل کار بیشتر می شود.

دکمه بازگشت به بالا