چگونه به صورت مستقیم و بدون واسطه از سایت های چینی خرید کنیم؟

خرید از چین بدون واسطه روشی پرسود با ریسک کم

بازرگانان ایرانی هر ساله محصولات زیادی را از کشور چین به ایران وارد می‌کنند. واردات کالا از چین یکی از روش‌های محبوب واردات در میان بازرگانان ایرانی است. اگرچه کالاهای چینی باکیفیت و قیمت مناسبی عرضه می‌شوند، اما سودآوری و موفقیت این روش وارداتی بستگی به این دارد که تا چه میزان بتوانید واسطه‌ها را از روند واردات حذف کنید. بنابراین بهترین راه برای سود بیشتر، خرید کالا از کشور چین بدون واسطه است. در این مطلب با روش خرید از چین بدون واسطه و نکات مهم مرتبط با اجرای این روش آشنا می‌شویم.

چینی

واردات کالا از کشور چین با خرید از چین

با افزاش تحریم‌ها و افزایش قیمت ارز، چین به یکی از بهترین کشورها برای واردات کالا به کشور ایران تبدیل شده است. بازرگانان ایرانی هر ساله مقادیر زیادی کالاهای مختلف را از کشور چین به ایران وارد می‌کنند. واردات کالا از کشور چین در کنار مزایای بسیاری مانند قیمت مناسب، سود بالا و تنوع خوب اجناس برای واردکنندگان، برخی دشواری‌ها را نیز دارد.

بازرگانان برای واردات کالا از کشور چین باید سفارشات خود را از طریق واسطه‌ها به ثبت برسانند و در این بین مقدار زیادی از سود نهایی فروش کالاها به جیب این واسطه‌ها وارد می‌شود. بهترین روش برای واردات کالا از کشور چین، واردات بدون واسطه است.

تعریف واسطه در خرید کالا از چین

واسطه به شخصی گفته می‌شود که خود را کارمند یا آشنای کارخانه یا شرکت چینی معرفی می‌کند و به شما اجازه ارتباط مستقیم با شرکت چینی را نمی‌دهد. واسطه‌ها ادعا می‌کنند که با سفارش کالا از طریق آن‌ها سفارش شما سریع‌تر و مطمئن‌تر انجام می‌شود. درصورتی که آن‌ها فقط می‌خواهند هزینه‌ای بابت خدمات خود از شما بگیرند. اگر شخصی که ادعای آشنایی با شرکت چینی را دارد به‌هیچ عنوان اجازه نداد تا شما با شرکت چینی ارتباط مستقیم داشته باشید؛ آن فرد قطعا یک واسطه سودجو است.

نحوه شناخت واسطه‌ها در خرید از چین

واسطه‌ها معمولا ارزشی در زنجیره واردات کالا ندارند. برای این که بدانید واسطه‌ ارزشی در زنجیره واردات کالا دارد، کافی است از او بخواهید در لیست هزینه‌ها، هزینه‌ی خدمات خود را جدا از هزینه کالا درج کند. اگر واسطه موردنظر از انجام این کار اجتناب کرد، به احتمال زیاد، یک واسطه بی‌ارزش است. برخی واسطه‌ها خود را کارمند یا مدیر فروش کالا در شرکت یا کارخانه چینی معرفی می‌کنند. در صورت شفاف نبودن این ادعا، احتمالا ادعای واسطه نادرست است.

بازرگانان برای واردات کالا از کشور چین باید در ابتدا کالای مورد نظر خود را در کشور چین سفارش دهند و در ادامه بقیه مراحل واردات کالا را به صورت حضوری پیگیری کنند. با توجه به این که واردات کالا از یک کشور خارجی به داخل ایران نیازمند کارت بازرگانی و مجوزهای قانونی است، بسیاری از واردکنندگان باید از طریق واسطه‌ها مراحل بعدی واردات کالا را انجام دهند.

انواع خرید از چین بدون واسطه

با توجه به نقش غیرمفید واسطه‌ها در زنجیره واردات کالا از کشور چین، بسیاری از واردکنندگان و بازرگانان تصمیم می‌گیرند تا بدون واسطه کالای موردنظر خود را از کشور چین وارد کنند. برای واردات بدون واسطه از کشور چین سه روش خرید بدون واسطه از کارخانه‌ها، خرید از سایت‌های چینی و خرید از طریق شرکت‌های بازرگانی وجود دارد.

خرید از چین بدون واسطه از کارخانه ها

روش خرید بدون واسطه از کارخانه‌ها یا شرکت‌ها در چین یکی از روش‌های سنتی واردات کالا از این کشور به‌شمار می‌آید. در اوایل که واردات کالا از کشور چین رونق گرفته بود، بازرگانان برای خرید و واردات کالا از چین، به این کشور سفر می‌کردند. بازرگانان با انجام تمام مراحل به‌صورت حضوری کالاهای موردنظر خود را خریداری و به ایران وارد می‌کردند. خرید حضوری دیگر برای بازرگانان صرفه اقتصادی ندارد.

خرید از سایت های چین بدون واسطه

شرکت‌های چینی به‌مرور زمان متوجه شدند که با راه‌اندازی یک سایت فروش می‌توانند بسیاری از واسطه‌ها را حذف کنند و مستقیما با مشتریان خود در ارتباط باشند. بازرگانان نیز با مراجعه به سایت‌های چینی می‌توانستند بدون هزینه زیاد و در سریع‌ترین زمان ممکن سفارشات خود را ثبت کنند و بقیه مراحل را از داخل کشور پیگیری کنند. خرید و واردات کالا از سایت‌های چینی یکی از راه‌های خرید بدون واسطه است که در آن بسیاری از واسطه‌ها حذف می‌شوند اما دارای برخی معایب نیز می‌باشد.

در خرید از سایت‌های چینی، ممکن است شرکت چینی ادعای نادرستی درمورد کیفیت و مدل محصول خود داشته باشد. در بقیه مراحل واردات کالا به داخل کشور نیز بازرگان باید با واسطه‌ها برای بسته‌بندی و حمل‌ونقل کالا در ارتباط باشند.

خرید بدون واسطه از چین از طریق شرکت بازرگانی

خرید بدون واسطه می‌تواند به معنای حذف بعضی از عوامل واسطه در بازرگانی نیز باشد. برای مثال وقتی شما از خدمات یک شرکت بازرگانی استفاده می‌کنید، در صورتی که این شرکت بازرگانی بنابر تجربه خود بتواند عوامل واسطه در چین را حذف کند و کالا را برای شما به‌صورت مستقیم از کارخانه خریداری کند، این روش نیز به‌نوعی خرید بدون واسطه نام می‌گیرد.

در این روش شما فقط کافی است کالا و کیفیت موردنظر خود را به مجموعه بازرگانی بدهید و سپس این شرکت بازرگانی، لیست قیمت و محصولات موردنظر شما را تهیه می‌کند و بعد از تایید شما باقی مراحل توسط این شرکت پیگیری می‌شود. در این روش تنها مرحله‌ای که برعهده واردکننده است، انتخاب کالا است. باقی مراحل توسط شرکت بازرگانی انجام می‌شود و کالا در اختیار بازرگان قرار می‌گیرد.

مزایای خرید از چین بدون واسطه

خرید بدون واسطه از چین دارای مزایای زیادی مانند کاهش هزینه، افزایش سرعت واردات کالا و اطمینان از کیفیت کالای موردنظر است. با خرید از چین بدون واسطه، هزینه‌هایی مانند هزینه خدمات واسطه‌ها کاهش پیدا کرده و سود نهایی فروش کالای شما افزایش پیدا می کند. همچنین با حذف واسطه‌ها فرایند واردات کالا سرعت بیشتری می‌گیرد.

مراحل خرید از چین بدون واسطه

خرید از چین بدون واسطه نیازمند طی کردن چند مرحله است. در مرحله اول واردکنندگان باید منبعی که می‌خواهند از آن کالای موردنظر خود را خریداری کنند، پیدا کرده و لیست قیمت و موجودی محصولات این فروشنده چینی را دریافت کنند. باید توجه شود که فروشنده چینی باید از اعتبار و سابقه لازم برای خرید از آن برخوردار بوده و یک شرکت تقلبی یا نامعتبر نباشد.

چینی

ثبت سفارش و مذاکره نهایی

در مرحله بعدی واردکنندگان باید سفارش خود را ثبت و نهایی کنند. در این مرحله مذاکراتی بین واردکننده و شرکت چینی بر سر موضوعاتی مانند قیمت و کیفیت و مدل کالاها صورت می‌گیرد. پیشنهاد می‌شود در تمام مراحل و به‌خصوص در این مرحله با شرکت‌های بازرگانی معتبر برای مذاکره با شرکت چینی مشورت شود.

پرداخت حواله ارزی به کشور چین یا امارات

برای پرداخت هزینه‌های سفارش، بازرگانان و واردکنندگان باید حواله ارزی سفارش خود را ثبت کنند. بعد از ثبت حواله ارزی واردکنندگان باید در کشور چین یا امارات حواله ثبت سفارش را پرداخت کنند. سپس پول به حساب شرکت چینی واریز می‌شود.

آماده‌سازی محموله

در مرحله بعدی شرکت چینی کالا را آماده و بسته‌بندی می‌کند. واردکننده باید محموله کالای بسته بندی شده را دریافت کرده و آن را برای انبار ارسال کند. یکی از دشواری‌های واردات کالا به‌صورت حضوری در کشور چین، مراحل زیاد و هزینه‌بر آن برای واردکننده است.

حمل بار به ایران

بعد از بسته‌بندی کالاها، آن‌ها توسط راه‌های هوایی یا دریایی برای ارسال به ایران فرستاده می‌شوند. انتخاب یک مجموعه حمل‌ونقل مناسب که بار را در سریع‌ترین و بهترین وضعیت به ایران برساند، برای واردکنندگان اهمیت زیادی دارد.

ترخیص بار از گمرک کشور

در آخرین مرحله کالای وارد شده به کشور، در داخل گمرک تخلیه می‌شود. واردکننده باید با انجام مراحل قانونی و مجوزها کالای موردنظر خود را از گمرک کشور ترخیص کند. باید توجه داشت که قبل از خرید کالا و اقدام برای واردات آن، باید از قوانین موجود در کشور اطلاعات کافی داشت تا برای ترخیص کالای وارداتی در گمرک ایران دچار مشکل نشوید.

راهنمای خرید از چین

در این مقاله قصد داریم تا شما را در زمینه خرید از چین راهنمایی کنیم. تا حتی اگر خیلی در این زمینه بی تجربه باشید، اطلاعات مناسب و منطقی را داشته و آماده شوید تا از پول خود حداکثر استفاده را ببرید. کسانی که قصد این کار را دارند بایستی اطلاعات کاملی را در مورد سفارش کالا از چین و هزینه خرید کالا از چین را داشته باشند. به همین منظور ما در این مقاله موارد لازم را به شما خواهیم گفت. و همچنین  در ادامه شما را با خرید از چین بدون واسطه، واردات جزیی از چین، خرید لباس از چین، سایت خرید عمده از چین ، روش واردات از چین و … آشنا خواهیم کرد.

تجربه خرید چین

چین یک مقصد خرید عالی است. از دکه کنار جاده گرفته تا مرکز خرید مدرن در مقیاس بزرگ، از فروشگاه مشترک گرفته تا یک سوپرمارکت محبوب، این کشور مکان های بی شماری عالی برای خرید دارد که می تواند خواسته های خریداران را برآورده کند. در بیشتر شهرهای بزرگ چین خیابان های تجاری ویژه ای وجود دارد که محصولات محلی در آن به فروش می رسند. با این حال، همه خریدها در این کشور یکسان نیستند.

انواع مختلفی از فروشگاه ها، مراکز خرید و دکه های خیابانی برای انتخاب وجود دارد. استفاده از تجربه خرید از چین شما از انتخاب خرید بین گزینه های متععد راهنمایی کرده و به مقصد می رساند. با خواندن این مقاله می توانید تجربه خرید از چین را بدون سفر به کشور چین بدست آورید.

خرید از چین بدون واسطه

برای خرید از چین بدون واسطه کافی است تا با متخصصان بازرگانی تماس حاصل کنید. به این صورت تمام واسطه ها را حذف کرده اید. این بازرگانان با سالها تجربه در زمینه خرید از این کشور و دارا بودن دفتر در مقصد منابع و تامین کننده های خوبی می شناسد و می تواند برای هر محصولی به راحتی منبع یابی کند.

روش خرید از چین

برای روش خرید از چین 3 را ه وجود دارد که در ادامه آن را نام خواهیم برد.

1 .خرید مستقیم از فروشگاه های چینی.

این روش مزایا و معایب خود را دارد. اما بهترین مزیت آن این است که کیفیت محصول را از نزدیک مشاهده می کنید. البته باز هم سود جویانی هستند که نمونه با کیفیت معرفی کنند اما جنس نامرغوب تحویل مشتری دهند. از معایب این روش هم می توان به این نکته اشاره کرد که باید مسافتی طولانی طی کنید زبان چینی بدانید و تامین کننده مناسب پیدا کنید.

2.خرید از سایت های چینی

این روش نسبت به روش قبلی به خاطر اینکه به صورت آنلاین است بسیار آسان تر به نظر می رسد. اما مهم ترین نکته در این روش پیدا کردن تامین کننده مناسب محصولتان است.

3.خرید از چین توسط شرکت بازرگانی

آسان ترین و مطمئن ترین راه این است که کار خرید کالا از چین را به شرکت بازرگانی معتبر بسپارید. تا با خیالی آسوده صفر تا صد خرید محصول شما را با نازل ترین قیمت و بهترین کیفیت انجام دهند. در این روش نه دردسر سفر را خواهید داشت نه پیدا کردن تامین کننده و حتی حمل و نقل و ترخیص کالا که در نهایت برای شما ارزان تر و اقتصادی تر تمام خواهد شد. حتی در حصوص ارسال حواله یوان به چین شما را نیز کمک خواهد کرد.

این شرکت همچنین در حوزه های دیگر نیز به مردم خدمت رسانی می کند. به نحوی که به بیش از هزاران شخص و شرکت در راستای خرید کالا از دبی و همچنین ترخیص کالا از گمرگ کمک می کند.  این شرکت همچنین می تواند در ارسال حواله های مختلف نیز به شما کنند.

نحوه محاسبه خرید از چین

اولین شرط برای واردات قیمت خرید کالا می باشد تا بتوان سود بسیار زیادی از آن کسب کرد. به همین منظور بهترین کار محاسبه شرایط خرید و هزینه های جانبی کالا است تا بتوان کالایی با قیمت مناسب وارد کرد که سود خوبی عاید کند.

قیمت محصول را با تحقیق بازار در فروشگاه ها و قیمت خرید مصرف کننده نهایی می توان به دست آورد. بعد از آن باید قیمت خرید کالا از چین را متناسب با قیمت مصرف کننده نهایی محاسبه کرد. به این صورت می توان قیمت خرید از چین را به بهترین نحوه برآورد کرد.

بعد از خرید کالا نوبت به محاسبه ی هزینه های حمل و نقل کالا و هزینه های گمرکی هر دو کشور می باشد که گاها بعضی کالاها میتواند بسیار بالا و بعضی کالا ها بسیار پایین باشد.

برای محاسبه هزینه های حمل و نقل کالای خریداری شده از چین می توان هزینه های حمل داخلی چین تا دفتر شرکت حمل (گاهی در همان شهر می باشد گاهی در شهر های دیگر و به دلیل وسعت زیاد چین کرایه ها می تواند بسیار زیاد باشد. به همین منظور توصیه میشود حتما خرید خود را از یک شهر این کشور یا از یک فروشگاه و کارخانه چینی خرید کنید. که هزینه های حمل و نقل باعث گران شدن محصول تمام شده نشود.

تحویل کالا در چین براساس ترم های تحویل

فروشنده های چینی معمولا براساس ترم های حمل و نقل (بستگی به مقدار ارزشی کالا دارد) کالا را تحویل می دهند. گاهی درب انبار خود، گاه تحویل در محل شرکت حمل یا در بندر مربوطه، و گاها تحویل در بندر کشور شما این کار را انجام می دهند. هزینه معمولا روی خرید شما محاسبه می شود. به عبارتی باید  فکر نکنید چیزی رایگان حساب می کنند، به جز در صورتی که  خرید زیادی انجام دهید. که هزینه های حمل در چشم نیابد در آن صورت هزینه حمل را به عهده می گیرند.

هزینه های حمل کالا در گمرگ

بعد از حمل نوبت به هزینه های گمرکی داخل می رسد. که باز هم بستگی به کالای مربوطه دارد. بعضی از وارد کنندگان تمایل دارند کالا در گمرک شهر خودشان ترخیص شود. پس هزینه های حمل از بندر یا گمرک تا گمرک شهر شما باز بر قیمت تمام شده محصول تاثیر می گذارد

هزینه های داخلی گمرک برای کالاهای مختلف بر اساس موارد زیر تعیین می شود:

 • بازرسی
 • ثبت سفارش
 • هزینه اخذ مجوزات + زمان تا اخذ مجوز (توصیه می شود اول مجوزات را بگیرید بعد شروع به واردات و خرید را انجام دهید)
 • انبارداری گمرک
 • هزینه های کارشناسی و ارزیابی
 • دستمزد ترخیص کار
 • مالیات کالا (بسته به درصد مالیاتی تعریف شده در گمرک).

توصیه ‌هایی برای خرید از چین با قیمت مناسب

شاید باور نکنید اما خرید نیز می تواند یک مهارت باشد. چه طور؟ زمانی که شما بتوانید با حداقل هزینه بهترین کیفیت یا ارزشمند ترین خدمات را بخرید می توان آن را یک مهارت نامید. اما نگران نباشید ما این هنر را در ادامه به شما خواهیم آموخت.

هنر چانه ‌زنی در چین

چانه زدن در کشور چین مانند کشور خودمان یک تفریح و سرگرمی ملی است. تجربه تاجران ثابت کرده که می‌ توانید با بیشتر فروشنده ها غیر از فروشگاه ‌و مجتمع‌ های تجاری بزرگ چین، که قیمت ‌های مقطوع دارند، چانه بزنید. معمولا برای اجناس ارزان قیمت تخفیفی کوچک نصیبتان خواهد شد. فروشگاه ‌های بسیاری در پکن و دیگر شهرهای چین وجود دارند، پس مهم است که بدانید چگونه برای چیزهایی که می‌خواهید بخرید بهترین قیمت ‌ها را پیدا کنید.

قبل از خرید باید بدانید که دقیقا چه چیزی می خواهید و بازارهای خوب را شناسایی کنید. در این راه باید هنر چانه زنی را نیز بدانید زیرا بعضی از کالاهای چینی نیز قیمت پرت دارند و اگر تخفیف نگیرید در انتها خرید از چین به ضرر شما تمام خواهد شد یا بهتر بگوییم سود بیشتری می توانستید داشت باشید. قانون اول چانه زدن در چین، این است که هرگز جوری رفتار نکنید که انگار باید یک چیزی را داشته باشید.

قیمت کالا در بازارهای چینی

تجربه ثابت کرده که در کشور چین فروشندگان عاشق مشتریانی هستند که در باره یک کالا بسیار هیجان زده می شوند. هیجان برای آنها به این معنا است که می توانند قیمت کالای خود را بیش از آنچه که هست افزایش دهند. اگر در هنگام خرید به کالای مورد نظرتان برخورد کردید، طوری وانمود کنید که برای شما ارزش خاصی ندارد و به راحتی می توانید از آن بگذرید.

در این صورت است که به احتمال زیاد قیمت بهتری را دریافت می کنید. این توصیه را وقتی می‌ خواهید اولین قیمت ‌تان را بگویید به یاد داشته  باشید. همیشه می ‌توانید از آن قیمت بالا بروید ولی هیچ موقع نمی‌ توانید از قیمت اولیه پایین ‌تر بیایید.

به فروشگاه‌ های مختلف بازارهای چین سر بزنید

در زمان خرید با مواجه شدن کالای مورد نظر خود در یک فروشگاه، صبور باشید و از اولین مغازه به اصطلاح خرید نکنید. به سراغ فروشگاه های مختلف بروید و قیمت ها را با هم مقایسه کنید. با این کار می توانید فروشنده منصف را پیدا کرده و کالا خود را با بهترین قیمت خرید کنید.

برای خرید از چین، محکم باشید اما مودب بمانید

بعضی موقع ها در زمان خرید و هنگام تخفیف خواستن ممکن است با برخورد خیلی خوب فروشنده مواجه نشوید. در این هنگام همانطور که صبور و مودب هستید محکم باشید و قیمت خود را با قطعیت اعلام کنید.

چه کالایی از چین بخرم؟

خرید از چین تجربه و سودی عالی به همراه دارد زیرا که کالاها را با قیمت بسیار مناسبی می توانید بخرید. اما باید آگاه باشید که اگر یک قیمت تخفیفی برای یک کالا با برند مشهور و بین‌المللی آن قدر خوب است که نمی‌تواند حقیقت داشته باشد، در واقع همین طور است، واقعیت ندارد. در عین حال حواستان به اجناس برندهای معروف که با قیمت ‌های معقول‌تری عرضه می‌شوند باشد.

بعضی فروشندگان متوجه شده‌اند که قیمت خیلی پایین شک‌ برانگیز است. بنابراین قیمت همان جنس ‌های تقلبی را بالا برده تا به نظر قیمت‌ های تخفیف خورده اجناس اصل به نظر بیاید. بسیاری از اجناس اصلی و با برندهای معروف، نسبت به کشورهای دیگر معمولا قیمتهای بالاتری در چین دارند.

مراقب تقلبی ها باشید

جالب است بدانید که علاه بر اجناس تقلبی در چین، سی ‌دی‌ و دی ‌وی‌دی ‌های کپی نیز خیلی معمول هستند. تا جایی که خرید اصل یک نرم ‌افزار یا فیلم مشکل است. مراقب باشید زیرا که معمولا ویروس‌ ها در نرم‌ افزارهای کپی خیلی معمول هستند. کپی ‌های غیر قانونی به همین جا ختم نمی ‌شوند بلکه در کتاب ‌ها، لباس ‌های با برند ‌های معروف و ساعت ‌های مچی با مارک های مشهور با قیمت‌های خیلی مسخره‌ای در دسترس هستند.

خیابان ‌های مشهور برای خرید از چین

  Wangfujingپکن، شمال چین

 Chunxi چنگدو، استان سیچوان، جنوب غربی چین

Barkhor لهاسا، تبت، جنوب غربی چین

خیابان مرکزی (هاربین، استان Heilongjiang، شمال شرقی چین)

چه کالایی ارزش خرید از چین را دارد؟

برای پاسخ به این سوال که چه کالایی ارزش خرید از چین را دارد؟ باید گفت که تقریبا همه کالاها. چرا که اگر بازار خرید درست را پیدا کنید، از تقلبی ها اجتناب کنید، از بی کیفیت ها و قیمت های پایین بگذرید، می توانید بهترین خرید را داشته باشید. اما در ادامه بعضی از کالاها را که طرفدار بیشتری دارند را به شما معرفی می کنیم:

 • بازی‌ های چینی
 • ابریشم (لباس شب، پارچه ساده یا قلاب دوزی شده)
 • بادبزن
 • بطری ‌های نقاشی شده (Snuff bottles)
 • چترهای زیبا برای آفتاب یا باران
 • کارهای هنری (برش کاغذ، نقاشی، عکس، کارت پستال، رول‌های خطاطی و نقاشی)
 • لوازم مرتبط با پاندا
 • چای
 • برنج
مرور محتوای این مطلب پنهان کردن
دکمه بازگشت به بالا