راهنمای خرید گیاهان آپارتمانی

از خرید گیاهان آپارتمانی نکات مهم و ضروری وجود دارد که باید با آنها آشنا شوید و خرید گیاهان آپارتمانی را به دقت مطالعه کنید. سودجویان زیادی در بازارهای فروش هستند که از ناآگاهی خریداران سوء استفاده کرده و محصولات نامناسب را جایگزین آنها می کنند.  ضرب المثل گنجشک را  رنگ می کنه و جای قناری می فروشه مصداق بارز همین موضوع است، پس اشتباه نکنید و قبل از خرید گیاهان آپارتمانی خوب درباره آنها مطالعه کنید.

اسم گلهای آپارتمانی |خرید اینترنتی گل و گیاه آپارتمانی ارزان

در ادامه 9 مورد راهنمای خرید گیاهان آپارتمانی را نام می بریم و آنها را جداگانه بررسی می کنیم. با ما همراه باشید.

 1. گیاه در کجا زندگی می کند ؟

قبل از رفتن به گل فروشی به این فکر کنید که می خواهید گیاه را کجا نگهداری کنید. بیایید ابتدا این سوال را بررسی کنیم و اولین قدم را در مسیر خرید گیاه برداریم تا گیاهی را انتخاب کنیم که آرامش را به فضای زندگی شما بیاورد.

دما و رطوبت

تصور کنید در استان همدان زندگی می کنید، رطوبت هوا در این استان بسیار بالاست و بسیاری از فصول سال خورشید در آسمان دیده نمی شود. اگر گیاهی دارید که نیاز به نور مستقیم خورشید دارد به گیاه خود ظلم کرده اید.

گیاه برای مدت کوتاهی میهمان خانه شماست، زیرا طاقت زندگی در این شرایط را ندارد. بنابراین قبل از خرید گیاهان آپارتمانی از شرایط محیط زندگی خود مطلع شوید تا به گیاه آسیب نرسد.

 1. گیاهان آپارتمانی به چه میزان نوری نیاز دارند؟

یکی از عناصر طبیعی که گیاهان به آن نیاز دارند نور است.  وجود نور در زندگی برخی از گیاهان عامل اصلی رشد است، اما انواع دیگری از گیاهان وجود دارند که با تابش نور، عمرشان کوتاه می شود و ادامه رشد برای گیاه مشکل می شود. قبل از خرید گیاهان آپارتمانی دستورالعمل آنها را با دقت بخوانید.

 1. چقدر فضا برای نگهداری گیاهان دارید؟

اگر به گلخانه ای نزدیک محل سکونت خود مراجعه کنید، انواع گل های متنوعی را مشاهده خواهید کرد. هر کدام از این گیاهان برای محیط های مختلف خلق شده اند.

قبل از خرید راهنمای خرید گیاه و نحوه نگهداری از آن را مطالعه کنید. طول و عرض آن را حتما بررسی کنید تا با جایی که برای نگهداری از گیاه انتخاب کرده اید مطابقت داشته باشد. خرید گیاه با ارتفاع و عرض زیاد برای محیط های کوچک توصیه نمی شود.

 1. چه مقدار زمان باید به نگهداری گیاه اختصاص داد؟

گیاه یک موجود زنده است، برای حیاتش باید تلاش کرد تا عوامل خارجی گیاه را تهدید نکند. بنابراین در طول عمر گیاه باید زمانی را به نگهداری از گیاه اختصاص دهید. اما همانطور که گفته شد، گیاهان انواع مختلفی دارند و هر یک ویژگی های خاص خود را دارند. به عنوان مثال:

گیاه سانسوریا، گیاه سخت گیری نیست و در هفته نیاز به بار رسیدگی دارد. در زمان خرید سانسوریا باید به سلامت بودن برگ های این گیاه توجه کرد.

اسم گلهای آپارتمانی |خرید اینترنتی گل و گیاه آپارتمانی ارزان

 1. بهترین زمان برای خرید گل و گیاه چه زمانی است؟

در هر فصل و در هر زمانی از سال می توانید گل و گیاهان آپارتمانی بخرید و محدودیت زمانی برای خرید گیاهان وجود ندارد. اما بهتر است در فصل بهار اقدام به خرید کنید.

 1. چگونه سلامت برگ های گیاه را تشخیص دهیم؟

هنگام خرید گیاه ممکن است برگ های گیاه سالم باشد، اما برای خیلی ها پیش آمده که گیاهی با ظاهر فریبنده می خرند و بعد از مدتی می بینند که پوسیده می شود. به گوشه ها و لبه های برگ گیاه از نظر محو شدن، پارگی و غیره دقت کنید.

 1. آیا شما فردی عجولی هستید؟

تصور کنید در یک عصر پاییزی در حال قدم زدن هستید و باران، فضا را خنک و دلنشین کرده است. در کنار خیابان یک گل فروشی وجود دارد که ناگهان چشم شما به گیاهی برخورد می کند، به آن علاقه مند می شوید و تصمیم می گیرید آن را بخرید. در این زمان باید صبور باشید و عجله نکنید. شما چیزی در مورد گیاه نمی دانید ، حتی نام گیاه را هم نمی دانید. ابتدا راهنمای خرید گیاه را بخوانید و با روش های نگهداری و محیط مورد نیاز گیاه آشنا شوید تا اشتباه نکنید.

 1. آیا روش نگهداری گیاهان را می شناسید؟

عوامل و عناصر متعددی در راهنمای خرید گیاه نقش حیاتی دارند. اگر اخیراً گل و گلدان زیادی برای آپارتمان خود خریده اید، با هر یک از این گیاهان آشنا شوید و روشی ثابت برای مراقبت از همه آنها بیابید.

آبیاری

نکات و موارد مهمی در آبیاری گیاه وجود دارد که باید با توجه به نوع زندگی گیاه برنامه ریزی کرد. قبل از خرید گیاه، روش آبیاری را از فروشنده بپرسید تا در طول عمر گیاه دچار اشتباه نشوید.

 • برخی از گیاهان نیاز به آبیاری روزانه دارند و بعضی از در بعضی از گیاهان آبیاری گیاهان به صورت روزانه سبب ایجاد مشکلاتی برای گیاهان می شود.
 • بسیاری از انواع گیاهان نیاز به اسپری آب دارد تا برگ ها آب مورد نیاز گیاه را دریافت کنند، اما اسپری آب برای برخی گیاهان مضر است و به گیاه آسیب می رساند.

خاک

عنصر بعدی که در پرورش گیاه موثر است خاک نام دارد. خاک زیستگاه گیاهان است. زندگی خاک و گیاه به هم مرتبط هستند ، بنابراین خاک باید به گونه ای انتخاب و ترکیب که گیاه به زندگی در خانه خود علاقه مند شود. نوع خاک برای هر گیاهی متفاوت است و باید بر اساس مواد معدنی و مواد مغذی گیاه انتخاب شود. به عنوان مثال باید در زمان خرید زاموفیلیا به خاک این گیاه توجه کنید زیرا این گیاه به خاک خود حساس است.

اسم گلهای آپارتمانی |خرید اینترنتی گل و گیاه آپارتمانی ارزان

نور

نور کافی این یک اصل مهم در رشد و تولید مثل گیاهان است. اما نکته مهمی که در این قسمت باید به آن اشاره کرد میزان نور مورد نیاز گیاه است. این عامل نیز مانند سایر عوامل با توجه به نوع گیاه متفاوت است.

آیا تاکنون گیاه بیمار خریداری کرده اید؟

دانستن بیماری های گیاهی به تشخیص یک گیاه سالم از یک گیاه ناسالم در هنگام خرید کمک می کند. در برخی از بازارهای فروش، فروشندگان گیاهان بیمار را همزمان با گیاهان سالم می فروشند. اگر نمی خواهید سرتان کلاه بگذارد، بهتر است  پیش از خرید با بیماری های گیاهان و نحوه درمان آن آشنا شوید.

 1. چه نوع گلدانی برای گیاهان آپارتمانی مناسب است؟

انتخاب گلدان مناسب تاثیر مستقیمی بر رشد گیاه دارد. زمانی که مشغول انتخاب گلدان برای گیاه خود هستید، فقط به ظاهر و رنگ گلدان توجه نکنید و به موارد دیگری مانند جنس گلدان، زهکشی گلدان و … نیز توجه داشته باشید.

در این مقاله تلاش کردیم به شما در خرید گل آپارتمانی کمک کنیم و 9 راهنمایی مهم و کلیدی را به شما ارائه دادیم . امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد.

دکمه بازگشت به بالا