بین المللکسب و کار ویژه

با آدونیس برترین موسسه مهاجرت به یونان آشنا شوید

مهاجرت به یونان: بررسی راه‌های اخذ اقامت یونان 2023 با آدونیس

کشو یونان، در همسایگی کشور ترکیه و جزو اتحادیه اروپا است. شما با مهاجرت به یونان، اقامت یکی از کشورهای حوزه شینگن را به دست خواهید آورد و می‌توانید آزادانه بین این کشورها سفر کنید. برای مهاجرت به یونان راه‌های بسیاری مانند مهاجرت تحصیلی، کاری و خرید ملک وجود دارد. یکی دیگر از مزایای کشور یونان، مقرون به صرفه بودن آن است. هزینه زندگی در یونان از بسیاری از کشورهای اروپایی کم‌تر بوده و بدون پرداخت اجاره خانه حدود ۷۶۱ دلار تخمین زده می‌شود. برای اطلاع از روش‌های مختلف به یونان و مزایای زندگی در این کشور این مقاله از موسسه مهاجرتی یونان آدونیس را تا انتها مطالعه بفرمایید.

مزایا و معایب مهاجرت به یونان |مشکلات زندگی در یونان برای ایرانی ها

مهاجرت تحصیلی‌ به یونان

جوانان متقاضیان اصلی این روش هستند. کشور یونان یکی از بهترین کشورهایی است که برای اخذ بورسیه تحصیلی و زندگی عالی فراهم شده است. تحصیل در یونان با هزینه‌ای بسیار ارزان همراه است. زبان تحصیل در این کشور نیز یونانی و یا انگلیسی اعلام شده است. دانشگاه‌های پزشکی در یونان معتبرترین دانشگاه‌های دنیا محسوب می‌شوند. در صورتی که فرد در دانشگاه‌های دولتی یونان پذیرفته نشود می‌تواند با پرداخت هزینه، به دانشگاه خصوصی وارد شود. یکی از مهمترین شرط‌های اصلی برای مهاجرت تحصیلی به یونان کسب مدرک زبان است.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی یونان

 • نامه پذیرش دانشگاه
 • گواهی‌ عدم سوءپیشینه
 • ریزنمرات تحصیلی
 • مدارک تحصیلی گذشته
 • گواهی سلامت ( که مشخص شود فرد از بیماری خاصی رنج نمی‌برد.)
 • تمکن مالی مورد نیاز کشور یونان
 • پاسپورت معتبر
 • مدرک شغلی (در صورتی که شما دارای شغل آزاد هستید نیازی به مدرک شغلی ندارید.)

پذیرش تحصیلی در یونان کار دشواری نیست. افراد باید بتوانند در رشته مورد نظر وضعیت خوبی داشته باشند، وضعیت علمی شما برای پذیرش در مقطع دکترا بسیار مهم است و رزومه تحصیلی شما به شکل دقیق و ضروری ارزیابی می‌شود. بررسی‌ها نشان می‌دهد که مهاجرت تحصیلی به یونان به طورکلی از دسته روش‌هایی است که می‌تواند برای شما قابل قبول باشد و منجر به ورود به ویزای کاری این کشور شود.

مهاجرت از طریق خرید ملک در یونان

یکی از روش‌های مهاجرت به این کشور خرید ملک در یونان است. در این روش فرد می‌تواند در یونان ملک خریداری نماید و اقامت ده ساله داشته باشد و در این دوره همسر و فرزندان خود را نیز همراه خود به یونان بیاورید. البته مالکیت مشترک در این روش نیز می‌تواند بررسی شود و به طور کلی میزان سهام در نظر گرفته شده نیز بر اساس شرایط مختلف ارزیابی می‌شود. این روش در لیست ویزای ویژه یونان قرار دارد و به طور کلی شاخه‌های مختلفی را شامل می‌شود. کاریابی در کشور یونان برای افرادی که در این کشور خرید ملک دارند ساده‌تر است زیرا مشخص است که شما قصد زندگی در یونان را دارید.

مهاجرت توریستی به یونان

مهاجرت به یونان از طریق ویزای توریستی یک روش موقت و ۹۰ روزه است در این روش شما به قصد گشت و گذار به یونان ورود می‌کنید و ورود شما به طور کلی بر اساس یک دوره تاریخ دار خواهد بود که نیاز است مدارکی ارائه شود که مشخص نماید قصد بازگشت دارید اگر می‌خواهید از وضعیت کار و تحصیل در یونان اطلاعاتی کسب نمایید ویزای توریستی این کشور بسیار مهم است.

مهاجرت از طریق همراه به یونان

یکی از روش‌های مهاجرت به یونان از طریق همراه، تمکن مالی و ویزای کاری است که در هر دو روش پس از گذشت زمان مشخصی می‌توانید برای اعضای خانواده خود ویزای همراه این کشور را درخواست دهید. هزینه اقامت در کشور یونان برای کسانی که قصد دارند به عنوان همراه باشند از سوی دولت تعیین شده است. اقامت کشور یونان برای ایرانیان با آینده‌ای روشن همراه است. مثلاً در اقامت همرا، خرید خانه در کشور یونان و گرفتن اقامت نیز لحاظ شده است.

مهاجرت کاری یونان

اخذ ویزای کاری یونان برای ایرانیان دشوار است. در هر صورت یک سری اقدامات وجود دارد که شاید بتواند مسیر را کمی هموارتر نماید. اگر تصمیم شما برای مهاجرت کاری به یونان است حتماً این روش می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد، در این روش شما وارد یونان می‌شوید و با شرکت‌ها و کارفرمایان مختلف وارد صحبت می‌شوید، در صورتی که شرایط درست باشد قراردادی امضا می‌شود که می‌تواند برای اخذ ویزای کار شما مناسب باشد.

فرد متقاضی کار باید برای اخذ ویزای کاری به صورت شخصی خود اقدام نماید. ویزای کاری یونان از نوع D است. این ویزا به افرادی تعلق می‌گیرد که پیشنهاد کاری دریافت کرده‌اند و رزومه این افراد قبلاً توسط شرکت مشخصی مورد تأیید قرار گرفته است. در این کشور فرد باید مالیات پرداخت نماید و می‌تواند خانواده خود را نیز همراه کند. پس از ورود به خاک یونان در مدت ۳۰ روز باید خود را به اداره پلیس معرفی کنید. در نظر داشته باشید که این ویزا به طورکلی تا ۵ سال اعتبار دارد و می‌تواند در وضعیت تمدید قرار بگیرد.

بهتر است در مورد مدارکی که برای مهاجرت کاری به یونان نیاز است صحبت کنیم. شما در هر صورت نیاز به ویزای کاری دارید. همینطور باید گذرنامه و کپی از همه صفحات آن داشته باشید و هر شخص باید دو قطعه عکس داشته باشد. فراد باید گواهی سلامت و گواهی بهداشت داشته باشد این دو مورد از اهمیت زیادی برخوردار است. یکی دیگر از مدارکی که برای مهاجرت کاری کشور یونان نیاز است سند یا اجاره نامه این کشور خواهد بود. شما باید فرم مخصوص را تکمیل نمایید و به طور کلی در این روش باید مسیر قانونی را طی کنید.

این روش برای افرادی که تخصص خوبی دارند و سابقه کاری بالای ۵ سال دارند می‌تواند شانس بیشتری در بر داشته باشد. در نظر داشته باشید که ویزای یونان بسیار معتبر بوده و شما را به شهروندی این کشور می‌رساند. اداره مهاجرت کشور یونان در نظر دارد که روش‌های ساده‌تری برای ورود به کار اعلام نماید، شرایط مهاجرت به کشور یونان نیز براساس میزان بودجه و شرایط شما متنوع است.

مهاجرت پناهندگی به یونان

سختگیری یونان برای مهاجرپذیری کم‌تر شده است بنابراین چرا به سراغ روش پناهندگی برویم؟ از یاد نبرید که توضیحاتی که برای پناهندگی در یونان داده می‌شود صرفاً جهت اطلاع شما بوده و هرگز توصیه نمی‌شود که این روش را انتخاب کنید. بهتر است مهاجرت از طریق UN کشور یونان را آخرین گزینه خود در نظر داشته باشید. در ادامه مراحل درخواست پناهندگی از کشور یونان شرح داده‌ایم:

 • اعلام درخواست پناهندگی پس از ورود به این کشور
 • انتظار برای مشخص شدن زمان و مکان ملاقات و مصاحبه
 • ثبت نام در جلسه حضوری

در نظر داشته باشید که به طور کلی آنچه سبب می‌شود که شما به پناهندگی نزدیک‌تر شوید شرایط شما و پاسخی که به سوالات در روز مصاحبه می‌دهید. این روش به این شکل پیش می‌رود که اگر با گفته‌های شما موافقت شد به شما اقامت موقت یک‌ساله داده می‌شود که می‌تواند به صورت خودکار تا سه سال تمدید شود و پس از ۴ سال نیز پناهجو می‌تواند به اقامت دائم دست یابد.

اگر شرایط مطلوب باشد وی ورود کار خواهد داشت و باید وارد فرآیند پرداخت مالیات شود. در این صورت فرد حق تحصیل، استفاده از حقوق شهروندی و بیمه را دارد. در یونان دیپورت شدن متوقف شده است. از فرد انگشت‌نگاری صورت می‌گیرد. مهاجرت به کشور یونان از طریق کشور یونان به طورکلی توسط دولت این کشور ارزیابی می شود و شرایط مخصوص به خود را دارد. در نظر داشته باشید که در صورت رد شدن درخواست اولیه شما اجازه دارید که اعتراض نمایید.

مهاجرت از طریق تولد به یونان

سختگیری یونان در زمینه تابعیت تولد بسیار کم است، این کشور سیستم خاک را به عنوان سیستم اصلی تابعیت در نظر داشته است و سیستم خون به صورت فرعی اعمال می‌شود. در این روش فرزند شما در خاک یونان متولد می‌شود نیاز است که گواهی تولد وی در ثبت احوال این کشور تکمیل شود و در آن نام و نام خانوادگی و ساعت و تاریخ محل ولادت نیز قید شده باشد. در این زمینه نیازی نیست که مادر و پدر فرزند نیز از تبعه یونان باشند اما وضعیت اقامت مادر باید عنوان شود. در صورتی که همه چیز توسط شهرداری تأیید شد می‌تواند خود را در قدمی تابعیت یونان ببیند.

دکمه بازگشت به بالا