جامعه و خانوادهکسب و کار ویژه

انواع لباس های پلیس ایران

عملکرد یک پلیس یا نیروی نظامی تا حدود زیادی به تجهیزات استفاده شده توسط او بستگی دارد و به همین دلیل لوازم جانبی پلیس از اهمیت ویژه‌ای برای آن ها برخوردار است. رفتارهای انسانی و عکس العمل نسبت به شرایط مختلف از ویژگی‌های ذاتی هر کدام از نیروهای پلیس است و به نوعی منحصر به فرد به شمار می‌رود. اما چیزی که عموماً در همه آن ها مشابه است و باعث می‌شود که برای آن ها دستورالعمل سازمانی صادر شود، لوازم جانبی پلیس است، که استفاده از آن ها نیاز به شرایط قانونی خاص دارد.

بستن جلیقه پلیسی یا نقاب پلیسی در مکان‌های عمومی نیاز به دستورالعمل‌های خاص خود دارد، پس خرید تجهیزات پلیسی و کیفیت آن ها برای نهادهای نظامی اهمیت ویژه‌ای دارند. ما در این مطلب سعی می‌کنیم که چند نکته استاندارد به عنوان راهنمای خرید آن ها معرفی کنیم.

 برای خرید لباس نظامی بچه گانه میتوانید از سایت میلی جون کمک بگیرید.

استاندارد لوازم جانبی پلیس

اولین موردی که به هنگام خرید لوازم جانبی پلیس مانند باید رعایت شود، بحث استاندارد بودن آن با توجه به قوانین ملی و بین المللی است. همه ما می‌دانیم که پلیس به دسته‌های مختلفی تقسیم بندی می‌شود، که هر کدام از آن ها وظایف خاصی را بر عهده دارند و با طیف خاصی از افراد جامعه در ارتباط هستند. بنابراین نمی‌توانم بدون رعایت نکات استاندارد از لوازم جانبی خود استفاده کنند.

هر دسته‌ای از نیروهای نظامی دارای لباس‌های متحدالشکل، لوازمی استاندارد و مطابق با عملکرد، لباس هایی با رنگ های متناسب با وظیفه و همچنین برنامه‌های آموزشی متناسب با آن هستند. پس اگر فردی یا یک سازمان قصد خرید لوازم جانبی پلیس را داشته باشد، در وهله اول:

  • باید نوع تجهیزات را متناسب با وظیفه خود انتخاب کند.
  • از رنگهای استاندارد و تعریف شده سازمانی بهره ببرد.
  • انتخاب لباس و تجهیزات با توجه به دستورالعمل انجام گیرد.
  • کیفیت عملکرد تجهیزات انتخاب شده مناسب باشد.

پس اگر یک نیروی نظامی در بخش فضای مجازی و پلیس فتا عمل می‌کند، طبیعتاً نیازی به ابزارهایی مانند باتوم یا چراغ قوه پلیسی ندارد و بیشتر باید به سراغ تجهیزاتی برود که در حوزه نظامی تعریف شده برای آن باشد.

تجهیزات پلیس

یک نیروی پلیس شرایط مختلفی را تجربه می‌کند و با افرادی از اقشار مختلف در ارتباط است. حتی ممکن است این نیروها برای دفع یک شورش یا یک مسئله سیاسی به کار گرفته شوند. بنابراین قرار گرفتن نیروهای پلیسی در معرض تهدیدات جانی و مالی یک امر طبیعی است، فقط مسئله مهم‌تر این است که لوازم جانبی پلیس به عنوان یکی از عوامل دافع این حوادث به کار گرفته شود. به عنوان مثال، جلیقه پلیسی یا نقاب پلیسی به منظور جلوگیری از صدمه دیدن اعضای مختلف بدن استفاده می‌شود. زانوبند و آرنج بند نظامی به نوعی یک سیستم پشتیبان و حامی برای قسمت‌های حساس بدن فرد هستند.

با این تفاسیر، می‌توان نتیجه گرفت که انتخاب و خرید لوازم جانبی پلیس تا حدود زیادی با مسئله جان و سلامتی آن ها گره خورده است. این بدین معنی است که توجه به جنس و کیفیت هر کدام از این لوازم باعث می‌شود که نیروی استفاده‌کننده از آن تا حدود زیادی نسبت به آن ها اطمینان داشته باشد و وظیفه خود را بدون هیچ ترسی انجام دهد.

 انواع لباس نوپو بچه گانه در فروشگاه اینترنتی میلی جون.

لوازم جانبی پلیس نباید صدمه زننده باشند

مسئله مهم دیگری که در رابطه با خرید لوازم جانبی پلیس وجود دارد این است که این لوازم بیشتر به عنوان حافظ نیروی پلیسی و به عنوان دافع نیروهای مهاجم هستند. اسلحه‌های مختلف برای شرایط بحرانی به کار گرفته می‌شوند و نقش آن ها و همچنین دستورالعمل استفاده از آن ها در قانون و در اصول اولیه نیروهای نظامی آورده شده است. اما این دستورالعمل‌ها در رابطه با لوازم جانبی پلیسی کاربرد ندارند و در حقیقت در دو دسته مجزا قرار می‌گیرند.

یک پلیس هیچ وقت از باتوم برای صدمه زدن به طرف مقابل استفاده نمی‌کند، حتی اگر این باتوم ها به صورت باتوم برقی باشند، لازم است که ولتاژ آن ها تحت کنترل بوده و بیشتر به صورت یک شک موقتی باشند. انتظار ما از لوازم جانبی پلیس به صورتی است که نباید برای شخص مقابل کشنده یا صدمه زننده باشد. خرید و فروش چنین لوازمی در بازار عادی ممنوع است و باعث ترویج جرم و جنایت در سطح جامعه می‌شود، به همین دلیل می‌بینید که کلیه وسایل نظامی عرضه شده در فروشگاه ایمن ترافیک کالا نیز به صورت استاندارد و مطابق با دستورالعمل تیم‌های نظامی هستند.

طول عمر و استحکام بالا

تعویض لوازم نظامی به ندرت صورت می‌گیرد، از طرفی استفاده از آن ها بسیار زیاد است و احتمال مواجهه با شرایط مختلف و خطرناک در آن ها وجود دارد. با یک مثال ساده مانند شورش‌های خیابانی، به راحتی می‌توانید درک کنید که جلیقه‌های پلیسی یا نقاب پلیسی تا چه اندازه تحت فشار و کشش قرار می‌گیرند. مواد استفاده شده در این تجهیزات با توجه به نوع عملکرد آن ها انتخاب می‌شود. پس لازم است که آزمایشات و بررسی‌های مختلف بر روی این تجهیزات صورت گیرد تا از کیفیت آن برای کار در شرایط مختلف اطمینان حاصل شود.

وقتی که از لفظ باتوم نشکن استفاده می‌شود، یعنی در این باتوم از موادی استفاده شده که در برابر ضربه مقاوم است. پس اگر قصد خرید لوازم جانبی پلیس را دارید، حتماً به مسئله طول عمر و استحکام بالای آن ها در شرایط مختلف توجه کنید.

معرفی برخی از لوازم جانبی پلیس

با توجه به موارد نکاتی که در رابطه با لوازم جانبی پلیس گفته شد، بد نیست به معرفی برخی از آن ها بپردازیم و نشان دهیم که هر کدام از آن ها به چه صورتی می‌توانند به عملکرد یک پلیس کمک کنند.

وسایل پلیس نوپو

نیروی ویژه پاسدار ولایت زیر مجموعه نیروی انتظامی است و توسط نیروی زمینی ارتش برای عملیات هایی مانند رهایی گروگان، خنثی نمودن عملیات های تروریستی و جلوگیری از شورش های شهری آموزش داده می‌شود. همانطور که گفتیم کار نیروی نوپو بسیار حساس است و با اوباش و خلافکاران مسلح به سلاح سرد و گرم و افرادی که امنیت جامعه را به خطر می‌اندازند مقابله می‌نمایند. از این رو داشتن تجهیزات ایمنی برای این نیروی حافظ امنیت بسیار ضروری است. وسایل پلیس یگان ویژه شامل لباس سوسکی یگان ویژه، جلیقه پلیسی، دستکش پلیسی، باتوم پلیس، کمربند تجهیزات پلیس، ماسک نوپو، چراغ قوه پلیس و … می‌شود.

با داشتن این تجهیزات پلیس نوپو می تواند به عنوان یک نیروی امنیتی کار خود را به درستی انجام دهد و حافظ جان خود و مردم باشد. برای تهیه هر یک از لوازم پلیسی می توانید از فروشگاه تجهیزات نظامی اقدام نموده و بهترین ها را برای پرسنل خود انتخاب نمایید. خرید تجهیزات پلیسی از آنجایی پر اهمیت است که پلیس حافظ جان مردم است و باید به کمک تجهیزاتش احساس امنیت نماید.

لباس پلیس نوپو

لباس پلیس نوپو را می توان یکی از اصلی ترین وسایل پلیس نوپو دانست. زیرا با پوشیدن لباس مخصوص پلیس نوپو از تمام بدن خود در برابر ضربه و اصابت گلوله حفاظت می‌کند. این لباس شامل قسمت های مختلفی است و هر کدام از قسمت ها دارای وظیفه خاصی می باشند و از مهمترین لباس های پلیس نوپو لباس سوسکی پلیس است.

این لباس سر شانه ها و کتف، آرنج و ساق دست، مچ دست، قسمت جلویی سینه و شکم، پشت و کمر، ران پا، زانو و ساق پا را از برخورد با ضربات و همچنین اصابت گلوله محافظت می‌کند. این لباس از مواد اولیه بسیار مقاومی ساخته شده است و بیشتر قسمت های آن ضد گلوله می‌باشد. لباس دیگری که یک پلیس نوپو باید در شرایط حاد به تن کند جلیقه تجهیزات پلیس و یا کمربند تجهیزات پلیس است. پلیس برای جلوگیری از به خطر افتادن امنیت جامعه نیاز دارد وسایل پلیس به همراه داشته باشد. این وسایل شامل باتوم پلیس، چراغ قوه پلیس، اسلحه و فشنگ  و…. می‌شود.

با پوشیدن جلیقه پلیسی می‌تواند تجهیزات خود را در آن قرار دهد و در زمان مورد نیاز بلافاصله به آنها درسترسی داشته باشد. دستکش پلیس نیز از دیگر تجهیزات ایمنی پلیسی است که باید همیشه به همراه پلیس نوپو باشد.

جلیقه پلیسی

جلیقه پلیسی یکی از ابزارهایی است که استفاده از آن ها تحت شرایط خاصی انجام می‌گیرد. در واقع جلیقه‌ها را می‌توان به دو دسته معمولی و ضد گلوله تقسیم بندی کرد. جلیقه‌های معمولی دارای بخش‌های مختلفی برای نگه داشتن وسایل پلیسی و نظامی هستند، بنابراین فرد می‌تواند بدون داشتن نگرانی در رابطه با نگهداشتن وسایل، به عملیات خود بپردازد.

دسته دوم جلیقه‌های ضدگلوله هستند که نسبت به نوع اول از وزن سنگین‌تری برخوردارند و نسبت به عبور گلوله از خود مقاوم هستند. این جلیقه‌ها بیشتر در عملیات‌ها و کارهای نظامی سخت استفاده می‌شوند. لباس سوسکی نوپو، جلیقه تجهیزات پلیس توری ضد برش، جلیقه حمل تجهیزات نظامی و جلیقه خبرنگاری مشکی از این گروه هستند. جلیقه ضد گلوله از مهمترین وسایل نوپو است که با وجود وزن سنگین آن، پلیس باید آن را همیشه به تن داشته باشد. با توجه به اهمیت این لوازم پلیسی خرید جلیقه نظامی ضد گلوله از وظایف مهم مسئولین پلیس انتظامی می‌باشد.

دستکش پلیسی

دستکش پلیسی برای نگه داشتن بهتر ادوات نظامی و همچنین محافظت از دست در برابر حرارت و ضربه و مواد شیمیایی به کار گرفته می‌شود. این دستکش‌ها ممکن است از جنس پلاستیک یا از جنس چرم باشند و طراحی آن ها برای هر عملیات یا هر نوع نیروی نظامی متفاوت است.

نقاب پلیسی

نقاب پلیسی ابزاری است که برای پوشاندن صورت و محافظت از آن در برابر ضربه و مواد آسیب زننده به کار گرفته می‌شود. این نقاب‌ها معمولاً از جنس پلاستیک خشک ساخته شده و استحکام خوبی در برابر ضربه دارند. ماسک فیس نظامی و نقاب استتار پیکسلی در این دسته هستند. ماسک پلیس نوپو به دو دسته کلی تقسیم می‌شود. ماسکی که از پارچه دوخته شده است و فقط برای جلوگیری از شناخت پلیس استفاده می شود. این افراد باید از نظر هویت خود را مخفی نگه دارند زیرا در صورت شناخت شدن از طرف مجرمین ممکن است جانشان به خطر بیافتد. این لوازم نظامی را با نام ماسک فیس پلیس نیز می‌شناسیم.

در صورتی که از طرف شورشگران و یا خود پلیس اجبار به استفاده از گاز اشک آور باشد پلیس نوپو باید از ماسک های فیلتر دار استفاده نماید. این تجهیزات باید از استانداردهای لازم برخوردار باشد تا پلیس بتواند در میان دود و گاز اشک آور مسئولیت خود را به درستی انجام دهد. انواع ماسک ایمنی را می‌توانید از سایت ایمن ترافیک تهیه کنید. در این فروشگاه با خرید ماسک فیس نظامی و خرید ماسک نوپو می‌توانید از بهترین کیفیت آن بهره مند شوید.

کمربند پلیس

کمربند فانسقه نظامی پیکسلی خاکی، کمربند تجهیزات نظامی هفت قلمی، جیب خشاب مرزبانی، فانسقه نظامی بایگانی، فانسقه نظامی چرمی با قفل دو زمانه، کمربند نظامی رایزر و کمربند رایزر آمریکایی در این دسته قرار می‌گیرند. کمربندهای پلیسی به عنوان یکی از لوازم جانبی پلیس در نگه داشتن لباس‌ها و همچنین استفاده به عنوان ابزار نگهداری تجهیزات نظامی کاربرد دارند.

اما مهمترین انواع کمربند که بیشتر در بین نظامیان ایرانی طرفدار دارد کمربند نظامی رایزر است. کمربند نظامی رایزر به شکلی بافته شده است که از استحکام زیادی برخوردار است. پلیس در زمان اضطرار می‌تواند از این کمربند به عنوان تسمه نیز استفاده کند.

زانوبند و آرنج بند نظامی

زانوبند و آرنج بند نظامی به عنوان یک سیستم پوششی و حمایتی برای زانوها و آرنج‌ها به کار گرفته می‌شود و در عملیات‌های خاص که احتمال خزیدن در آن ها وجود دارد، استفاده می‌شوند. انعطاف پذیری و استحکام بالا از مهمترین ویژگی این تجهیزات است و ابزارهایی مانند زانوبند و آرنج بند نظامی خاکی و طوسی و همچنین زانوبند و آرنج بند نظامی ۵.۱۱ دیجیتال در این گروه هستند.

باتوم پلیس

باتوم پلیس مهم‌ترین ابزار در فرآیندهای تدافعی و مبارزه با شورش‌های خیابانی است. این باتوم ها معمولاً از جنس پلاستیک خشک بوده و استحکام بالایی دارند. باتوم تلسکوپی سه تیکه و چهار تیکه، باتوم تونفا نشکن، باتوم پلیس ۷۰ سانتی، باتوم تلسکوپی سه تیکه دسته اسفنجی و باتوم دستی LED از رایج‌ترین باتوم های موجود در بازار هستند.

از تجهیزات بسیار مهم نظامی و وسایل پلیس نوپو که در بیشتر مواقع همراه تجهیزات نیروی انتظامی و پلیس نوپو می‌باشد باتوم است. امروزه باتوم ها انواع مختلفی دارند و از آنها بسته به نوع حادثه و فردی که قصد دستگیری آن را دارند از انواع باتوم استفاده می‌شود. ضربه زدن با باتوم به بدن مجرم آسیب زیادی به او وارد نمی کند اما به صورت موقت می تواند او را از کار مجرمانه خود منصرف نماید. در ادامه قصد داریم انواع باتوم پلیسی را معرفی نماییم.

  • باتوم پلیس: باتوم پلیس و یا باتون پلیسی میله ای است که با فلز، چوب و پلاستیک ساخته می‌شود. باتوم از لوازم نظامی است که برای برقراری انضباط در جامعه از آن استفاده می‌شود.
  • باتوم سه تیکه : این نوع باتوم از فلز ساخته شده است و نکته مثبت آن امکان جمع کردن و کوچک کردن آن است. این باتوم را می‌توان در کمربند تجهیزات پلیس و یا جلیقه تجهیزات پلیس قرار داد و در زمان نیاز آن را باز کرده و اقدام لازم را انجام داد. باتوم سه تکه در زمان جمع شدن به سه تکه تقسیم شده و طول آن به یک سوم کاهش می‌یابد.
  • باتوم تونفا : باتوم تونفا از چوب ساخته شده است. این نوع باتوم فرق چندانی با انواع ساده باتوم ندارد و فقط برای آن دسته ای تعبیه شده است که پلیس با گرفتن دسته می‌تواند با تسلط بیشتری به کار خود بپردازد.
  • باتوم برقی : این باتوم به کمک باتری شارژی تعبیه شده در بدنه می تواند جریان الکتریکی بسیار قوی تولید کند. با برخورد این جریان با بدن ماهیچه های فرد مجرم برای ساعتی دچار گرفتگی می‌شود. این بانوم پلیس یکی از درد آورترین انواع باتوم به شمار می‌آید.

در فروشگاه ایمن ترافیک کالا می توانید با خرید باتوم پلیس و خرید باتوم تونفا تجهیزات پلیس خود را کامل نمایید. بد نیست بدانید این فروشگاه اینترنتی با فروش باتوم برقی توانسته مجوعه کاملی از تجهیزات پلیسی را به فروش برساند.

هر ارگان یک لباس نظامی

اگر کمی دقت کنید متوجه می شوید که لباس های نظامی دارای طرح های محدودی است. این نوع طرح به اسم پارچه چریکی و شطرنجی ریز معروف است. بیشتر لباس های نظامی از پارچه چریکی تهیه می شوند اما تفاوتی که در این لباس ها وجود دارد رنگ لباس است که باید بر اساس موقعیت افرادی که در محیط مستقر هستند تعیین می شوند.

همانطور که گفته شد بیشترین دلیلی که افراد در موقعیت نظامی از این نوع لباس خاص استفاده می کنند این است که بتوانند خودشان را در محیط استتار کنند. برای محیط های جنگی پارچه چریکی سبز و لجنی بیشترین میزان استتار را به افراد می دهد. سربازانی که در محیط های سنگی و کوهستانی مشغول به فعالیت هستند باید از لباس خاکستری استفاده کنند.

در این بین اگر لباس نظامی با رنگ یکدستی مشاهده کردید بدانید که برای محیط هایی طراحی شده است که رنگ یکنواختی دارد و با یک رنگ بودن لباس به راحتی می توان در آن جا استقرار پیدا کرد. مثلا لباس یک دست سفید می تواند بالاترین میزان کاور را به افراد در محیط های برفی دهد.

انتخاب نوع پارچه و دوخت آن یکی از مهمترین مسائلی است که مدیران ارشد ارگان ها بسیار تحقیق می کنند و برای آن ارزش زیادی قائل می شوند.

ارگان هایی که نیاز به لباس مخصوص دارند نیروی انتظامی، سپاه و ارتش می باشند. لباس نظامی فقط یک روپوش و شلوار نیست. تمام جزئیاتی که در ست لباس وجود دارد باید از نظر رنگ و کیفیت استانداردهای لازم را داشته باشد. کلاه، پوتین نظامی و جلیقه ضد گلوله جزئی از ست لباس است که باید بر اساس ویژگی های تعریف شده تولید شود.

 انواع لباس پلیس اسباب بازی در طرح و رنگ مختلف مناسب برای هر سنی در سایت میلی جون.

ویژگی های لباس نظامی

لباس نظامی به مدت زیاد و ساعات طولانی روی تن فرد است در نتیجه اشخاص باید با آن احساس راحتی کنند. این لباس را افراد در موقعیت های خطرناک و در محیط های خاص مانند کوهستان و جنگل به تن می کنند باید برای خطراتی که در محیط وجود دارد مقاوم باشد و دچار پارگی نشود. برای حفظ و رعایت مسائل بهداشتی لباس نظامی باید مرتب شسته شود. لذا می بایست در اثر این شست و شو ها رنگ و کیفیت خود را از دست ندهد. لباس نباید چروک شود و افراد برای اتو کردن دچار اتلاف وقت شوند.

جنس لباس نظامی

یکی از خصوصیات بارز لباس نظامی ایران، جنس بسیار با کیفیت و مرغوب آن است. استفاده از مواد اولیه مرغوب در ساخت پارچه لباس، باعث شده تا جنس آن بسیار عالی بوده و نتیجه کار نیز به بهترین شکل ممکن به دست آید. بهتر است بدانید که این مواد اولیه کاملا تولید داخل بوده و به همین دلیل، اشتغال‌زایی بسیار زیادی نیز صورت می‌گیرد

کیفیت ساخت لباس نظامی ایران

در راستای جنس بسیار خوبی که لباس نظامی ایران دارد، کیفیت آن نیز کاملا مطلوب است. با توجه به مواد مرغوب به کار رفته در لباس، دوام و ماندگاری آن نیز خوب بوده و در صورت استفاده طولانی مدت که با توجه به شغل نظامیان امر کاملا عادی است، از کیفیت آن کاسته نخواهد شد. همین مورد باعث تمایز لباس نظامی ایران و سایر کشورهای منطقه شده است.

قابلیت های لباس

در زمان تهیه و با حتی انتخاب لباس نظامی یکی از مواردی که حتما باید به آن توجه داشت، قابلیت‌ها و کاربردهای آن در حوزه نظامی است. لباس نظامی ایران نیز با توجه نوع نیروها (زمینی، دریایی و هوایی) قابلیت‌ها و خصوصیات منحصر به فردی دارند که هر کدام متفاوت می‌باشد. برای نمونه حمل و نقل آسان اسلحه‌های سنگین یکی از مهمترین مواردی است که در تولید لباس نظامی باید به آن توجه نمود.

نوع لباس

هر یک از مواردی که در بالا ذکر شد، باید با توجه به نوع شغل در نظر گرفته شود. برای نمونه جنس، کیفیت و همچنین قابلیت‌های لباس نیروی دریایی با هوایی و یا زمینی کاملا متفاوت می‌باشد. در همین راستا هنگام خرید و یا تهیه لباس نظامی ایران، باید به حوزه مورد نظر و یا درجه افراد توجه بسیار زیادی داشت. برای مثال با توجه به حوزه هر نیرویی، طرح و یا رنگ لباس نظامی ممکن است متفاوت باشد.

نکته: باید این مورد را در نظر داشته باشید که وجود تمام این ویژگی‌ها و خصوصیات در کنار یکدیگر باعث شده تا لباس نظامی ایران از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد. به همین جهت در زمان انتخاب و تهیه آن باید به تمام این نکات توجه نموده و بر اساس آنها اقدام به خرید کنید تا نتیجه نهایی نیز موثر و مفید واقع شود.

قیمت لباس نظامی ایران

یکی از مسائلی که امروزه هر فردی ممکن است با آن روبرو شود، هزینه خرید لباس نظامی است. در مورد قیمت لباس نظامی ایران نیز باید گفت که هر یک موارد بالا مانند: جنس لباس، کیفیت و ماندگاری لباس، قابلیت‌ها، طراحی و از همه مهمتر نوع لباس بر اساس حوزه فعالیتی در هزینه نهایی خرید آن تاثیر به سزایی دارند. برای نمونه وجود کیفیت بالا در تولید لباس نظامی ایران برای نیروی هوایی با توجه به شغل سخت و بسیار حساسی که دارند، می‌تواند باعث افزایش بسیار زیاد قیمت آن شود. همچنین هر چه قابلیت‌ها اضافی لباس بیشتر باشد، طبیعتا قیمت آن نیز بالاتر خواهد شود.

دکمه بازگشت به بالا