10 نکته که در خرید کانکس باید به آن توجه کرد

۱۰ نکته مهمی که هنگام خرید  کانکس ساندویچ پانل باید بدانید!

کانکس به دلیل طیف کاربردهای متفاوتی که دارد بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. تجهیزکارگاه، کانکس مسکونی، کانکس سرویس بهداشتی، کانکس مغازه و … تنها بخشی از موارد استفاده کانکس به شمار می آیند. اما مشکلی که حتما با آن مواجه شدید؛ ابهامات زیاد به هنگام خرید کانکس می باشد. در این مقاله سعی می شود 10 نکته ای که در خرید کانکس باید به آن توجه کرد را اشاره کنیم. مسلما با در نظر گرفتن نکات ذیل خرید بهتر و آسان تری خواهید داشت.

قیمت ساندویچ پانل |قیمت کانکس ساندویچ پانل

1. برای خرید کانکس حتما مشخصه فنی داشته باشید

یکی از اولین نکاتی که حتما به هنگام خرید کانکس به آن برخواهید خورد طیف وسیع قیمت ها است. این مسئله باعث میشود که بعد از ساعت ها گشتن و قیمت کردن به نتیجه خاصی نرسید. راه حل این موضوع داشتن مشخصه فنی واحد است. مشخصه فنی کمک می کند که بتوانید قیمت هایی نزدیک به هم پیدا کنید. همچنین مشخصه فنی راه های دور زدن شما را محدود می کند.

2. کانکس را به چه منظوری می خرید؟!

برای این که بتوانید به مشخصه فنی مطلوب برسید؛ باید از خودتان بپرسید که به چه منظوری کانکس می خرید؟ نوع فعالیت، مکان استفاده، مدت زمانی که می خواهید از کانس استفاده کنید و بودجه شما؛ اصلی ترین عوامل تعیین کننده محصول درخواستی شماست. پس قبل از هر کاری به این پرسش ها پاسخ دهید. قطع به یقین مشخصات فنی کانکس نگهبانی در محیط شهری با همین کانکس در خارج از منطقه شهری تفاوت دارد. این مسئله که خرید کانکس برای یک پروژه یکساله انجام می شود. یا تجهیز کارگاه 5 ساله یک پروژه بزرگ می باشد. بودجه شما، اصلی ترین فاکتور تعیین کننده قیمت خرید کانکس و مشخصه فنی است. پس متناسب با فعالیت و مکان بودجه خود را تعیین کنید.

3. خرید کانکس با مشخصه فنی: هرچه با جزئیات بیشتر، بهتر

تا اینجای کار متوجه شدید که باید برای خرید کانکس مشخصه فنی داشته باشید. اما مشخصات فنی باید چه ویژگی ای داشته باشد؟ مشخصه فنی خوب، مشخصه ای است که تا جای امکان در جزئیات وارد شود. به شما اطلاعات بدهد. به همه نکته های کانکس اشاره کند. در یک کلام، جایی را مسکوت نگذارد. هرجا به هنگام دریافت مشخص فنی به موارد پر ابهام برخورد کردید در خرید کانکس درنگ کنید.

مشخصات فنی بسیار ساده را ملاک عمل و تصمیم گیری قرار ندهید. اگر با مشخصه فنی چند جمله ای و سه چهار آیتمی مواجه شدید؛ بدانید کاسه ای زیر نیم کاسه است. برای خرید کانکس مشخصات فنی می بایست بیشترین اطلاعات را به شما بدهد. پس برای به دست آوردن مشخصات فنی سعی کنید در ابتدا چند مشخصه فنی از جاهای مختلف تهیه کنید. آن ها را با هم مقایسه کنید. آنوقت متوجه خواهید شد که تفاوت قیمت ها از کجاست. توصیه اکید می شود از خرید کانکس بدون مشخصات فنی یا با مشخصات فنی حداقلی دوری گزینید.

4.بازدید از اسکلت کانکس

تا جایی که برایتان مقدور است از خرید کانکس آماده پرهیز کنید. سعی کنید کانکس مورد نظر خود را سفارش دهید. پس از اتمام اسکلت از کانکس در حال ساخت خود بازدید کنید. نوع پروفیل (9 کیلیویی، 7 کیلویی و…) به کار رفته در اسکلت کانکس یکی از اصلی ترین المان های موثر در قیمت تمام شده کانکس می باشد. هرچه پروفیل به کار رفته در اسکلت کانکس سبک تر باشد بالتبع سازه شما سبک تر و قیمت آن ارزان تر می شود. مطمئنا اگر سازه شما با پروفیل های بسیار سبک ساخته شود از استحکام کافی برخوردار نخواهد بود.

5.شاسی تیرآهن یا شاسی قوطی؟

دیواره های اسکلت کانکس بر روی شاسی سوار می شوند. اگر به دنبال خرید مطمئنی هستید اولویت خود را بر روی کانکس با شاسی تیرآهن قراردهید. در غیر اینصورت، بخواهید از قوطی 80 در 80 به عنوان شاسی برای شاسی کانکس شما استفاده شود. گزینه های دیگر، اگرچه منجر به خرید کانکس با قیمت ارزان تر می شود اما کیفیت نهایی کار شما را بسیار پایین می آورد. نکته حائز اهمیت بدی، نحوه قید ریزی کف سازه شماست. قیدریزی باید به فواصلی صورت بگیردکه استحکام لازم برای تامین پوشش کف شما را دارا باشد. اگر فواصل قیدهای شما بیش از اندازه بالا باشد؛ کف نهایی شما هم شکننده و هم پرصدا در رفت آمد خواهد شد.

6.عایق: راهکار ایمن از سرما و گرما

یکی از دلایل اصلی خرید کانکس، استفاده به عنوان سرپناه است. یکی از مهم ترین عوامل دخیل در یک سرپناه خوب عایق بودن در برابر سرما و گرما است. عمده ترین عایق های مورد استفاده در کانکس ها؛ پلی استایرن، پشم شیشه، پشم سنگ و فوم پلی یورتان می باشد. پشم شیشه به دلیل عوارضی که دارد به هیچ عنوان توصیه نمی شود. پلی استایرن نیز به عنوان عایق عملکرد چندانی ندارد.

در واقع بیشتر به عنوان پر کننده از پلی استایرن ( یونولیت) استفاده می شود. بهترین گزینه برای عایق در خرید کانکس؛ پشم سنگ و فوم پلی یورتان می باشد. پشم سنگ به دلیل کیفیت مطلوب از بهترین گزینه ها به حساب می آید. اگر انتخاب شما فوم پلی یورتان به عنوان عایق می باشد؛ پیشنهاد می شود که از ساندویچ پانل به عنوان دیواره و سقف استفاده کنید. از آنجایی که در تولید ساندویچ پانل دیواری و سقفی از فوم پلی یورتان استفاده می شود و این فوم به وسیله دستگاه تزریق می شود؛ یکدستی ضخامت اجرای واحدی دارد که بسیار مطلوب است.

7. پوشش بیرونی: ورق گالوانیزه، سمنت برد یا ساندویچ پانل؟

به طور معمول از ورق گالوانیزه به عنوان پوشش بیرونی کانکس استفاده می شود. نکته مهم اما در ضخامت ورق به کار برده شده می باشد. ضخامت 0.5 و 0.4 میلی متری از مستحکم ترین ضخامت هایی است که می توان در کانکس بکار برد. اما برای ارزان تر شدن از ورق های 0.3، 0.25 و حتی 0.18 هم استفاده می شود.

اگر به دنبال خرید کانکس با حداقل کارایی هستید به هیچ عنوان ورق های 0.25 و 0.18 را به عنوان پوشش بیرونی انتخاب نکنید. ورق فایبرسمنت برد یا همان صفحات سیمانی الیاف دار گزینه بسیار مناسبی برای کانکس هایی با کاربری ویلایی به حساب می آید. در پایان بهترین نوع پوشش برای کانکس، دیوارهای ساندویچ پانل سقفی و دیواری است.

8.کانکس ضعیف: مهمان یکی دو روزه.

اگر به دنبال کار ارزان قیمت هستید باید بدانید که کانکس نهایی دوام چندانی نخواهد داشت. کانکس ضعیف در جابجایی بسیار عملکرد بدی خواهد داشت و خیلی زود مجبور خواهید شد هزینه ای دو چندان برای تعمیر آن بکنید. در عوض خرید کانکس با مشخصه فنی مطلوب موجب می شود که بتوان سالیان سال از آن استفاده کرد. حتی در هنگام فروش نیز دست شما باز خواهد بود.

9.حمل بر عهده کیست؟

به هنگام خرید کانکس توجه داشته باشید که در پیش فاکتور هزینه حمل و بارگیری خورده باشد. به طور روتین هزینه حمل و بارگیری برعهده خریدار است. بعضا این هزینه در پیش فاکتورها ذکر نمی شود و در انتهای کار شما با عددی خارج از بودجه مواجه می شوید. به همین منظور از فروشنده بخواهید که هزینه حمل و بارگیری را در پیش فاکتور لحاظ کند.

10- کیفیت را فدای قیمت نکنید.

کیفیت خیلی زودتر از آنچه که فکر می کنید خود را نشان می دهد. حتی اگر بودجه تان محدود است،خرید حداقل استانداردی را در خرید کانکس رعایت کنید. یکبار هزینه درست کردن بهتر از غلط بارها تعمیر کردن است. اسکلت، نوع پوشش خارجی، عایق گذاری و پوشش کف از اصلی ترین المان های تعیین کننده کیفیت کانکس می باشد. شرکت ما با داشتن تجربه ای بلند مدت تلاش دارد تا با فراهم آوردن جمیع نکات ذکر شده زمینه ساز تجربه ای خوب از خرید کانکس برای شما باشد. برای اطلاعات بیشتر و استفاده از راهنمایی کارشناسان فروش، با ما تماس بگیرید.

منبع : Sandwich panel shed

دکمه بازگشت به بالا