سلامت و تندرستیکسب و کار ویژه

گن چربی سوز زنانه خوبه؟

امروزه گن لاغری و شکم بند چسبی چنان محبوب شده است که در کمد لباس اکثر افراد دیده می‌شود. به دلیل محبوب شدن آن، برای افراد بسیاری این سوال پیش می‌آید گن لاغری چه فوایدی دارد؟ به چه دلیل این لباس را باید خریداری کرد؟ جواب‌های متفاوتی درباره این موضوع مطرح شده است. با ما همراه باشید تا شما را در این مقاله بیشتر با این محصول و کاربردهای آن آشنا کنیم و سوالات مطرح شده را بررسی کنیم.

گن لاغری چیست؟

گن لاغری ساختاری کششی دارد که موجب جمع شدن چربی‌ها می‌شود. این محصول از جنس لاتکس بوده و انواع مختلفی دارد.  بیشتر افراد، این محصول را زیر لباس‌ها، به خصوص لباس‌های مهمانی، می‌پوشند. پوشیدن گن لاغری زیر لباس مجلسی، موجب می‌شود تا بدن فرم زیبایی گرفته و لباس در بدن فرم گرفته‌ی فرد، زیبایی دو چندان پیدا کند. علاوه بر گن لاغری زنانه، گن لاغری مردانه نیز وجود دارد. گن طبی مردانه موجب جمع شدن چربی‌های دور شکم می‌شود؛ علاوه بر آن، با فرم بخشیدن به بدن، اندام را در پیراهن، جلیقه و کت، خوش فرم نشان می‌دهد.

آیا گن به لاغری افراد کمک می‌کند؟

در سال‌های اخیر، بسیاری از افراد، به خصوص بازیگران و مدل‌ها برای حضور در مراسم‌های مختلف، به پوشیدن این محصول روی آوردند. به خصوص گن لاغری ساعت شنی که موجب باریک شدن بیش از حد کمر می‌شود. با ورود گن طبی لاغری به بازار، صحبت و حواشی بسیاری درباره تاثیر آن در لاغری کمر و فرم بخشیدن به بدن به صورت دائمی پیش آمد. به همین دلیل، تحقیقات فراوانی در این زمینه انجام شد.

افراد بسیاری ادعا می‌کنند که شکم بند لاغری ورزشی موجب تعرق بیشتر و سوزانده شدن چربی‌های دور شکم می‌شود، اما کارشناسان و پزشکان متخصص، با تحقیق اثبات کرده‌اند که این محصول فقط موجب تعرق و کاهش آب بدن شده و تاثیری در چربی‌سوزی شکم ندارد. ممکن است پوشیدن این محصول به کاهش اشتها کمک کند که دلیل آن فشرده شدن معده در هنگام پوشیدن آن است.

متخصصین، پوشیدن این محصول را به‌صورت تمام وقت توصیه نمی‌کنند، زیرا فشاری که به اعضای داخلی بدن وارد می‌شود، ممکن است موجب آسیب دیدن آن‌ها شود. رفلکس معده یکی از عوارض پوشیدن دائمی این محصول است. همچنین پوشیدن گن لاغری، ممکن است عضلات شکم شما را ضعیف کند و موجب آسیب دیدن کمر شود.

پوشیدن گن لاغری، چه مشکلاتی را ایجاد می‌کند؟

پوشیدن طولانی مدت گن لاغری، ممکن است موجب مشکلات زیر شود:

 • اعضای داخلی بدن مانند کلیه و کبد را تحت فشار قرار ‌دهد.
 • با فشرده شدن اعضای داخلی بدن، عملکرد اعضای داخلی دچار مشکل شود.
 • قدرت عضلات اصلی را کاهش دهد.
 • در موارد نادر، باعث شکستگی دنده شود.
 • موجب کاهش 30 تا 60 درصدی ظرفیت ریه شده و بنابراین اکسیژن کافی به بدن نرسد.
 • سیستم لنفاوی را دچار مشکل کند.
 • موجب انسداد دستگاه گوارش شود.
 • موجب افزایش رفلکس معده شود.

پوشیدن گن لاغری در هنگام خواب نیز ممکن است به اندازه روز، به بدن آسیب برساند:

 • باعث اختلال در خواب می‌شود.
 • خستگی جسمی به همراه دارد.
 • مانع از رسیدن اکسیژن کافی به بدن در طول خواب می‌شود.
 • موجب مشکل در سیستم لنفاوی می‌شود.
 • به دلیل فشرده شدن اعضای داخلی بدن، کارکرد اعضا دچار مشکل می‌شود.

با وجود موارد ذکر شده، پوشیدن کوتاه مدت این محصول، و استفاده از آن در زیر لباس، مشکلی برای فرد ایجاد نمی‌کند. اما پوشیدن گن لاغری، به دلیل جمع کردن چربی‌ها و فرم دهی به بدن فرد، می‌تواند فرد را به ورزش کردن و رژیم گرفتن تشویق کند. همچنین می‌توان گفت گن لاغری علاوه بر زیبا نشان دادن فرد، در افزایش اعتماد به نفس وی، نقش موثری دارد.

موارد استفاده از کمربند طبی

کمربند طبی یکی از است که برای افرادی که دارای مشکل درد کمر و ستون فقرات هستند، تجویز می‌شود. گن جراحی موجب می‌شود تا درد و فشار بر روی مهره‌ها کم شود. همچنین این کمربند طبی باعث می‌شود تا مهره‌ها، فرصت ترمیم پیدا کنند. افرادی که از استفاده می‌کنند، کاهش درد قابل توجهی را هنگام استفاده از آن، احساس می‌کنند. با این وجود، مدت زمان استفاده از آن باید توسط پزشک متخصص تجویز شود. شما می‌توانید کمربند طبی و گن لاغری را به صورت آنلاین از سایت‌های فروش لوازم طبی سفارش دهید.

چه کسانی به استفاده از گن لاغری نیاز دارند؟

همانطور که گفتیم خرید و استفاده از گن سن و سال یا لاغری و چاقی نمی‌شناسد. با هر حجم توده بدنی و هر نوع استایلی می‌توانید از گن لاغری استفاده کنید.

گن به واسطه بافت و طراحی ویژه‌ای که دارد فشار مضاعفی به نواحی مختلف بدن وارد می‌کند و به همین دلیل همه افراد نسبت به استفاده از گن زیر لباس مجلسی تمایلی نشان نمی‌دهند. شاید بد نباشد اندام‌های هدف در استفاده از گن‌های لاغری را بشناسید و ببینید تا چه اندازه به خرید آن نیاز دارید:

 • چربی شکم و پهلو: اکثر بانوان و آقایان حتی افراد لاغر اندام با مشکل تجمع چربی در این دو ناحیه روبرو هستند. یکی از مهم‌ترین نقاطی که با استفاده از گن لاغری پشتیبانی می‌شود چربی شکم و پهلوها است.
 • بالا تنه از زیر سینه تا باسن: تجمع چربی در برخی از افراد درست زیر سینه تا ناحیه باسن است. بنابراین بهتر است از گن‌های لاغری با طول محدودتر استفاده کنند که فشار یکنواختی روی این نواحی اعمال کند.
 • ناحیه باسن: فرقی نمی‌کند چاق هستید یا لاغر؛ استفاده از گن لاغری مخصوص باعث فرم‌دهی به ناحیه باسن می‌شود و لباس‌ها خوش فرم‌تر از همیشه قرار می‌گیرند.
 • ناحیه ران پا: یکی از نواحی متداول تجمع چربی در بانوان ران پا است. برخی از گن‌های لاغری تا بالای زانو هم ادامه می‌یابند و با ایجاد فشار در ناحیه ران باعث فرم‌دهی پاها می‌شوند.

انواع گن لاغری بر اساس فرم بدن

گن‌ها بر اساس ناحیه‌ طبقه بندی می‌شوند و حداکثر فشار روی همان ناحیه است. گن‌های شرتی، گن نیم تنه، گن یکسره، گن فرم دهی، گن بازو … از رایج‌ترین گن‌های بازار هستند. بعضی از گن‌های فرم دهنده و لاغری نیز با عنوان فرم بدن تولید می‌شوند؛ مثل گن لاغری ساعت شنی که کمک می‌کند با تحت فشار قرار گرفتن چربی پهلو و شکمی اندام به صورت ساعت شنی به نظر برسد.

راهنمای انتخاب گن لاغری بر اساس فشار به بدن

گن معجزه نمی‌کند؛ اما با ایجاد فشار یکنواخت روی بدن به سفت شدن چربی بعد از عمل لیپوماتیک، جمع و جور به نظر رسیدن هنگام پوشیدن لباس رسمی یا چربی سوزی سطحی کمک می‌کند. در خرید گن لاغری ابتدا هدفتان را از خرید این محصول مشخص کنید. گن‌ها بر اساس میزان فشاری که به نواحی مختلف بدن وارد می‌کنند طبقه بندی می‌شوند و کاربرد مختلفی دارند:

گن‌ با قابلیت فشرده سازی بالا

این نوع گن حداکثر فشار ممکن را بر نواحی مختلف وارد می‌کنند که شاید برای اولین بار کمی نفس‌گیر به نظر برسد. در عوض این مدل عمل پیکر تراشی را روی بدنتان شبیه سازی می‌کند و اعتماد به نفس بالاتری خواهید داشت. در خرید گن‌هایی که حداکثر فشرده سازی چربی را دارند به سایز دقت کنید. تا زمانی که گن درست سایز بدنتان باشد احساس راحتی خواهید داشت و می‌توانید گن را برای مدت طولانی‌تر تحمل کنید.

گن لاغری با فشرده‌سازی متوسط

این نوع گن مورد پسند افراد لاغراندام یا با اندام متناسب است که می‌خواهند با استفاده از گن برخی از نواحی بدن را فرم بدهند.

گن لاغری با فشرده سازی کم

اگر تنها یک نقطه از بدن مثل ناحیه سینه‌ها را می‌خواهید با استفاده از گن فشرده کنید، این گن مخصوص شما تولید شده است. استفاده از این نوع گن‌ها راحت‌تر است و با توجه به فشار کم‌تری که به بدن وارد می‌کنند برای استفاده روزمره نیز مناسب هستند.

راهنمای انتخاب جنس گن‌های لاغری

گن تماس مستقیمی با بدن دارد و به واسطه فشاری که روی پوست اعمال می‌کند احتمال تعریق بالا می‌رود. بنابراین پارچه گن باید کاملا ضد حساسیت و سازگار با پوست باشد. اکثر گن‌های لاغری از پارچه لاتکس با اسپاندکس تولید می‌شوند که به چربی سوزی ملایم کمک می‌کنند. گن‌های نخی اگرچه تبادل هوای بهتری دارند اما در مدت زمان کوتاهی کشسانی خود را از دست می‌دهند.

سخن آخر

انواع گن پوششی برای جمع کردن چربی اضافه بدن، لیپولیز و سفت کردن چربی بعد از عمل‌های متداول پیکرتراشی هستند. اکثر بانوان از انواع بهترین گن لاغری زنانه شکم و پهلو برای فرم دهی به اندام‌ها استفاده می‌کنند؛ حتی اگر اضافه وزن نداشته باشند. در این مطلب سعی کردیم در مورد تاثیر گن در لاغری و تاثیرات پوشیدن آن بر بدن، اطلاعاتی را ارائه کنیم. گن‌ها ممکن است طبی بوده یا کاربرد زیبایی داشته باشند که می‌توانید با توجه به نیاز خود، یکی از آن‌ها را تهیه کنید، اما توصیه می‌کنیم اگر مشکلاتی از قبیل کمردرد دارید، قبل از استفاده از گن، با پزشک خود مشورت کنید.

دکمه بازگشت به بالا