بین الملل

کنعانی حملات رژیم صهیونیستی به حلب را شدیداً محکوم کرد

کنعانی حملات رژیم صهیونیستی به حلب را شدیداً محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران امروز ضمن محکوم کردن حملات هوایی رژیم صهیونیستی به حلب، این حملات را تلاشی زبونانه و ناامیدانه برای تداوم و گسترش بحران در منطقه با هدف ترمیم چهره شکست خورده این رژیم در مقابل ملت فلسطین و گروه‌های مقاومت خواند.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آنا؛ ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه امروز (جمعه) ۱۰ فروردین،  حملات هوایی دیشب رژیم صهیونیستی به مناطقی از استان حلب سوریه که منجر به شهادت تعدادی از نیرو‌های نظامی و غیرنظامیان سوری شد را به شدت محکوم کرد.

خبرگزاری سانا از حمله هوایی رژیم صهیونیستی به نقاطی در حومه حلب، خبر داد.

ناصر کنعانی با ابراز تسلیت و همدردی با دولت و ملت سوریه به ویژه خانواده‌های شهدا و آسیب دیدگان این حملات، افزود: این حملات، نقض آشکار قوانین و مقررات بین‌المللی و نیز نقض حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه و تهدیدی جدی علیه صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی است و ضروری است جامعه جهانی و شورای امنیت سازمان ملل متحد علاوه بر محکوم کردن این حملات متجاوزانه، اقدامات بازدارنده انجام داده و رژیم متجاوز صهیونیستی را پاسخگو کنند.

سخنگوی وزارت خارجه افزود: این حملات رژیم صهیونستی هماهنگ و همزمان با حملات گروه‌های تروریستی موجود در سوریه علیه مناطقی از این کشور، گواهی روشن بر حمایت رژیم تروریستی اسرائیل از گروه‌ها و جریان‌های تروریستی موجود در سوریه بوده که طی سال‌های متمادی امنیت ملی سوریه و امنیت منطقه را هدف قرار داده و جان هزاران شهروند بیگناه را قربانی اهداف شوم خود و حامیانشان کرده‌اند.

کنعانی با اشاره به شکست و بی‌آبرویی رژیم صهیونیستی در غزه، گفت: حملات متجاوزانه به سوریه تلاشی زبونانه و ناامیدانه برای تداوم و گسترش بحران در منطقه با هدف ترمیم چهره شکست خورده این رژیم در مقابل ملت فلسطین و گروه‌های مقاومت است و مقابله با این ماجراجویی خطرناک و ناقض امنیت و ثبات منطقه، یک مسئولیت بین‌المللی و جهانی است.

گروه تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای علم و فناوری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه دستاوردهای علمی و پیشرفت‌های فناوری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای علمی، کشف‌های جدید و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی کامل از تحولات علم و فناوری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا