اقتصادی

کلیه حساب های فرعی دستگاه های اجرایی مسدود می شود

نمایندگان مجلس شورای اسلامی دستگاه های اجرایی را مکلف کردند تا کلیه حساب های فرعی خود را در سال ۱۴۰۳ مسدود کنند.

به گزارش پرتال پارسی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی نوبت سوم امروز ( سه شنبه) مجلس، گزارش کمیسیون تلفیق در خصوص لایحه بودجه ۱۴۰۳کل کشور را بررسی کرده و بخش هزینه ای  بند ب تبصره ۳ لایحه را به تصویب رساندند. 

بر اساس بخش هزینه ای بند ب تبصره ۳ لایحه بودجه، کلیه دستگاه های اجرائی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده (۱) قانون برنامه 
پنج ساله هفتم پیشرفت از جمله دستگاه ها و شرکت های مستلزم ذکر نام یا تصریح نام مانند شرکت های اصلی و تابعه وزارت نفت به جز سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و صندوق های حمایت از سرمایه گذاری وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلفند کلیه حساب های فرعی خود را مسدود نموده و تمام از طریق خزانه داری کل کشور و نزد بانک حسابهای ریالی و ارزی خود (درآمدی و هزینه ای) را صرفاً مرکزی جمهوری اسلامی ایران افتتاح کنند.

دستگاه های یادشده موظفند کلیه دریافت ها و پرداخت های خود را فقط از طریق حسابرهای افتتاح شده نزد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران انجام دهند. نگهداری هر گونه حساب توسط دستگاه های یادشده در بانکی غیر از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در حکم تصرف غیرقانونی در وجوه و اموال دولتی است. نهادهای عمومی غیردولتی در رابطه با آن بخش از منابع خود که از محل منابع عمومی یا کمکهای مردمی تأمین می شود، مشمول حکم این بند می شوند. اجرای این حکم در خصوص نیروهای مسلح و دستگاه هایی که مستقیماً زیر نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) اداره می شوند، منوط به اذن معظم له است. بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف به پیگیری اجرای این بند و مسدود نمودن حساب های فرعی دستگاه های اجرائی مذکور می باشد. 

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تجربه و تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اطلاعات موثق و تحلیل‌های قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی خود بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا