عمومی

کسب عاقبت به خیری در معیت امام زمان(عج) اساس شب قدر است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت الاسلام سید حسین آقامیری در مراسم شب نوزدهم ماه مبارک رمضان در جمع عاشقان و منتظران امام زمان (عج) در شبستان کربلای مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه اگر کسی آگاه به شب قدر باشد و دچار غفلت نشود می تواند مراتب معنوی را در این شب طی کند، اظهار کرد: به دست آمدن عاقبت بخیری در این شب در معیت با امام زمان (عج) صورت می گیرد و باید بدانیم چه طور با حضرت همراهی کنیم.

وی ادامه داد: اساس شب قدر کسب عاقبت بخیری است و باید بدانیم صرف دم زدن از امام زمان (عج) نمی‌توان عاقبت بخیر شد.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه خدای متعال برای عالم برنامه دارد، گفت: برنامه الهی این است که روزی پرچم لااله الا الله در عالم فراگیر و عدل عالم گیر شود. همه انبیا الهی بر اساس این برنامه قدم برداشتند.

آقامیری افزود: بکی از نشانه های توجه اهل بیت (ع) به ظهور این عقبه روایی، ادعیه و زیارتی است که از ناحیه ایشان برای تربیت امت عصر ظهور صادر شده و زمینه سازی ظهور از برنامه های اساسی پیامبران و ائمه اطهار (ع) بوده است.

وی با اشاره به اینکه باید طرح امام زمان (عج) را درک کنیم و در آن حضور داشته باشیم، تصریح کرد: یکی از نشانه های حضور در طرح ولی خدا این است که این طرح دشمن دارد و اساسی ترین دشمن آن نیز شیطان و لشکرش می باشد.

استاد حوزه علمیه قم افزود: در مسیر امام زمان (عج) بودن سختی و دشمنی دارد، لذا هیچ پیامبر و امام معصومی نفس راحت نکشیده و در طول تاریخ چون شیعه دم از حق میزده، همواره در رنج و مصیبت بوده است.

آقامیری با بیا اینکه عصر غیبت دوران فتنه هاست و خوش به حال کسی که در این زمان، عاقبت بخیر از دنیا برود، خاطرنشان کرد: شهدا سختی کشیدند ولی در معیت امام زمان (عج) عاقبت بخیر شدند. امت زمینه ساز یعنی امت عصر غیبت و این امت باید بداند روزگار سختی را طی خواهد کرد تا به جریان ظهور و برقراری حکومت عدل الهی در زمین برسند.

دکمه بازگشت به بالا