اقتصادی

پیشنهاد هند برای فروش خودروهای برقی ۱۰ هزار دلاری به ایران

پرتال پارسی/ البرز رئیس کمیته تجارت خارجی و سرمایه گذاری اتاق بازرگانی PHD هند گفت: هند شرکتی دارد که 4000 قطعه خودرو تولید می کند.

به گزارش پرتال پارسی، ویجی مهتا، رئیس اتاق بازرگانی البرز و جمعی از مسئولان روز سه شنبه با بیان اینکه اتاق بازرگانی PHD هند حدود 150 هزار عضو دارد و صدای اتاق است، گفت: کشور در قالب یک سازمان سازمانی غیرانتفاعی است و با داشتن روابط عالی با سازمان ها و نهادهای بین المللی به یکپارچگی و توسعه اقتصاد کشور کمک می کند.

وی با بیان اینکه بر اساس گزارش بانک جهانی، تولید ناخالص داخلی هند حدود 9 درصد است، افزود: حتی سرمایه گذاران خارجی از بزرگترین اقتصادهای جهان از جمله چین نیز در این کشور سرمایه گذاری می کنند.

رئیس کمیته تجارت خارجی و سرمایه گذاری اتاق بازرگانی PHD هند گفت: هند با 240 میلیون جمعیت مسلمان به دنبال گسترش روابط خود با سایر کشورهای اسلامی است.

حضور 51 شرکت داروسازی البرز فرصت های تجاری ایران و هند را افزایش می دهد

وی با تاکید بر اهمیت گسترش روابط ایران و هند بر اساس فعالیت های دانش بنیان گفت: هند در زمینه نرم افزار و فناوری اطلاعات بسیار توانمند است و همچنین فعالیت 51 شرکت دارویی در البرز را امکان همکاری تجاری می داند. در بین طرفین، ایران پتانسیل خوبی در زمینه پزشکی و بهداشت و درمان در این زمینه دارد.

مهتا با بیان اینکه حضور 540 شرکت فعال هندی در صنایع غذایی فرصت مناسب دیگری برای همکاری این کشور با ایران است، گفت: باید توجه بیشتری به گسترش روابط ایران و هند در صنعت نساجی داشته باشیم.

وی با تاکید بر اهمیت تامین نیاز گروه‌های خودروسازی ایران خاطرنشان کرد: هند با بیش از 4000 شرکت قطعه‌سازی می‌تواند از صنعت خودروسازی ایران در این حوزه حمایت کند و از سوی دیگر خودروهای پنج سرنشین و برقی را حمایت کند. 300 کیلومتر در هند.” تولید شده و هر کدام بیش از 10 هزار تومان قیمت دارد.

پس از این نشست، تجار ایرانی و هندی نشست های خصوصی در قالب B2B در زمینه صنایع غذایی، مواد شیمیایی، نساجی، تجهیزات پزشکی و … برگزار کردند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا