پرواز هواپیما و بالگرد اورژانس تهران برای نجات زنی باردار در زاهدان

رئیس مرکز اورژانس استان تهران از اعزام هواپیما و بالگرد اورژانس تهران برای نجات یک مادر باردار در سیستان و بلوچستان خبر داد.

محمد اسماعیل توکلی در گفت‌وگو با پرتال پارسی، در این باره گفت: عصر روز گذشته، ۱۶ اسفندماه،  درخواست کمک برای انتقال یک خانم ۱۷ ساله باردار از استان سیستان و بلوچستان که به دنبال نارسایی کبد نیازمند پیوند فوری بود، به EOC وزارت بهداشت ارسال شد. با توجه به مسافت طولانی بین زاهدان و تهران و اهمیت زمان در این مورد اورژانس هوایی استان تهران با هماهنگی هوانیروز ارتش و اداره پیوند وزارت بهداشت، صبح امروز در ساعت ۷:۵۲ با یک فروند هواپیمای فرندشیپ از فرودگاه مهرآباد به مقصد زاهدان پرواز کرد.

وی با بیان اینکه هواپیما در ساعت ۱۰:۳۵ در فرودگاه زاهدان به زمین نشست، گفت: بیمار نیز در ساعت ۱۱:۴۸ با علائم حیاتی پایدار به مقصد تهران پرواز کرد. در طول پرواز سه ساعته و ۲۰ دقیقه‌ای، کارشناسان اورژانس هوایی استان تهران خدمات و مراقبت های تخصصی لازم را به بیمار ارائه دادند و هواپیما در ساعت ۱۵:۰۸ در تهران به زمین نشست.

رئیس مرکز اورژانس استان تهران ادامه داد: بیمار در حالی که علائم حیاتی پایداری داشت، در ساعت ۱۵:۱۵ به آمبولانس زمینی مجهز به تجهیزات ICU  اورژانس تهران تحویل داده شد و از آنجا به بیمارستان فیروزگر منتقل شد، تا خدمات درمانی لازم و فوری را دریافت کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا