ورود سامانه بارشی به تهران و کاهش دما تا پنجشنبه

آفتاب‌‌نیوز :

با بررسی نقشه‌های هواشناسی و خروجی الگو‌های پیش‌یابی عددی وضعیت جوی استان تهران از بعدازظهر امروز تا روز جمعه (۱۵ تا ۱۹ خردادماه) با نفوذ و فعالیت سامانه بارشی، آسمان نیمه ابری تا ابری به ویژه ارتفاعات استان و فیروزکوه، افزایش ابرناکی، رگبار و رعدوبرق، در برخی نواحی مستعد با احتمال بارش تگرگ و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.

وزش باد شدید گاهی خیلی شدید، در نقاط مستعد خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا به‌ویژه در مناطق مرکزی، غربی و جنوبی استان مورد انتظار است.

از امروز تا روز پنج شنبه روند کاهش نسبی دما و از روز جمعه افزایش تدریجی دما در سطح استان پیش‌بینی می‌شود.

براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، آسمان تهران فردا (۱۶ خردادماه) نیمه ابری تا ابری، گاهی بارش پراکنده و وزش باد شدید با احتمال رگبار و رعدوبرق با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و در روز چهارشنبه (۱۷ خردادماه) نیمه ابری تا ابری، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید با احتمال گردوخاک با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه ورامین با بیشینه دمای ۳۸ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین ایستگاه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.دکمه بازگشت به بالا