استان ها

واگذاری ۵۵۰ واحد مسکونی به متقاضیان در شوشتر

پرتال پارسی/خوزستان رییس اداره راه و شهرسازی شوشتر از واگذاری ۵۵۰ واحد مسکونی به متقاضیان در قالب طرح‌های مسکن آنلاین و خودمالکی در این شهرستان خبر داد.

محمدرضا بهادری در گفت و گو با پرتال پارسی از واگذاری ۵۵۰ واحد مسکونی به متقاضیان در قالب طرح‌های مسکن آنلاین و خودمالکی در این شهرستان خبر داد و با اشاره به آخرین وضعیت ثبت‌نام طرح نهضت ملی مسکن در این شهرستان اظهار کرد: تاکنون ۲ هزار و ۴۲۳ متقاضی در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۸۴۱ نفر تایید نهایی شده‌ و یک هزار و ۵۸۲ نفر نیز در مرحله بررسی وضعیت است.

وی به مساحت اراضی تامین شده در قالب طرح نهضت ملی مسکن در این شهرستان، اشاره کرد و افزود: با توجه به وجود اراضی دولتی در تامین زمین مورد نیاز طرح ملی مسکن با هیچگونه مانعی مواجه نیستیم و برای تامین زمین نیز طبق ثبت‌نام‌های انجام شده، در محدوده شهری و اراضی نزدیک به این محدوده اقدامات لازم انجام می‌شود.

رییس اداره راه و شهرسازی شوشتر با بیان اینکه طرح نهضت ملی مسکن از مهمترین اولویت‌های دولت به شمار می‌رود، گفت: در فاز اول، پروژه یکصد واحدی منطقه فرهنگ‌شهر با ۴۸ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام‌ است.

بهادری خاطرنشان کرد: وزارت راه و شهرسازی موظف است زمین‌های مورد نیاز طرح نهضت ملی مسکن را فراهم کند به همین دلیل طراحی و تفکیک زمینی به مساحت ۸۰ هکتار و اخذ سند تک برگی جهت اجرای طرح نهضت ملی در این شهرستان در حال انجام است.

وی عنوان کرد: اقدامات قابل ملاحظه‌ای در شهر اقماری انجام شده و در شهر سرداران نیز ۲۵ هکتار زمین در محدوده‌ این شهر مورد ارزیابی قرار گرفته است که در انتظار آخرین اقدامات بنیاد مسکن در این زمینه هستیم.

بهادری با اشاره به توجه و پیگیری‌های مستمر صورت گرفته در راستای اخذ اسناد مالکیت دولتی، گفت: در شهر شرافت که مالکیت دولتی وجود دارد ۱۰ هکتار زمین را شناسایی کرده‌ایم. برای ۱۱۰ قطعه زمین که شامل ۲۲۰ واحد است، سند تک برگ دریافت شده و به زودی اقدامات لازم جهت اجرای نهضت ملی مسکن در این شهرستان انجام می‌شود.

وی گفت: همچنین در صالح شهر نیز ۱۰ هکتار زمین شناسایی شده است که جهت طرح تفکیک و اخذ سند به بنیاد مسکن واگذار شده است.

رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان شوشتر ادامه داد: به زودی آماده سازی پروژه‌ جدید طرح نهضت ملی مسکن انجام می‌شود که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده این آماده‌سازی سه ماه به طول می‌انجامد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا