اقتصادیکسب و کار ویژه

هوشمند سازی ویلا

هوشمندسازی ویلا با خرید از بهترین تامین کننده

آیا شما هم به دنبال خود هستید؟ حتما می دانید که روند خرید هوشمندسازی ویلا اهمیت زیادی دارد. از طریق روند هوشمند سازی، شما می توانید یک پلتفرم ساده را به کار گیرید تا به روز ترین تکنولوژی های جهانی را در ویلای خود قرار دهید. یک ویلای هوشمند می تواند از اجزای مختلفی تشکیل شده باشد.

مهم ترین قسمت این ساختمان، سیستم مدیریت ساختمان به صورت هوشمند یا BMS است. این سیستم یک شبکه از دستگاه های الکترونیکی را مورد استفاده قرار می دهد تا اجزای مختلف خانه را از طریق اینترنت اشیا تحت کنترل خود در آورد.

البته که خانه هوشمند مزایای زیادی را در خود جای داده است. با استفاده از این روند، شما می توانید دسترسی به محیط را ساده تر کنید. ویلای هوشمند به راحتی مدیریت شده و امنیت بالایی دارد. به خاطر داشته باشید که میزان مصرف انرژی در این ویلا هم بهینه شده است.

برای خرید هوشمندسازی ویلا در بهترین حالت ممکن، شما همواره باید خدمات بهترین تیم های ایرانی فعال در این زمینه را به کار گیرید. استفاده از خدمات بهترین تیم های فعال در زمینه فروش هوشمندسازی ویلا، مزایای زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت.

هزینه هوشمند سازی خانه |هزینه هوشمند سازی ویلا

هزینه هوشمند سازی یک ویلا چقدر است؟

قیمت هوشمندسازی ویلا چقدر است؟ این سوال را می توان به عنوان یکی از رایج ترین پرسش هایی در نظر گرفت که کاربران مطرح می کنند. به صورت کلی، هزینه ای که شما باید برای مدیریت هوشمند ویلای خود پرداخت کنید بسته به ابعاد ویلا و زیر ساخت های موجود، متغیر است.

هرچه کیفیت سیستمی که شما در حال استفاده از آن هستید بالا تر رود، قیمت هوشمندسازی ویلا هم بیشتر می شود. متاسفانه به خاطر وضعیت بد اقتصادی ایران و تغییرات روزانه قیمت تجهیزات به کار رفته در دنیای هوشمند سازی، امکان مشخص کردن هزینه این روند در حال حاضر وجود ندارد.

البته، یک سری راه های خاص برای هوشمندسازی ویلا با تعرفه مناسب وجود دارد. با توجه به عوامل موثر بر قیمت نهایی، شما خیلی راحت تر می توانید هزینه های خود را به حداقل سطح ممکن برسانید. عواملی همچون ابعاد ویلا، امکانات مورد نیاز شما، زیر ساخت های ویلا، تجهیزات به کار رفته در هوشمند سازی و کیفیت هوشمند سازی به عنوان مهم ترین متغیر هایی شناخته شده اند که هزینه نهایی را تغییر می دهند.

جدا از این مسئله، برای هوشمندسازی ویلا در بهترین حالت ممکن، شما می توانید خدمات تیم های مشاوره حرفه ای را نیز به کار گیرید. با دریافت مشاوره، شما می توانید شرایط ویلای خود را به صورت دقیق آنالیز کنید و بهترین راه حل را به کار گیرید.

ویلای هوشمند چیست؟

استفاده از تکنولوژی هوشمند سازی و راه‌اندازی یک ویلای هوشمند، ویلا و اقامتگاه شما را به یک مکان هوشمند تبدیل می‌سازد و به شما امکان می‌دهد با استفاده از برنامه‌های iOS یا اندروید از هر کجای دنیا که هستید، وضعیت ویلای خود را کنترل و مشاهده کنید. سیستم‌ها یا خدمات هوشمند سازی و اتوماسیون ویلاها شامل کنترل روشنایی، تهویه‌ی مطبوع (گرمایش و تهویه‌ی هوا)، تلویزیون و سینمای خانگی، سیستم‌های صوتی توزیع‌شده، تشخیص کیفیت هوا، امنیت و نظارت، پرده هوشمند موتوری، لوازم خانگی و لوازم باغ می‌شوند.

ویلای هوشمند مزایای هوشمند سازی ویلاها

ویلای هوشمند ویلایی با طراحی هوشمندانه و مستقل از دیگر خانه‌ها و ویلاها است. اما مزایای هوشمند سازی و اتوماسیون ویلا چیست؟

  1. مزایای هوشمند سازی ویلا: آسایش و دسترسی آسان

یکی از اصلی‌ترین مزایای هوشمند سازی و اتوماسیون خانه‌ها و ویلاها این است که ساکنان بیشترین آرامش و راحتی را در اقامتگاه خود تجربه خواهند کرد. طراحی ارگونومیک انجام کارهای خانه را تسهیل می‌کند و به علاوه با هوشمند ساختن وسایل الکترونیکی و سیستم‌های مختلف در خانه می‌توان عملیات کنترل و نظارت بر آنها را به راحتی انجام داد.

  1. مزایای هوشمند سازی ویلا: امنیت در ویلای هوشمند

به لطف کنترل ویلای هوشمند از طریق دستگاه‌های امنیتی، دیگر نیاز نیست نگران ورود سارقین به ویلای خود باشید. دسترسی و ورود به ویلا می‌تواند از طریق صدا، اثرانگشت یا اسکن شبکیه باشد و به این ترتیب افراد غریبه قادر به ورود غیرمجاز به خانه یا ویلای هوشمند شما را نخواهند داشت. با استفاده از دوربین‌های امنیتی هر گونه رفت و آمد مشکوک در اطراف ویلا و یا ورود به محوطه‌ی ویلا را می‌توان بررسی کرد.

 ضمن اینکه یکی از علل ورود سارقین به یک خانه یا ویلا، اطمینان آنها از عدم حضور ساکنین در ملک است. با تنظیم روشنایی و خاموش و روشن کردن چراغ‌ها در زمان‌های خاص، باز و بسته شدن پرده‌های هوشمند طبق یک برنامه‌ی زمانی و از راه دور می‌تواند احتمال ورود سارقین به ویلای هوشمند را از بین ببرد. (در اینباره مطلب را مطالعه کنید.)

  1. مزایای هوشمند سازی ویلا: مصرف انرژی پایین‌تر

شاید تصور کنید با هوشمند سازی و اتوماسیون ویلا یا خانه‌ی خود و استفاده از محصولات الکترونیکی بیشتر، مصرف انرژی شما بیشتر خواهد شد. اما بر خلاف تصور، سیستم‌های هوشمند درصدد کاهش مصرف انرژی و در نتیجه کاهش هزینه‌ها هستند. با کنترل پرده‌های هوشمند، تنظیم روشن و خاموش شدن چراغ‌ها، سیستم‌های گرمایشی، تهویه و غیره می‌توانید از هدر رفتن انرژی جلوگیری کنید. علاوه بر ثبت و کنترل میزان مصرف برق، این صرفه‌جویی در خصوص آب نیز انجام می‌شود.

برای مثال، هدف از ساخت یک ویلای هوشمند می‌تواند جلوگیری از اتلاف انرژی به صورت گرما و همچنین جلوگیری از گرم شدن فضای داخلی ویلا در روزهای گرم سال باشد. (در اینباره مطلب را مطالعه کنید.)

بخش‌های مختلف در هوشمند سازی ویلاها

هوشمند سازی بخش داخلی ویلا شامل پنجره‌ها، روشنایی، وسایل الکترونیکی، گرمایش و تهویه‌ی هوا، تلویزیون و سینمای خانگی و غیره همان چیزی است که با خانه هوشمند نیز مشترک است. با هوشمند سازی و اتوماسیون این تجهیزات و وسایل الکترونیکی می‌توان علاوه بر آسایش و راحتی بیشتر در خانه، مصرف انرژی و هزینه‌ها را نیز کاهش داد.

 اما در مورد ویلاها، آنچه ویلا را از خانه‌های آپارتمانی متمایز می‌کند، حیاط و باغ، استخر، سونا و جکوزی و موارد مشابه است که در ادامه در مورد هر کدام توضیحاتی ارائه خواهیم داد. (در اینباره مطلب را مطالعه کنید.)

ویلای هوشمند و هوشمند سازی استخر، سونا و جکوزی

یکی از بخش‌های مهم در ویلاها که تحت کنترل سیستم مدیریت ساختمان قرار می‌گیرد، مجموعه‌ی استخر، سونا و جکوزی در ویلای هوشمند است. به این ترتیب می‌توانید وضعیت این امکانات را از هر کجای دنیا که هستید، به راحتی از طریق گوشی هوشمند کنترل کرده و تحت نظارت قرار دهید.

 در هوشمند سازی ویلا و بخش استخر، سونا و جکوزی می‌توانید با ایجاد امکان کنترل پمپ تسفیه‌ی آب، تنظیم دمای آب استخر و دمای محیط، کنترل روشنایی محیط، پمپ فشار آب جکوزی و سیستم گرمایش سونا، این بخش‌ها را برای یک تعطیلات راحت و لذت‌بخش آخر هفته آماده کنید. تنها لازم است همه‌ی این تنظیمات را از طریق تلفن هوشمند خود با چند کلیلک ساده انجام دهید و مقدمات لازم را برای ورود خود به ویلای هوشمند بچینید.

درهای ورودی و پارکینگ ویلای هوشمند

در ورودی و در پارکینگ نیز از بخش‌های مهم در هوشمند سازی ویلاها هستند. در ورودی و در پارکینگ هوشمند می‌تواند هر گونه ورود و خروج به ویلا را به صاحب ویلا اطلاع دهد. به این ترتیب اگر بر خلاف انتظار شما، کسی وارد ویلا شود به سرعت متوجه این موضوع خواهید شد. بعلاوه امکان نظارت این درهای ورودی از طریق دوربین‌های امنیتی نیز وجود دارد. از دیگر ویژگی‌های درب هوشمند در ویلاهای هوشمند امکان باز و بسته کردن آن از راه دور توسط مالک است.

 بنابراین اگر اعضای خانواده یا دوستان، سرایدار و حتی تعمیرکار قصد ورود به ویلا را داشته باشد، مالک می‌تواند از راه دور و از طریق چند کلیک ساده، در را برای آنها باز کند.

کنترل پیشرفته باغ و فضای سبز در ویلای هوشمند سازی شده

با استفاده از هوشمند سازی و اتوماسیون ویلا می‌توان باغ و فضای سبز ویلا را نیز تحت کنترل قرار داد. درختان و فضای سبز بخش مهمی از ویلاها هستند. اکثر مالکان ترجیح می‌دهند حیاط ویلای خود را با انواع گیاهان تزئینی و درختان متفاوت سبز و زیبا نگه دارند اما نگهداری از این گیاهان نیز دغدغه‌ها و مشکلات خاص خود را برای این مالکان به همراه خواهد داشت

. با هوشمند سازی و اتوماسیون آبیاری باغچه و درختان می‌توان از گیاهان و فضای سبز محافظت‌های لازم را به عمل آورد. بعلاوه امکان کنترل آب‌نما و نورپردازی محیط بیرونی ویلا از طریق اپلیکیشن‌های مربوطه نیز وجود دارد تا زیباسازی فضا به حد اعلای خود انجام شود

کنترل دما و تهویه‌ی هوا در ویلای هوشمند

از آنجایی که معمولا افراد در ایام تعطیلات و اوقات فراغت به ویلای شخصی خود می‌روند کنترل دما و تهویه‌ی ویلا از راه دور می‌تواند گزینه‌ی بسیار مفیدی برای آماده‌سازی ویلا پیش از ورود افراد به آن باشد. بنابراین چه در یک روز گرم تابستانی به ویلای خود می‌روید و چه تصمیم دارید روزهای سرد پایانی سال را در ویلای هوشمند خود بگذرانید، می‌توانید پیش از رسیدن به ویلا دمای داخلی محیط را تنظیم کنید تا مجبور نباشید هوای بسیار گرم یا بسیار سرد اتاق‌ها را در بدو ورود خود تحمل کنید.

کنترل لوازم برقی و روشنایی ویلای هوشمند

با هوشمند سازی ویلای خود می‌توانید کنترل تمامی وسایل برقی از جمله یخچال و فریزر، ماشین ظرفشویی و لباسشویی، اجاق گاز، فر،  و غیره را با استفاده از برنامه‌ی روی گوشی خود کنترل و تنظیم کنید. بعلاوه سیستم روشنایی یکی از موارد مهم در هوشمند سازی ویلا و خانه‌ها است. با استفاده از لامپ‌های هوشمند می‌توانید در هر زمان که بخواهید چراغ‌ها را روشن یا خاموش کنید؛ یا اینکه روشن و خاموش شدن چراغ‌ها را طبق یک برنامه‌ریزی و زمان‌بندی از پیش تعیین شده، تنظیم کنید. علاوه بر تجهیزات الکترونیکی و سیستم روشنایی، امکان هوشمند سازی پرده‌ها و پوشش پنجره‌ها در آسایش ساکنین و مهم‌تر از همه صرفه‌جویی در مصرف انرژی، نیز بسیار کارآمد و موثر خواهد بود.

هوشمند سازی ویلاها راهی به سوی مدرنیته و آسایش

برای داشتن یک ویلای هوشمند نیازی به زیربنای خاص یا ساخت یک ویلای جدید نیست. امروزه هوشمند سازی ویلاها می‌تواند کاملا مبتنی بر اینترنت اشیاء باشد و به این ترتیب بدون نیاز به هیچ گونه سیم‌کشی، می‌توان هوشمند سازی ویلاها را انجام داد. سیستم‌های هوشمند مانند سیستم مدیریت ساختمان (BMS) بر پایه‌ی سیم‌کشی و هاب مرکزی است که هزینه‌های جداگانه‌ی خود را دارد اما با هوشمند سازی ویلاها و خانه‌ها با استفاده از اینترنت اشیاء می‌توان با هزینه‌ی کمتر هوشمند سازی یک ملک را راه‌اندازی کرد.

 در یک ویلای هوشمند می‌توان تمام تجهیزات از جمله سیستم روشنایی، تهویه، گرمایش، سیستم‌های امنیتی، سیستم‌های صوتی، تصویری و غیره و همچنین آبیاری فضای سبز و درختان، مدیریت بخش استخر، سونا و جکوزی، درب‌های ورودی و پارکینگ و غیره را به صورت هوشمند و تنها با استفاده از تلفن همراه هوشمند تحت کنترل و نظارت صاحب ملک درآورد.

یکی از مزیت‌های یک ویلای هوشمند، قابلیت نظارت و کنترل آن از راه دور و افزایش امنیت در آن است. سیستم‌های هوشمند مبتنی بر اینترنت اشیاء از امنیت بالایی برخوردار هستند و شما می‌توانید از هر کجای دنیا که هستید بر ویلا و تجهیزات خود نظارت و کنترل داشته باشید.

 

دکمه بازگشت به بالا