هوای خوزستان هم قرمز شد

خوزستان

آفتاب‌‌نیوز :

براساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ صبح امروز، دوشنبه ۴ تیرماه ۱۴۰۳ و اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، وضعیت هوا در شهر هویزه ۱۶۴ میکروگرم بر مترمکعب در وضعیت قرمز و ناسالم برای همه گروه‌های سنی قرار دارد، همچنین وضعیت هوا در ایستگاه‌های استانداری خوزستان، حفاری، نیوساید، پادادشهر در اهواز به ترتیب با شاخص‌های ۱۳۲، ۱۲۹، ۱۴۷، آبادان ۱۰۹، اندیمشک ۱۰۷، خرمشهر ۱۱۵، شوشتر ۱۱۵ و هندیجان ۱۴۸ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش شده است.

در این مدت هوای شهر‌های امیدیه، ایذه، بهبهان، پتروشیمی مسجدسلیمان، دزفول، رامشیر، رامهرمز، شادگان و ماهشهر به علت نبود آلودگی، قابل قبول اعلام شده است و هوای هیچ شهری در وضعیت سالم و پاک نیست. وجود صنایع آلاینده در خوزستان از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، نیشکر و… موجب شده تا میزان آلایندگی در نقاط شهری و روستایی خوزستان بالا باشد که موجب بروز مشکلات بهداشتی و زیست محیطی برای ساکنان شده است.

افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان در شرایطی که هوا «ناسالم» است، باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز باید این گونه فعالیت‌ها را کاهش دهند.

براساس طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است. استان خوزستان ۲۵ ایستگاه پایش کیفی هوا دارد.

دکمه بازگشت به بالا