رویدادها و حوادث

هواشناسی ۱۴۰۳/۰۱/۱۲؛ برف و باران در برخی مناطق تا پنجشنبه

آفتاب‌‌نیوز :

 بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز و فردا در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب اصفهان، شرق خوزستان، شمال و شرق فارس، برخی مناطق کرمان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات استان‌های البرز مرکزی و شرقی رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی، در برخی مناطق گردوخاک، در ارتفاعات بارش برف و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

سه‌شنبه در شمال استان‌های هرمزگان، فارس، خراسان رضوی، ارتفاعات کرمان، جنوب اصفهان، برخی مناطق چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و ارتفاعات البرز مرکزی بارش‌های پراکنده پیش‌بینی شده است.

چهارشنبه در نیمه غربی استان‌های اصفهان، کرمان، شرق لرستان، همدان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، شمال فارس، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد، ارتفاعات مازندران، پنجشنبه در نیمه شمالی کرمان، جنوب یزد، گلستان، خراسان شمالی و جنوب سیستان و بلوچستان بارش پیش‌بینی می‌شود.

روز‌های یکشنبه و دوشنبه در استان‌های قزوین، البرز، تهران، سمنان، همدان، مرکزی، قم و برخی مناطق شمال شرق و شرق کشور در ساعاتی از روز وزش باد شدید و در برخی مناطق گردوخاک پیش‌بینی شده است.

دریای خزر امروز شرق خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان روز‌های دوشنبه و سه‌شنبه مواج است.

توصیف سامانه: افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج دریا

زمان پایان: عصر یک‌شنبه ۱۴۰۳/۰۱/۱۲

نوع مخاطره: افزایش بیشینه سرعت وزش باد لحظه‌ای بیش از ۲۶ نات و افزایش بیشینه ارتفاع امواج دریا بین ۱ تا ۱.۵ متر در مناطق ساحلی و دور از ساحل

منطقه اثر:

یکشنبه ۱۴۰۳/۰۱/۱۲: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های مازندران و گلستان، در دریای خزر

اثر مخاطره: خطر غرق شدن شناگرها، آسیب به تور‌های صیادی، آسیب به شناور‌های سبک و اختلال در فعالیت‌های ساحلی و فراساحل

توصیه: منع فعالیت‌های شیلاتی و تفریحی، منع تردد شناور‌های سبک، منع ورود و خروج کشتی‌ها به بنادر و منع فعالیت‌های پشتیبانی صنایع فراساحل.

توصیف سامانه: افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج دریا

زمان شروع: بعدازظهر دوشنبه ۱۴۰۳/۰۱/۱۳

زمان پایان: بعدازظهر سه‌شنبه ۱۴۰۳/۰۱/۱۴

نوع مخاطره: افزایش بیشینه سرعت وزش باد تا ۲۶ نات (باد جنوب غربی) و افزایش بیشینه ارتفاع امواج بین ۱.۵ تا ۲ متر با تاکید بر مناطق ساحلی و جزایر

منطقه اثر:

دوشنبه ۱۴۰۳/۰۱/۱۳ و سه‌شنبه ۱۴۰۳/۰۱/۱۴: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان هرمزگان، در نواحی شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز

اثر مخاطره: اختلال در تردد‌های دریایی، خطر غرق شدن شناگر‌ها و پاره شدن تور‌های صیادی و، احتمال اختلال در فعالیت‌های شیلاتی و فعالیت‌های سکو‌های نفتی.

توصیه: منع فعالیت‌های تفریحی و شیلاتی، منع تردد‌های شناور‌های سبک، اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت‌های ساحلی و فراساحل همچنین سکو‌های نفتی.

تیم تحریریه مقالات حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در تحلیل و پیش‌بینی رویدادها هستم. توانایی بررسی روند و رخدادهای آینده را دارم و بر اساس آن به خوانندگان پیشنهادهایی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا