اقتصادیکسب و کار ویژه

هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک

معرفی مجموعه پاور گیربکس

در مجموعه پاور گیربکس تلاش بر این بوده که از طرفی بالاترین کیفیت تعمیرات ارائه شود که در نظر گرفتن دوره ضمانت تعمیرات نشان دهنده این مسئله است. بدین منظور از نیروهای زبده و کار بلد که آموزش های لازم را در زمینه گذرانده اند کمک گرفته می شود و دستگاههای پیشرفته برای عیب یابی قطعات معیوب نیز در این مجموعه به کار گرفته می شود. همچنین با انعقاد قرارداد با نمایندگی های انواع خودرو اتومات تنها از قطعات اصلی و با کیفیت استفاده می شود. از سوی دیگر در این مجموعه حاشیه سود به حداقل رسیده و سعی شده تا کمترین هزینه جهت تعمیرات از مشتری اخذ گردد. جهت اطلاع از تعمیر گیربکس اتوماتیک کلیک کنید.

تعمیر گیربکس اتوماتیک ارمنی |هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک 206

 

محاسبه هزینه تعمیر جعبه دنده

برای محاسبه هزینه دقیق ابتدا باید خودرو را به تعمیرگاه اختصاصی انتقال دهید. در ادامه کارشناسان ما جعبه دنده را مورد عیب یابی دقیق قرار می دهند و مشخص خواهد شد که چه قطعاتی در داخل جعبه دنده خراب شده و نیاز به تعمیر دارند. در پار گیربکس سعی بر این است که قطعات آسیب دیده تعویض شوند اما گاهی هزینه تعمیر زیاد شده و نزدیک به هزینه تعویض قطعه است گاهی نیز قطعه به نحوی آسیب دیده که حتی در صورت تعمیر دوباره دچار خرابی خواهد شد. در این مواقع بهتر است نسبت به تعویض قطعه مذکور اقدام شود. پس از مشخص شده قطعاتی که نیاز به تعمیر یا تعویض دارند می توان هزینه تعمیرات را مشخص نمود. در مجموعه پاور گیربکس اولویت نخست انجام تعمیرات با کیفیت بالا می باشد. در ادامه با کاهش حاشیه سود سعی شده هزینه تعمیرات نیز به حداقل برسد.

هزینه تعمیر توربین گیربکس اتومات

توربین دستگاهی است که بین موتور و گیربکس قرار می گیرد و تنظیم دور موتور انتقالی به گیربکس را به نحو استاندارد به انجام می رساند. هزینه توربین بسته به نوع خودرو بین یک میلیون تا یک میلیون دویست هزار تومان می باشد. برای اینکه کمتر دچار خرابی توربین شوید بهتر است همواره کیفیت و سطح روغن آن را چک کنید.

هزینه تعمیر ساعت گیربکس اتوماتیک

ساعت گیربکس مجموعه ای است که جریان روغن را در مسیرهای مورد نظر هدایت می کند تا در زمان مناسب فشار مناسب روغن در مکان مورد نظر وجود داشته باشد. با توجه به برند خودرو و نوع گیربکس اتوماتی که در آن به کار رفته هزینه تعمیر ساعت متفاوت خواهد بود و به طور متوسط بین یک میلیون تا یک میلیون و دویست هزار تومان تخمین زده می شود.

هزینه تعمیر شیربرقی گیربکس اتومات

معمولا آنچه سبب می شود شیربرقی ها خراب شوند وجود کثیفی در روغن یا استهلاک بالا و قطع و وصل پاپی شیربرقی هاست. نشانه خرابی این قطعات نیز معمولا به صورت تقه زدن جعبه دنده در داخل اتاق خودرو حس می گردد. هزینه تعمیر هر شیربرقی بین یک میلیون تا یک میلیون دویست هزار تومان می باشد.

هزینه تعویض روغن گیربکس اتومات

معمولا اجرت چندانی برا تعویض روغن جعبه دنده در نظر گرفته نمی شود و بیشتری هزینه ای که شما بدین منظور می پردازید به نوع روغن مصرفی مربوط می باشد. روغن نقشی حیاتی در جعبه دنده بازی می کند و پیشنهاد می شود که همواره از روغن اصلی و با کیفیت و مطابق با پیشنهاد سازنده استفاده شود. هزینه تعویض روغن در جعبه دنده های اتومات بین یک میلیون تا یک میلیون دویست هزار تومان محاسبه می شود.

هزینه تعویض فیلتر روغن گیربکس اتومات

هر بار که روغن جعبه دنده را تعویض می کنید ضروری است که فیلتر روغن را نیز عوض کند چرا که به مرور زمان و در یک دوره کارکرد روغن روزنه های فیلتر با انباشت ذرات معلق و کثیفی های موجود در روغن مسدود شده و دیگر کارایی ندارند. در این شرایط اگر فیلتر روغن تعویض نگردد هم امکان کثیفی روغن وجود دارد و هم اینکه عبور جریان روغن به دشواری انجام شده و شاهد کاهش شدید فشار روغن در جعبه دنده خواهیم بود و امکان اختلال در عملکرد جعبه دنده و خرابی قطعات مختلف ان وجود خواهد داشت. در مجموعه پاور گیربکس هزینه تعویض فیلتر روغن بین یک میلیون تا یک میلیون دویست هزار تومان می باشد که بسته به مدل خودرو و نوع فیلتر مورد استفاده این عدد می تواند تغییر کند.

هزینه تعمیر چرخ دنده گیربکس اتوماتیک

چرخ دنده ها معمولا دو نوع خرابی متفاوت را ممکن است تجربه کنند. نخست آنبالانسی چرخ دنده است که فشار زیادی را به چرخ دنده های مجاور وارد کرده و می تواند باعث لرزش جعبه دنده شود. دومین خرابی نیز به شکل شکستگی در چرخ دنده خود را نشان می دهد که هر چند این خرابی چندان شایع نیست ولی نباید از تاثیر سو آن غافل ماند. هزینه تعمیر چرخ دنده ها معمولا بین یک میلیون تا یک میلیون دویست هزار تومان در نظر گرفته می شود

هزینه تعمیر گاز هرز خوردن گیربکس اتومات

در مواقعی که شما پدال گاز را فشار می دهید اما خودرو شتاب و سرعتی متناسب با فشاری که بر پدال گاز وارد می کنید پیدا نمی کند به اصطلاح گاز هرز خوردن گفته می شود. این ایراد ممکن است در هنگام تعویض یک دنده خاص و به صورت موقتی رخ دهد یعنی پس از چند لحظه فشار پدال گاز خودرو اندک اندک افزایش شتاب پیدا کند. همچنین ممکن است از یک محدود سرعتی به بالاتر دیگر خودرو افزایش سرعت نداشته و گاز هرز بخورد. مورد اول می تواند به وجود ایرادی در سیستم روغن مربوط باشد حال انکه معمولا در حالت دوم اتصال مناسب در کلاچ برقرار نمی گردد. با توجه به اینکه علل مختلفی می توانند به گاز هرز خوردن خودرو منجر شوند هزینه تعمیر ان نیز متفاوت بوده و بین یک میلیون تا یک میلیون دویست هزار تومان می باشد.

هزینه تعمیر تقه زدن گیربکس اتوماتیک

تقه زدن به شکل یک صدای منقطع و پیاپی یک نشانه خرابی آزار دهنده به شمار می رود و معمولا رانندگان خیلی سریع برای تعمیر آن به تعمیرگاه تخصصی مراجعه می کنند. با این وجود غالبا منشا ایراد تقه زدن را می توان در خرابی شیربرقی ها یافت. اینکه یک یا چند شیربرقی خراب شده باشد و اینکه خرابی شیربرقی های مذکور تا چه حدی باشد در تعیین هزینه تعمیرات موثر است و بین یک میلیون تا یک میلیون دویست هزار تومان را باید در این خصوص در نظر گرفت.

 

آیدا چم سورکی

آیدا چم سورکی هستم متولد 1381 تحصیل کرده در رشته علوم تربیتی و علاقمند به نویسندگی و فعال در شبکه های اجتماعی
دکمه بازگشت به بالا