عمومی

نظارت جدی بر فعالیت‌های انتخاباتی در میبد انجام خواهد شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، چمران بهارلوئی در دومین جلسه شورای پیشگیری از جرائم انتخاباتی اظهار کرد: قانون اساسی به نحوی همه مردم را در انتخابات شریک می داند همچنین به مردم اجازه داده است تا نمایندگانی در مجلس از بین خودشان انتخاب کنند تا نمایندگان منتخب در قالب موازین اسلامی و قانون اساسی به وظایف محوله رسیدگی کنند.

وی عنوان کرد: روند برگزاری انتخابات از بدو امر تا انتهای آن یک حق الناس است و باید همه تلاش کنند تا این وظیفه به نحو احسن ضمن امانتداری به دست اهلش برسد.

بهارلوئی بیان کرد: تمام الفاظی که در انتخابات به کار برده می شود باید طبق قانون باشد و توهین و تخریب و.. نباید صورت بگیرد همچنین نوع نگاه به انتخابات باید نگاه شرعی باشد و به گونه‌ای عمل شود که هیچ حاشیه ای برای نظام ایجاد نشده و خوراکی برای رسانه‌های معاندان خارجی فراهم نشود.

وی افزود: مطابق قانون ضابطین مربوطه ضمن جمع آوری مستندات و ادله و صحت سنجی در فضای حقیقی یا مجازی، در صورتی که جرمی انجام شده باشد، پرونده تشکیل و به مراجع قانونی ارسال می دارند.

بهارلوئی اظهار کرد: آگاهی رسانی به مدیران پایگاه‌ها و کانال‌های خبری برای جلوگیری از اقداماتی که در آینده منتهی به وقوع جرم و تخلف می‌شود از دیگر اقداماتی است که مورد تاکید است.

دادستان میبد یادآور شد: اولویت اقدامات ستاد پیشگیری از جرایم انتخابات استان توجه به مقوله پیشگیری است و باید اعضای ستاد برای تحقق این امر اهتمام ویژه داشته باشند.

دکمه بازگشت به بالا