معرفی انواع تفریحات آبی کیش

کیش یکی از مقاصد گردشگری معروف ایران است که به‌لطف وجود تفریحات و برنامه‌های سرگرم‌کننده، اوقات خوشی را برای همه گردشگران رقم می‌زند. تفریحات کیش به‌قدری متنوع‌ هستند که شاید در طول یک سفر نتوانید از همه‌ آن‌ها استفاده کنید. در حقیقت، این موضوع به‌مدت زمان سفر و بودجه‌ شما بستگی دارد و اگر اهل هیجان باشید، بهترین مقصد را انتخاب کرده‌اید؛ چراکه بسیار متنوع و هیجان‌انگیز هستند.

لیست تفریحات آبی کیش

گردشگران علاوه بر استراحت و گشت‌وگذار در ، فهرستی از تفریحات متنوع و جذاب را پیش رو دارند که نویدبخش اوقاتی خوش و به‌یادماندنی هستند. تفریحات آبی و دریایی این جزیره که زیر نظر تعدادی از کلوپ‌ها و مجموعه‌های آبی اجرا می‌شوند، در ماه‌های گرم سال طرفداران زیادی پیدا می‌کنند. از جمله این تفریحات می‌توان به پاراسل، شاتل، غواصی، گشت دریایی کیش VIP، اسکوتر زیردریایی، فلای بور، بنانا، پارک آبی اوشن کیش، پدل بورد و جت اسکی کیش اشاره کرد.

معرفی انواع تفریحات آبی کیش

۱. پاراسل

پاراسل نوعی تفریح آبی است که علاقه‌مندان از طریق یک چتر با طنابی به طول ۱۵۰ متر به قایق موتوری وصل می‌شوند. وقتی قایق با سرعت روی آب حرکت می‌کند، به‌تدریج در آسمان به پرواز درمی‌‌آیید و اوج هیجان را در آسمان آبی و روی آب‌های زلال خلیج فارس تجربه خواهید کرد. امکان استفاده از چتر پاراسل به‌صورت یک نفره و دو نفره و سه نفره (دو بزرگسال و یک کودک یا دو کودک و یک بزرگسال) وجود دارد. کل مدت این تجربه حدود یک ساعت است که زمان پرواز در اوج بین ۶ تا هفت دقیقه خواهد بود و تا ارتفاع ۱۵۰ تا ۳۰۰ متری بالا می‌روید. این تفریح برای آقایان و بانوان قابل‌استفاده است که برای این منظور باید به ، ساحل سیمرغ، ساحل اسکله تفریحی و ساحل دامون مراجعه کنید.

۲. شاتل

تفریح لذت‌بخش شاتل به این صورت است که روی یک تیوب می‌نشینید و قایق تندرویی شما را روی سطح آب می‌کشد. شاتل به‌صورت تک نفره قابل‌استفاده نیست و حداقل باید دو نفر باشید. افراد ۶ سال به بالا با رضایت والدین می‌توانند از شاتل استفاده کنند. مدت زمان استفاده از شاتل حدود ۱۵ دقیقه است.

۳. غواصی

غواصی از بهترین تفریحات آبی کیش است که گردشگران در تمامی طول سال امکان استفاده از آن را دارند. مراکز آموزشی و تفریحی غواصی متعددی در کیش وجود دارد که این جزیره را به قطب غواصی کشور تبدیل کرده‌اند. بی‌شک شنا با ماهی‌ها و جانوران دریایی کیش، تجربه‌ای فراموش‌نشدنی برایتان می‌سازد و حتی اگر شنا بلد نباشید، می‌توانید همراه با مربی و تجهیزات لازم وارد آب شوید. آقایان و بانوان با شرایط مشابه می‌توانند غواصی کنند؛ فقط غواصی بانوان با قایق مجزا و مربی خانم انجام می‌شود. کل مدت‌زمان غواصی از زمان سوارشدن به قایق و رفت‌وبرگشت، ۱٫۵ ساعت است که حضور شما زیر آب، ۱۵ دقیقه خواهد بود.

۴. اسکوتر زیردریایی

اسکوتر زیردریایی از مهیج‌ترین تفریحات آبی جزیره است که امکان سفر به اعماق خلیج فارس و تماشای دنیای زیر آب و ماهی‌های رنگارنگ خلیج فارس را پیشکش شما می‌کند. اسکوتر یک نوع غواصی است؛ با این تفاوت که با کمک یک موتور زیر دریایی می‌توانید در عمق ۱۰ متری زیر آب با کمک مربی حرکت کنید. حداقل سن استفاده از اسکوتر زیردریایی، ۱۲ سال و حداقل قد ۱۵۰ سانتی‌متر برای خانم‌ها و آقایان است. اسکوتر زیردریایی تک نفره است و برای این تفریح نیازی نیست، شنا بلد باشید.

۵. فلای بورد

فلای بورد، وسیله‌ای است که با اتصال به یک جت اسکی، شما را روی هوا معلق نگه می‌دارد؛ ضمن اینکه از طریق پمپاژ آب، به شما اجازه انجام حرکات نمایشی و شیرجه را می‌دهد و در نتیجه می‌توانید لذت و هیجان را بین آسمان و آب‌های جزیره تجربه کنید. این تفریح برای افراد بالای ۱۸ سال (بانوان و آقایان) مناسب است که در مدت‌زمان ۲۰ دقیقه انجام می‌شود. فلای بورد، تفریح بسیار ساده‌ای است که پنج دقیقه اول آن به آموزش مختصر اختصاص دارد.

۶. بنانا

بنانا، تفریح آبی دیگری است که برای انجام آن روی تیوب‌های بنانا (به‌شکل موز) سوار می‌شوید و سپس توسط قایق‌های تندرو با سرعت بسیار بالا روی سطح دریا حرکت می‌کنید. این وزرش آبی دسته‌جمعی بسیار هیجان‌انگیز است و حداقل چهار و حداکثر هشت نفر می‌توانند در مدت ۱۵ دقیقه از آن استفاده کنند. تفاوت بنانا و شاتل، در شکل تیوب آن است که به موز شباهت دارد. همچنین شاتل انواع مبلی و تشکی دارد و برای دو تا چهار نفر مناسب است؛ گرچه برای استفاده از بنانا باید حداقل چهار نفر باشید.

۷. پدل بورد

پدل بورد یکی از متفاوت‌ترین تفریحات آبی کیش است که افراد عاشق هیجان نباید آن را از دست بدهند! پدل بورد، تخته محکمی است که افراد پاهایشان را روی آن می‌گذارند و سپس روی آب حرکت می‌کنند. پدل بورد از متفاوت‌ترین و ارزان‌ترین تفریحات کیش محسوب می‌شود. پدل بوردها برای همه نوع وزنی مناسب هستند و امکان استفاده هم‌زمان از آن با کودکتان نیز وجود دارد. بانوان نیز با پوشیدن لباس مخصوص می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

پدل بورد از تفریحات دریایی ارزان جزیره به حساب می‌آید که برای انجام آن ابتدا مربی آموزش‌های لازم را به شما می‌دهد. این تفریح یک ساعت طول می‌کشد و با پوشیدن جلیقه نجات، امنیت شما تضمین خواهد شد.

۸. جت اسکی

جت اسکی از جمله تفریحات مهیج سفر به شهرهای ساحلی نظیر جزیره کیش است که تجربه سرعت و مانور روی دریا را به شما هدیه می‌دهد. هر جت اسکی قابلیت حمل دو نفر را دارد و قابل استفاده برای آقایان و بانوان است؛ گرچه افراد بالای ۱۰۰ کیلوگرم باید به‌تنهایی سوار شوند.

۹. اسکی روی آب

اسکی روی آب یا کِیبل اسکی را می‌توانید در نخستین سایت اسکی روی آب خاورمیانه در جزیره‌ کیش تجربه کنید. این محل مجهز به رختکن و دوش، سکوی شروع، اتاق آموزش و فروشگاه لوازم و تجهیزات ورزشی مخصوص، رستوران و کافی‌شاپ است. امکان اسکی ۱۲ نفر به‌طور هم‌زمان در کیبل اسکی کیش وجود دارد که در ابتدا از مربی آموزش می‌بینید. علاوه بر اسکی روی آب با کابل برقی (کیبل اسکی)، امکان انجام اسکی روی آب با قایق نیز در جزیره وجود دارد. در این نوع اسکی، با طناب به یک قایق موتوری متصل هستید؛ اما در کیبل اسکی با کابل به برج‌های موجود در محل پارک کیبل اسکی وصل می‌شوید که هزینه اسکی با قایق بیشتر است.

۱۰. کایت بوردینگ

کایت بوردینگ ترکیبی از پاراگلایدر و اسکی روی آب است که با آن می‌توانید در سطح آب و امواج حرکت کنید. در این تفریح باید سوار بر بورد اسکی شوید؛ در حالی که به کایت متصل هستید و در ادامه برای چند لحظه‌ای در هوا معلق خواهید شد. کایت نقش بادبان و بورد وظیفه شناورسازی ورزشکار روی آب را دارد.

۱۱. گشت دریایی خصوصی

در گشت دریایی می‌توانید از قایق خصوصی همراه با ناخدا استفاده کنید و از خلیج فارس زیبا لذت ببرید. تجربه ماهیگیری با تفنگ و فری ‌دایوینگ نیز بسیار مهیج است که در گشت دریایی امکان آن‌ها وجود دارد. گشت دریایی به‌صورت یک، دو، سه، چهار و همین طور پنج ساعته قابل رزرو است. بسیاری از افراد برای جشن تولد، سالگرد ازدواج و… از این موقعیت استفاده می‌کنند تا با بادکنک‌آرایی، کیک، موسیقی، عکس و فیلم، اتفاقی فراموش‌نشدنی را برای عزیزان خود رقم بزنند.

۱۲. پارک آبی اوشن

پارک آبی اوشن کیش، بزرگ‌ترین پارک آبی روباز ایران و تنها پارک آبی روباز ویژه خانم‌ها است که به‌لطف استخرها، سونا و جکوزی‌های آرامش‌بخش، تجربه جذابی از یک تفریح آبی فوق‌العاده را برایتان می‌سازد. جالب اینکه پارک آبی اوشن به‌عنوان تنها پارک آبی کشور با امکانات موج‌سواری است. این پارک آبی دارای سیستم گرمایشی برای فصول سرد است و ازاین‌رو، حتی در هوای خنک نیز می‌توانید از آن لذت ببرید و غروب زیبای کیش را از این محل به نظاره بنشینید. برخی از بخش‌های تفریحی این محل شامل پیچالوپ، دینگل، رالی راید ماساژ و اسپا و… می‌شوند.

فضای مخصوص کودکان، رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌های متعدد، ترانسفر رایگان رفت‌وبرگشت رایگان از مبداهای مشخص و… از جمله امکانات این پارک هستند. فروشگاه اوشن پارک با کلیه محصولات مورد نیاز اعم از حوله، دمپایی، کرم ضدآفتاب و… در کنار اقلامی مانند انواع اسباب‌بازی، کیف، کلاه، یادگاری‌ و غیره، امکان خرید سوغاتی‌های دوست‌داشتنی از این سفر را برایتان فراهم می‌کند.

۱۳. پلاژهای کیش

وجود پلاژ آقایان و پلاژ بانوان در کیش، این فرصت را به شما می‌دهد تا آزادانه شنا کنید و آفتاب بگیرید؛ تجربه‌ای که در کمتر نقطه‌ای از ایران برای بانوان امکان‌پذیر است. در این پلاژها، امکاناتی همچون دوش آب، تخت ساحلی و سایبان، غرفه‌های فروش لوازم شنا و لوازم بهداشتی، رختکن، غریق نجات، ماساژ، سرویس بهداشتی، بوفه خوراکی و… در نظر گرفته شده است. علاوه بر این، استفاده از زمین والیبال، هندبال و فوتبال ساحلی، تفریحات دریایی (جت اسکی، قایق بادبانی، اسکی روی آب، غواصی و قایق پارویی)، از گذران لحظه‌های ناب حکایت دارند.

۱۴. ماهیگیری

علاقه‌مندان به ماهیگیری می‌تواند در اکثر نقاط جزیره کیش به این تفریح جذاب بپردازند. با این حال، آن دسته از گردشگرانی که به‌دنبال ماهیگیری حرفه‌ای هستند، باید از کلوپ‌های ماهیگیری متعدد در سواحل جزیره مانند کلوپ ماهیگیری هامور دریای کیش و کلوپ ماهیگیری مارینا استفاده کنند که وسایل مورد نیاز را در اختیارشان قرار می‌دهند. در این مراکز امکان ماهیگیری در ساحل و همین طور ماهیگیری در قایق وجود دارد. از آنجا که سواحل جزیره پاکسازی شده‌اند و دارای امنیت کامل هستند، بدون هیچ‌گونه نگرانی می‌توانید به ماهیگیری مشغول شوید.

ساعات اولیه صبح و هنگام غروب که دمای هوا کمی خنک‌تر است، بهترین ساعات برای ماهیگیری در کیش هستند؛ ضمن اینکه، در فاصله ساعت چهار تا هفت صبح، آب دریا بالا می‌آید و گردشگران می‌توانند به‌سادگی تعداد زیادی ماهی صید کنند.

۱۵. قایق‌سواری

برای قایق‌سواری در کیش می‌توانید انواع مختلف قایق‌های پدالی، موتوری، پارویی، قایق تفریحی مبله VIP و..‌. را با توجه به علاقه‌مندی خود انتخاب کنید. قایق‌های پدالی برای کسانی مناسب است که ترجیح می‌دهند، امواج چشم‌انداز را با سرعت کمتری به نظاره بنشینند.

دکمه بازگشت به بالا