اقتصادی

مصوبه دستمزد امسال موجب کاهش قدرت خرید کارگران خواهد شد

پرتال پارسی/ خراسان رضوی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران درباره لایحه حقوق و دستمزد 1401 گفت: اگرچه این تصمیم با هدف کمک به قشر کارگر گرفته شده، اما تبعات آن بیشتر خواهد بود. کاهش قدرت خرید کارگران».

غلامحسین شافعی امروز، 26 فروردین ماه، در شورای گفت وگوی بخش خصوصی خراسان رضوی در اتاق مشهد، موضوع لایحه دستمزد سال 1401 را دغدغه جدی بخش های مختلف اقتصادی و صنعتی دانست.

وی افزود: این نگرانی ها بیشتر در مورد افزایش تورم و تاثیر آن بر جامعه است. در حال حاضر شاهد افزایش هزینه ها در جامعه هستیم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: سال هاست که بحث دستمزد و تورم با یکدیگر در تضاد بوده و تورم در این حوزه پیروز شده است اما امسال نگران هستند. دو بار فعالان اقتصادی». معاون اول رئیس جمهور نیز به این موضوع توجه دارد و امیدوارم این موضوع مورد توجه جدی قرار گیرد و تبعات آن اصلاح شود.

امسال 115 هزار شغل در خراسان رضوی ایجاد می شود

استاندار خراسان رضوی گفت: رونق صنعتی باعث ایجاد اشتغال می شود. در این راستا در قرارگاه اشتغال زایی استان خدمات و تولید ارائه می شود. امسال برای 115 هزار شغل در منطقه برنامه ریزی شده است.

یعقوب علی نظری گفت: از نظر ما سال 1400 سال برنامه ریزی و آمادگی برای 1401-1404 بود. همانطور که اعضا می دانند، راهبردهای استانی، اهداف عملیاتی و ساختار کاری قابل دستیابی برای دستیابی به این اهداف مشخص شده است. از ابتدای امسال اقداماتی در حوزه اقتصاد انجام شده است که در همه حوزه ها از جمله زیارت، سوغات و زیارت درمانی جنبه اقتصادی قوی دارد.

وی در ادامه گفت: اقتصاد باید در قالب بستر عملیاتی مناسب صنعت، معدن و تجارت تبیین و تعریف شود و سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان به این اهداف دست یابند. علاوه بر این، زیرساخت ها و اقتصاد انرژی در قالب یک پایگاه عملیاتی مناسب به طور مستقیم توسط مدیریت عمرانی استان مدیریت می شود.

استاندار خراسان رضوی گفت: حوزه انرژی و انرژی بادی یکی از مهمترین موضوعات چهار سال آینده بر اساس تولید برق بادی در سال های آینده است.

نظری با اشاره به اقتصاد مبتنی بر اشتغال گفت: کمپ اشتغالزایی که اخیراً در خراسان رضوی ایجاد شده است، مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان است. بر اساس منویات رهبری و جلساتی که با معاونت علمی ریاست جمهوری صورت گرفت، حدود 370 شرکت دانش بنیان فعال در استان داریم. هدف ایجاد چندین شرکت دیگر در این زمینه است.

استاندار خراسان رضوی برای دستیابی به این اهداف در دو حوزه اقتصادی و زیرساختی، حرکت جریان اقتصادی استان و رفع موانع آن را ضروری دانست. از سوی دیگر زیرساخت های استان را نیز در نظر گرفتیم که نقش مستقیمی در رشد استان دارد. بنابراین این دو محور اجرا می شوند.

نظری درباره سفر رئیس جمهور به خراسان رضوی در روز 12 فروردین گفت: یکی از نیازهایی که از آن استفاده کردیم، سفر رئیس جمهور به استان در 12 فروردین بود. در نتیجه این بازدید طی سه سال گذشته استان در بخش اقتصادی و به ویژه زیرساخت ها از جمله ساماندهی راه، انرژی و تکمیل در استان بالغ بر 26 هزار و 700 میلیارد تومان وام اعطا کرده است. پروژه های محصولات نیمه تمام

وی افزود: سهم استان از وام های ملی بسیار پایین است. امیدواریم این ضعف برطرف شود و دستگاه های ما بتوانند پروژه ها را به بهترین شکل ممکن تحویل داده و از منابع ملی به بهترین شکل ممکن استفاده کنند. همچنین نیروگاهی در استان به نام ستاد بازسازی وجود دارد که دستورالعمل آن منتشر شده است و می توانیم از این ستاد برای ریشه کنی بیهوشی در حاشیه شهر مشهد به ویژه اطراف حرم مطهر استفاده کنیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا