فرهنگ و هنر

ظرفیت واحدهای اقامتی مشهد در هفته نخست نوروز تکمیل نشد

پرتال پارسی/خراسان رضوی رئیس جامعه حرفه‌ای هتلداران خراسان رضوی گفت: ظرفیت اشغال واحدهای اقامتی رسمی مشهد در هفته نخست نوروز به ۸۰ درصد رسید؛ در حالی که هتل‌های مشهد در وضعیت مشابه در سال گذشته به طور کامل تکمیل می‌شد.

محمود مادرشاهیان در گفت‌وگو با پرتال پارسی در خصوص وضعیت واحدهای اقامتی رسمی مشهد در آستانه نوروز ۱۴۰۲ اظهار کرد: ظرفیت اشغال هتل‌ها در ۲ تا سه روز پیش حدود ۵۵ درصد بود اما در حال حاضر و هفته اول فروردین ماه به ۸۰ درصد رسیده است.

وی افزود: ظرفیت اشغال هتل‌های مشهد در هفته نخست نوروز با سال گذشته قابل مقایسه نیست. درصد اشغال هتل‌ها در نوروز ۱۴۰۱ به ۱۰۰ درصد رسیده بود.

رئیس جامعه حرفه‌ای هتلداران خراسان رضوی یادآور شد: ظرفیت اشغال هتل‌ها در هفته دوم نوروز به ۵۰ درصد خواهد رسید.

مادرشاهیان در خصوص استقبال پایین زائران در سفر به مشهد در آستانه تحویل سال ۱۴۰۲ خاطرنشان کرد: مسائل پروازی و ایرلاین‌ها، کمبود ناوگان حمل‌ونقل عمومی و همزمانی ماه مبارک رمضان با عید نوروز در کاهش درصد اشغال واحدهای اقامتی مشهد تاثیرگذار بوده است.

وی در خصوص وضعیت واحدهای اقامتی غیررسمی بیان کرد: از ظرفیت واحدهای اقامتی غیررسمی آمار دقیقی ندارم، اما زمانی که وضعیت هتل‌ها اینگونه است و به طور کامل تکمیل نشده‌اند، قطعا ظرفیت‌ واحدهای اقامتی غیررسمی و هتل‌آپارتمان‌ها نیز تکمیل نشده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا