اقتصادی

ظرفیت‌های لرستان می‌توانند موجب رشد و توسعه اقتصادی شوند

پرتال پارسی/ لرستان استاندار گفت: لرستان با تدوین و اجرای برنامه های مناسب ظرفیت های قابل توجهی برای رشد و توسعه اقتصادی دارد.

فرهاد زیویار در نشست تدوین ظرفیت ها و راهبردهای اقتصادی استان برای چهار سال آینده گفت: در بحث توسعه برنامه ها برای طرح ها و طرح های مشکل دار اقتصادی باید برای رفع مشکلات همکاری اقدامات لازم انجام شود. و هم افزایی بین آژانس ها.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری سال 1401 را به عنوان سال تولید، آموزش و اشتغال پیشنهاد کردند، گفتند: جهان

فرماندار لرستان افزود: برای دستیابی به توسعه و رقابت به دنبال تغییرات مبتنی بر دانش و نوآوری بسیار مهم است به این معنی که باید شاهد تغییرات مثبت در محصولات عرضه شده به بازار باشیم. نیازهای مردم».

سخنگوی دولت گفت: برخی از مسائل مانند تحریم ها رشد و توسعه اقتصادی را تضعیف کرده است و می توان با تقویت آموزش داخلی و تولید محصولات مبتنی بر علم در داخل کشور به آن رسیدگی کرد که نیازمند پیوند بین پژوهش و دانشگاه است.

زیویار ادامه داد: ایجاد هم افزایی و همکاری بین بخش صنعت و توانمندی های دانش بنیان مردم استان می تواند بسیاری از مسائل اقتصادی را برطرف کند که نیازمند تفاهم نامه های همکاری بین بخشی است.

وی افزود: لرستان با رونق خود در استان می تواند مشاغل زیادی داشته باشد که می توان گفت در کشور از جمله گردشگری است که با وجود منابع موجود در ایام نوروز امسال شاهد حضور بی نظیر مسافران نوریز بوده ایم. اماکن تاریخی، فرهنگی و گردشگری.

فرماندار لرستان افزود: با ایجاد فضا و شرایط در مقاصد گردشگری می توان گردشگران را به اقامت و استفاده از این امکانات تشویق کرد که باید به عنوان بخشی از توانمندی های استان برنامه ریزی شود.

زیویار گفت: ظرفیت لرستان موجب رشد و توسعه اقتصادی می شود.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرایی باید زمینه تخصیص اعتبارات را متناسب با حوزه فعالیت خود فراهم کنند و از سوی دیگر اقدامات لازم را برای حضور بخش خصوصی در پروژه های اقتصادی انجام دهند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا