اقتصادی

طرح ساماندهی صنعت خودرو مجدد به مجلس بازگشت

شورای نگهبان بار دیگر با مصوبه مجلس برای آزادسازی واردات خودرو مخالفت کرد.

به گزارش پرتال پارسی، شورای نگهبان با استناد به نامه رئیس شورای عالی نظارت بر سیاست های کلی نظام، طرح تجدید ساختار صنعت خودرو را که با سیاست های کلی نظام مغایرت داشت، مورد بازنگری و بازنگری قرار داد. به مجلس

در این جلسه در نامه ای به رئیس مجلس شورای اسلامی شورای نگهبان، طرح ساماندهی صنعت خودرو مصوب 26 آبان 1393 مجلس شورای اسلامی بیان شد. 10.09.1400 مطابق با اصلاحات مورد بحث و انتشار قرار گرفت:

2600/8/26 № 101342/0101 مبنی بر عدم رعایت این مصوبه رئیس شورای عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام، مستقیماً به پیوست ارسال می گردد. سیاست کلی نظام اصل 110 قانون اساسی به رسمیت شناخته شده است.

عکس نامه رئیس شورای عالی نظارت بر اجرای سیاست های کلی نظام به هیئت امنا:

طرح تغییر ساختار صنعت خودرو به مجلس بازگشت

به گزارش پرتال پارسی، اعضای شورای اسلامی به دلیل برنامه ریزی برای ساماندهی صنعت خودرو برای آزادسازی وام خودرو به منظور ایجاد رقابت در بازار داخلی مورد انتقاد شورای نگهبان قرار گرفته اند.

نمایندگان همچنین در اصلاحیه طرح ساماندهی صنعت خودرو برای جلب رضایت هیات امنای مجلس در 6 فروردین ماه تاکید کردند که هر شخص حقیقی یا حقوقی می تواند به جای آن خودرو یا قطعات یدکی وارد کند. واردات خودرو اقداماتی برای تنظیم بازار انجام شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا