فرهنگ و هنر

شناسایی ۵ هزار هنرمند واجد شرایط دریافت طرح‌های حمایتی مسکن

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به اقدامات انجام شده برای کمک به تأمین مسکن اصحاب فرهنگ و هنر، از شناسایی ۵ هزار هنرمند واجد شرایط دریافت طرح‌های حمایتی مسکن در سال ۱۴۰۲ خبر داد. 

به گزارش پرتال پارسی، سیدمجید پوراحمدی با اشاره به اقدامات انجام شده برای حل مسائل معیشتی اصحاب فرهنگ و هنر به‌ویژه تأمین امکانات برای خانه‌دار شدن هنرمندان، گفت: تأمین امکانات برای خانه‌دار شدن اصحاب فرهنگ و هنر از موضوعات مورد تأکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از ابتدای دولت مردمی بود. بر این اساس طبق توافق‌های به عمل آمده و پیگیری‌های انجام شده از سوی صندوق با وزارت راه و شهرسازی، امکان ثبت نام اعضای صندوق در سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن در خرداد ماه سال گذشته فراهم شد. 

او افزود: در گام نخست پس از اعلام اسامی تمامی اعضای صندوق به وزارت راه و شهرسازی، با ارسال پیامک و انتشار فراخوان به تمامی اعضا برای ثبت نام در سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن اطلاع رسانی انجام شد. بیش از ۸ هزار نفر از اعضای صندوق در سراسر کشور ثبت نام کردند که از این تعداد ۵ هزار نفر در کشور واجد شرایط شناسایی شدند. 

پوراحمدی با اشاره به اینکه ۳۴ درصد متقاضیان را اعضای استان تهران تشکیل می‌دهند، اظهار کرد: براین اساس قطعه زمینی در شهر جدید پرند، برای ساخت بخشی از مسکن هنرمندان تخصیص داده شد و کلنگ ساخت شهرک هنر توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور جمعی از هنرمندان در آبان ۱۴۰۲ به زمین زده شد. 

مشاور وزیر فرهنگ با اشاره به دعوت از ۹۰۰ هنرمند متقاضی مسکن برای تشکیل پرونده، گفت: طی سه مرحله با انتشار فراخوان و ارسال پیامک از ۹۰۰ نفر از هنرمندان متقاضی برای تشکیل پرونده دعوت بعمل آمد که ۷۰۰ نفر از آنها با حضور در صندوق اعتباری هنر پرونده خود را تکمیل کردند و برای اقدامات بعدی، پرونده این افراد به وزارت راه و شهرسازی و شرکت عمران پرند ارسال شد. 

بنابر اعلام روابط عمومی و اطلاع رسانی صندوق اعتباری هنر او تاکید کرد: در مراحل بعدی برای سایر افراد واجد شرایط پیامک تشکیل پرونده ارسال خواهد شد. 

رئیس هیئت مدیره صندوق اعتباری هنر در پایان با اشاره به اقدامات انجام شده برای ساخت مسکن هنرمندان در استان‌ها، گفت: امیدواریم با همکاری مسئولان استانی به‌زودی مراحل ساخت در استان‌ها نیز با سرعت بیشتر ادامه پیدا کند.

نشر علوم هنری

با استفاده از ابزارهای زبانی، شما را به دنیای تخیل و هنر می‌برم.
دکمه بازگشت به بالا