شلیک موشک بالستیک به جنوب فلسطین اشغالی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین پرتال پارسی، رسانه‌های اسرائیلی، شامگاه امروز (جمعه)، از شلیک یک موشک بالستیک به بندر ایلات در جنوب فلسطین اشغالی خبر دادند.

کانال ۱۲ تلویزیون رژیم اسرائیل می‌گوید این موشک از سمت یمن شلیک شده و به دنبال نزدیک شدن آن به بندر ایلات، سامانه پدافندی «پیکان» فعال شده است.

به دنبال انتشار این گزارش، ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای کوتاه مدعی شد این موشک سطح به سطح را که از یمن شلیک شده بود، بر فراز دریای سرخ رهگیری کرده است.

 

شلیک موشک |فلسطین

 

سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن تا لحظه انتشار این گزارش واکنشی به این ادعا نشان نداده و آن را رد یا تایید نکرده است.

نیروی هوایی یمن تاکنون در حمایت از مردم فلسطین چند بار موشک‌های سنگین و پهپادهای دوربرد به سمت جنوب اراضی اشغالی فلسطین شلیک کرده است.

نیروی دریایی یمن نیز به دنبال تشدید حملات ارتش اسرائیل به نوار غزه به هیچ کشتی اسرائیلی و کشتی‌هایی که مقصد آن‌ها فلسطین اشغالی است، اجازه عبور از دریای سرخ و تنگه باب‌المندب را نداده است.

نیروهای مسلح یمن اعلام کرده‌اند که تا زمان تداوم حملات به نوار غزه و جلوگیری از ورود غذا و دارو به این منطقه به عملیات‌های خود علیه اهداف اسرائیلی ادامه خواهند داد.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دکمه بازگشت به بالا