اقتصادی

شرکت نفت اروندان از شرکت‌های پیشتاز تولید بار اول در کشور است

پرتال پارسی/خوزستان مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان با بیان اینکه یکی از شرکت‌های پیشتاز تولید بار اول در کشور هستیم، گفت: شرکت نفت و گاز اروندان توانسته با عقد نهایی ۳ قرارداد تولید بار اول و ۱۴ قرارداد در دست اقدام دیگر، قدمی مؤثر در این راستا بردارد و جهشی چشمگیر نسبت به سال‌های قبل ایجاد کند.

عبدالله عذاری اهوازی در گفت و گو با پرتال پارسی، در خصوص برگزاری چهاردهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان که از فردا در اهواز آغاز به کار می‌کند، اظهار کرد: براساس سخنان و رهنمودهای مقام معظم رهبری، رسیدن و دست یافتن به پیشرفت عادلانه در اقتصاد و حل مشکل فقر در کشور فقط از مسیر تقویت «تولید» می‌گذرد؛ اگر ما تولید را تقویت کردیم که تقویت آن هم به همین دانش‌بنیان بودن است، این مقصود بزرگ حاصل خواهد شد.

وی افزود: رهنمودهای مکرر مقام معظم رهبری در خصوص موضوع «تولید» و نامگذاری شعار امسال به «مهار تورم و رشد تولید»، اشاره به این دارد که ثبات اقتصادی، بهبود معیشت مردم و مهار تورم به عنوان مهمترین هدف کلان کشور تنها با رشد و تقویت تولید داخلی محقق می‌شود. این مهم باعث آن بوده صنعت نفت دولت سیزدهم رویکرد تقویت تولید داخلی را نه تنها به عنوان ابزار رفع نیازهای عملیاتی خود و عبور از تنگناهای تحریمی دنبال کند، بلکه با درک اهمیت آن برای استقلال، خودکفایی و رشد اقتصادی کشور، با مجموعه‌ای از اقدامات عملی و جهادی نگاهی ملی و راهبردی به آن داشته باشد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان گفت: در آغاز به کار دولت سیزدهم شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه نفت و گاز ۱۵۰ شرکت بود که امروز به بیش از ۶۰۰ شرکت رسیده و بنا بر گزارش آمار بانک مرکزی در ۶ ماهه نخست امسال، گروه نفت و گاز موتور محرک رشد اقتصادی کشور بوده و با رشد ارزش افزوده ۱۷ درصدی بیشترین تاثیر را در رشد اقتصادی کشور داشته است.

عذاری اهوازی با بیان اینکه شرکت نفت و گاز اروندان یکی از شرکت‌های پیشتاز تولید بار اول در کشور است، عنوان کرد: با اعلام معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت نفت در دو سال گذشته به شکل پیاپی در میان کلیه دستگاه‌های اجرایی رتبه نخست کشور را در تولید اقلام راهبردی و ساخت بار اول کسب کرده است و به عنوان فعال‌ترین دستگاه مجری قانون تولید بار اول، ذیل قانون جهش تولید کشور، هر ساله مورد قدردانی قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: در این خصوص شرکت نفت و گاز اروندان توانسته با عقد نهایی ۳ قرارداد تولید بار اول و ۱۴ قرارداد در دست اقدام دیگر، قدمی مؤثر در این راستا بردارد و جهشی چشمگیر نسبت به سال‌های قبل ایجاد کند.

عذاری اهوازی عنوان کرد: در این مسیر چهاردهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان با شعار «محصول دانش بنیان، تکمیل زنجیره ارزش و رشد تولید پایدار» فرصتی دوباره است تا همه ذینفعان این صنعت با هم‌افزایی و تبادل دانش و تجربه گام‌های بلندتری بردارند و بیش از پیش عامل رشد تولید و خودکفایی شوند.

وی افزود: در همین خصوص، شرکت نفت و گاز اروندان در این رویداد مهم با هدف شناسایی و حمایت از پیمانکاران، مشاوران، مراکز دانش بنیان و همچنین سازندگان کالاهای داخلی ‌حضور فعالی خواهد داشت و پاسخگوی مراجعه کنندگان و بازدیدکنندگان خواهد بود.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تجربه و تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اطلاعات موثق و تحلیل‌های قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی خود بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا