اقتصادیعمومیکسب و کار ویژه

شخصیت های کارتونی ایرانی

شخصیت های کارتونی معروف دختر و پسر

 ۱شخصیت کارتونی آقای بادوم

کارتون شهر آجیلی (Nutsberry Town)

 • نخستین حضور: سال ۱۹۹۲ میلادی
 • سایر شخصیتهای محبوب: آقای پیاز، آقای گردو

لباس ارتشی پسرانه بچه گانه: مقاله محبوب‌ترین شخصیت های کارتونی را با شخصیت آقای گردو از کارتون شهر آجیلی شروع کنیم که بدون شک برای بسیاری از ما خاطره‌های ریز و درشت زیادی خلق کرده است. آقای بادوم با نام پی‌وی درکنار سایر شخصیت‌های اصلی این کارتون یعنی اسنپی یا همان آقای پیاز و وندی یا همان آقای گردو به‌همراه کلی شخصیت دیگر کاراکترهای این انیمیشن را شامل می‌شوند. آقای بادوم و سایر شهروندان شهر آجیلی که همه آن‌ها سبزی، آجیل یا میوه هستند باطنی انسان‌گونه دارند و در شهری سرسبز و بسیار زیبا درکنار یکدیگر زندگی می‌کنند. دراین‌میان افرادی هم حضور دارند که باعث آزار و اذیت دیگران می‌شوند که آقای بادوم و سایر کاراکترهای شهر آجیلی با آن‌ها مقابله می‌کنند.

۲شخصیت کارتونی آقای خط

کارتون آقای خط (La Linea)

 • نخستین حضور: سال ۱۹۷۱ میلادی
 • سایر شخصیتهای محبوب: آقای طراح

لباس سربازی کودکان: آقای خط نشان می‌دهد که در اوج سادگی می‌توان به شهرتی جهانی رسید. یک خط ساده و صاف در صفحه‌ای یک دست و یک رنگ وجود دارد که همین خط تبدیل به یک مرد می‌شود که همه ما او را با نام آقای خط می‌شناسیم. آقای خط که خودش جزیی از آن خط صاف و ساده به‌شمار می‌رود همواره روی این خط صاف درحال راه رفتن است که موانعی جلوی راه او سبز می‌شوند و معمولا از آقای طراح می‌خواهد تا با مدادش برای او راه‌حلی بکشد یا اینکه راهش را هموار کند. همین ایده بسیار ساده دو بعدی توسط آقای اوسوالدو کاواندولی برای اولین‌بار در سال ۱۹۷۱ پخش شد و خیلی سریع محبوبیتی جهانی پیدا کرد. تابه‌امروز ۹۰ قسمت از آقای خط منتشر شده که هر قسمت از آن زمانی ۲ تا ۴ دقیقه‌ای دارد.

۳شخصیت کارتونی اسکوبی دو

کارتون اسکوبیدو کجایی؟ (Scooby Doo, Where Are You)

 • نخستین حضور: سال ۱۹۶۹ میلادی
 • سایر شخصیتهای محبوب: فرد جونز، دافنه بلک، شگی

جلیقه تفنگ اسباب بازی پلیسی: شخصیت اسکوبی‌دو از آن دسته شخصیت‌هایی به‌شمار می‌رود که به‌دلیل محبوبیت بسیار زیادش تابه‌امروز در فیلم‌ها و سریال‌های زیادی حضور داشته و همچنین اسپین‌آف‌های زیادی هم برای او ساخته شده است. اسکوبی‌دو نام یک سگ بامزه است که به‌همراه دوستانش پا به ماجراجویی‌های جذاب و هیجان‌انگیزی می‌گذراند که این ماجراجویی‌ها از سال ۱۹۶۹ تابه‌امروز ادامه داشته است. اسکوبی معمولا مشکلات و ماجراجویی‌های گروه را با یک سری از کارهای به ظاهر احمقانه و خنده‌دار حل می‌کند و در این مسیر شخصیت‌هایی مانند شگی، دافنه، فرد و ولما نیز همیشه همراه او هستند. تابه‌امروز بیش از ۱۰ سریال مختلف و چند فیلم تلویزیونی و سینمایی درباره این شخصیت ساخته شده که اگر به اسکوبی‌دو علاقه داشته باشید می‌توانند برای شما سرگرم‌کننده باشند.

اسم شخصیت های کارتونی قدیمی |زیباترین شخصیت کارتونی پسر

۴شخصیت کارتونی معروف استاد شیفو

انیمیشن پاندای کنگفوکار (Kung fu Panda)

 • نخستین حضور: سال ۲۰۰۸ میلادی
 • سایر شخصیتهای محبوب: پو، تای لانگ، استاد ببری

استاد شیفو یکی از معدود شخصیت‌های این فهرست به‌شمار می‌رود که حتی از شخصیت اصلی انیمیشن‌هایی که در آن حضور داشته هم محبوب‌تر است. استاد شیفو که استادِ پاندای کنگ‌فوکار تلقی می‌شود در مجموعه انیمیشن‌های Kung fu Panda حضور داشت. او که استاد بزرگ قلعه یشم حساب می‌شود استاد شخصیت پو و پنج آتشین است و به آن‌ها کنگ‌فو آموزش می‌دهد. استاد شیفو دومین شخصیت اصلی این مجموعه قلمداد می‌شد و شخصیتی آرام و نیکو داشت. شخصیت تای‌لانگ،‌ پسر خوانده و یکی از دانش‌آموزان استاد شیفو که برعلیه او می‌شود قصد نابود کردن استاد را داشت ولی استاد شیفو با فرستادن پو او را شکست می‌دهد. تابه‌امروز سه فیلم سینمایی و سه سریال تلویزیونی درباره پاندای کنگ‌فوکار ساخته شده است.

۵شخصیت کارتونی دختر: السا

انیمیشن یخزده (Frozen)

 • نخستین حضور: سال ۲۰۱۳ میلادی
 • سایر شخصیتهای محبوب: پرنسس آنا، کریستوف، اولاف

السا یا همان پرنسس السا پس از اکران انیمیشن Frozen در سال ۲۰۱۳ به محبوبیتی بسیار زیاد در سراسر جهان دست پیدا کرد و بسیاری از دخترهای کودک و نوجوان سعی می‌کردند مانند او لباس بپوشند. او را با نام ملکه السا نیز می‌شناسند؛‌ شخصیتی که به‌عنوان محافظ جنگل افسون شده در این داستان حضور دارد و همچنین به‌دلیل قدرت ابرانسانی خودش می‌تواند برف و یخ تولید کند. السا به‌همراه خواهر کوچک خودش یعنی آنا زمانی‌که درحال برف‌بازی بودند مشکلی برایشان پیش می‌آید و با بیهوش شدن آنا، السا باید او را برای مداوا به سرزمینی ببرد که ترول‌های سنگی با قدرت‌های خاص خود در آن مکان زندگی می‌کنند. با محبوبیت زیاد شخصیت السا قسمت دوم انیمیشن یخ‌زده در سال ۲۰۱۹ اکران شد که وظیفه صداگذاری این شخصیت بار دیگر برعهده ایدینا منزل قرار گرفت.

۶شخصیت کارتونی معروف: امیلی

انیمیشن عروس مرده‌ (Corpse Bride)

 • نخستین حضور: سال ۲۰۰۵ میلادی
 • سایر شخصیتهای محبوب: ویکتور، ویکتوریا

انیمیشن عروس مرده به احتمال بسیار زیاد تاریک‌ترین و تلخ‌ترین اتمسفر را درمیان سایر انیمیشن‌های این فهرست دارد و سرانجام شخصیت محبوب آن یعنی شخصیت امیلی شاید برای خیلی‌ها ناراحت‌کننده تلقی شود. امیلی عروسی که توسط یک لرد مورد خیانت قرار گرفت و کشته شد. دراین‌میان با حضور شخصیت ویکتور در جنگل و دیدن دست امیلی که از خاک درآمده او را می‌بیند و امیلی عاشق وی می‌شود. کارگردانی تیم برتون و موسیقی متن بسیار زیبای دنی الفمن درکنار صداگذاری جانی دپ و هلنا بونهام کارتر که او را در نقش بلاتریکس در مجموعه هری پاتر دیده بودیم، از جمله جنبه‌های مثبت این انیمیشن سینمایی تلقی می‌شوند.

۷آن شرلی

کارتون آن شرلی با موهای قرمز (Anne Of Green Gables)

 • نخستین حضور: سال ۱۹۷۹ میلادی
 • سایر شخصیتهای محبوب: دایانا، ریچل

«آنه، تکرار غریبانه روزهایت چگونه گذشت وقتی روشنی چشم‌هایت در پشت پرده‌های مه‌آلودِ اندوه پنهان بود؟ با من بگو از لحظه‌لحظه‌های مبهم کودکیت، از تنهایی معصومانه دست‌هایت».

آن شرلی، دختری دوست‌داشتنی با موهای قرمز که برای بسیاری تداعی‌کننده خاطرات ریز و درشتی از دوران کودکی به‌شمار می‌رود. دختری که در یتیم‌خانه بزرگ شد و به‌خاطر هوش بالایش داری قوه تخیل بسیاری قدرتمندی است. آن شرلی با امید و پشت‌کار و از همه مهم‌تر با مهربانی معصومانه خود سعی می‌کند زندگی جدیدی را آغاز کند و ناراحتی‌های گذشته خود را به‌دست فراموشی بسپارد. آینده‌ای که برای او به‌قدری زیبا تلقی می‌شود که حاضر است با هر مشکلی که سر راهش قرار می‌گیرد دست‌وپنجه نرم کند. انیمه ۵۰ قسمتی آن شرلی با موهای قرمز با اقتباس از کتابی با همین نام در سال ۱۹۷۹ روی آنتن رفت و به یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های کارتونی در کشور ما تبدیل شد.

۸باب اسفنجی

کارتون باب اسفنجی (SpongeBob SquarePants)

 • نخستین حضور: سال ۱۹۹۹ میلادی
 • سایر شخصیتهای محبوب: پاتریک، اختاپوس، آقای خرچنگ

اگر قصد داشتیم تنها ۱۰ شخصیت محبوب تاریخ انیمیشن‌ها را نام ببریم بدون شک شخصیت باب اسفنجی یکی از آن‌ها به‌شمار می‌رفت. شخصیتی که آنقدر در جهان محبوب شد که سریال‌ها، فیلم‌های سینمایی و بازی‌های ویدیویی زیادی از روی آن ساخته شده است. حتی می‌توانیم به حضور کیانو ریوز بازیگر فیلم‌های ماتریکس و جان ویک در فیلم‌های باب اسفنجی اشاره کنیم. شخصیت باب اسفنجی به‌همراه دوستان بامزه‌اش یعنی پاتریک و اختاپوس در اعماق یک اقیانوس زندگی می‌کنند و هر روز داستان متفاوتی جلوی آن‌ها قرار می‌گیرد. باب اسفنجی پیشخدمت یک رستوران تلقی می‌شود که در اوقات فراغتش همراه‌با پاتریک به ماجراجویی می‌پردازد و داستان‌های بامزه‌ای را خلق می‌کنند.

۹باگز بانی

انیمیشنهای لونی تونز (Looney Tunes)

 • نخستین حضور: سال ۱۹۴۰ میلادی
 • سایر شخصیتهای محبوب: لولا، المر فاد

شخصیت باگز بانی هم دقیقا مانند باب اسفنجی از محبوب‌ترین شخصیت‌های کارتونی نه‌تنها در جهان که در کشور خودمان به‌شمار می‌رود. شخصیتی که می‌توانیم از او به‌عنوان اصلی‌ترین شخصیت کارتون‌های لونی‌تونز یاد کنیم؛ کارتون‌هایی که چندتا از شخصیت‌های مهم دیگر آن هم در این فهرست حضور دارند. ماجراهای باگز بانی و المر فاد بیش از نیم قرن است که از جذاب‌ترین ماجراهای این سری کارتون‌ها تلقی می‌شوند. ماجراهایی که البته معمولا به نفع باگز بانی پیش می‌روند. باگز بانی یک خرگوش خاکستری و سفید با خصوصیات انسانی است که و شخصیتی ناآگاه و بامزه دارد که معمولا او را با کارهای فریب‌کارانه‌اش به خاطر می‌آوریم.

دکمه بازگشت به بالا