عمومیکسب و کار ویژه

سنگ مرمریت، برای همه سلیقه ها

شما خریداران عزیزان اگر به دنبال زیبا ترین سنگ تزئینی هستید پیشنهاد ما به شما سنگ مرمریت است که علاوه بر ظاهر زیبا، کاربرد زیادی در ساختمانها دارد؛ اگر به دنبال این هستید که به خوبی قیمت انواع این محصول را بشناسید پیشنهاد ما خواندن ادامه ی این مقاله است.

ما در این مقاله تلاش می کنیم تا به شما کمک کنیم تا اجنواع سنگ مرمریت را بشناسید؛ سنگهای مرمریت را بر اساس میزان منیزیوم به چند مجموعه می توان تقسیم بندی کرد برای مثال سنگ مرمریت کلیستی، سنگ مرمریت منیزیتی، سنگ مرمریت دولومیتی وغیره.

از مهم ترین ویژگیهای سنگ مرمریت تنوع رنگ، زیبای و طرح سنگ مرمریت است، تنوع رنگ به قدری در سنگ مرمریت زیاد است که می توان انواع سنگ مرمریت سفید، سبز، کرم و غیره اشاره کرد این موضوع دست خریدار را در انتخاب باز می گذارد.

سنگ مرمریت را می توان جزء سنگهای ظریف دانست و همین موضوع باعث می شود که در هنگام استفاده از این سنگ، دقت خیلی زیادی به خرج داد تا آسیبی به آن وارد نشود؛ سنگ مرمریت بر اساس میزان دگرگونی را می توان به انواع و دسته ی ابری، چینی و کریستال تقسیم کرد.

این سنگها تقریبا با توجه به تنوع زیاد، پاسخگوی اکثرا سلیقه ها است این سنگ درحالی که ظریف و زیبا است مقاومت بالای هم دارد که همین موضوع دلیلی برای استفاده از آن در دکوراسیون داخلی شده است؛ این سنگ بر اساس رنگ هم تقسیم می شود برای مثال سنگ مهکام، دهبید، پرشین سیلک، نیریز و غیره.

انواع سنگ مرمریت |بهترین سنگ مرمریت

انواع سنگهای مرمریت آسیب پذیری زیادی در برابر اسیدها دارند و بهترین کار این است درمحیطهای مثل آزمایشگاه ها و غیره که تماس با مواد شیمیای و اسید زیاد است از این نوع سنگ استفاده نشود.

علاوه بر این موضوع انواع سنگ مرمریت در برابر تابش نور خورشید هم آسیب پذیر است و دچار خوردگی و پوسیدگی می شود؛ به طور کلی این سنگهای مقاومت خیلی بالای ندارند و بهتر است از این سنگ فقط در فضاهای که رفت و آمد کم است استفاده شود.

کاربرد سنگ مرمریت

با توجه به وجود معادن فراوان در کشورمان سنگ مرمریت را که کاربرد زیادی هم دارد را می توان در طرح و رنگهای مختلف پیدا کرد؛ به طور کلی از این سنگها به عنوان مصالح ساختمانی استفاده می شود.

حتی برای ساخت مصنوعات سنگی هم کاربرد دارند، برای آن دسته عزیزانی که نمی دانند مصنوعات سنگی چیست باید به انواع جلو مبلی، مجسمه، گلدان، سنگ پرطاووسی کف آسانسور اشاره کرد.

بعضی از این سنگهای مرمریت رگه و طرح وغیره دارند که زیبایی خیره کننده ای دارد و از آنها برای دیوار و یا کف ساختمانها استفاده می شود؛ از سنگهای مرمریت بیشتر برای نمای داخلی محیط و ساختمانها استفاده می شود.

در مطالب قبل گفتیم که از این سنگ بیشتر در فضای داخلی کاربرد دارند برای مثال انواع کاربردی آن مانند کف، پله، دیوار و غیره است؛ هر یک از انواع این سنگهای مرمزیت یک فاکتور کیفی مخصوص به خود دارند مثلا ضریب جذب آب، مشبک بودن و غیره.

سنگ مرمریت در ایران باتوجه به معادن استخراجی، در تنوع رنگی و طرحی خیلی زیادی تولید می شود؛ سنگ مرمریت هم مانند دیگر هم گروه های خود نمونه ی مصنوعی هم دارد در نمونه ی مصنوعی جذب آب به صفر رسیده است.

بیشترین کاربرد این سنگ به عنوان سنگ فرش است و در هتلها و لابیها و غیره خیلی زیاد دیده می شوند چرا که ظاهری لوکس و لاکچری به این فضاها می دهند.

اما به طور کلی اگر بخواهیم بگوییم که انواع سنگ مرمریت چه کاربردی دارد باید به این موراد اشاره کرد مثلا دیوار آشپزخانه، راه پله، دیوارهای داخلی، اتاق خوابهای لوکس و غیره.

قیمت سنگ مرمریت

در مورد هر نوع کالا، یکسری عوامل متعدد وجود دارد که بر قیمت تاثیر گذار است، قیمت سنگ مرمریت هم بستگی به یکسری عوامل دارد برای مثال طرح و رنگ، کیفیت سنگ، ابعاد سنگ، خالص بودن، نوع فراروری و غیره.

سنگهای مرمریت جزء سنگهای لوکس هستند به همین دلیل قیمت بالای دارند و مانند هر محصول دیگر هم طبیعی آن موجود است و هم مصنوعی که طبعا قیمت سنگ مرمریت طبیعی بیشتر از نوع مصنوعی آن است.

این نوع سنگ، یعنی سنگ مرمریت از خانواده ی سنگهای معدنی است که در اکثرا کشورها یافت می شود پس برای خرید این سنگ باید با در نظر گرفتن فضای مورد نظر سنگ مرمریت مطابق سلیقه و متناسب با بودجه ی خود را انتخاب کنید.

سنگ مرمریت خرید

برای داشتن یک انتخاب درست قبل از خرید سنگ مرمریت بهتر است با ویژگیهای آن آشنا شویم، چرا که افرادی سودجو هستند که ممکن است سنگ مصنوعی را به جای سنگ طبیعی به شما بفروشد پس با خرید از یک فروشگاه مطمعن و داشتن اطلاعات کافی یک خرید خوب داشته باشید.

این نوع سنگ جزء سنگهای پرکاربرد در ساختمان است و البته به دلیل تنوع زیاد در طرح و رنگ در مواردی تفاوت قیمت خیلی چشم گیری دارند و بهتر است قبل از انتخاب یک سنگ مرمریت اول بودجه را در نظر گرفت و متناسب با آن بودجه، انتخاب کرد.

بخاطر بالا بودن قیمت اصولا در برجها و هتلهای لاکچری و لوکس از این نوع سنگ که زیبایی چشمگیری دارد، استفاده می شود، این موضوع که سنگ از چه معادنی استخراج می شود هم خیلی مهم است و در قیمت تاثیر گذار است.

حتی رنگ سنگ مرمریت هم تاثیر به سزای در قیمت دارد و البته سنگهای داخلی از نظر قیمت مناسب تر از سنگهای وارداتی است.

از دیرباز تا کنون سنگ، جز مصالح ساختمانی برای ساخت خانه ها بوده است و استفاده از سنگ از زمان انسانهای نخستین رواج داشته است و رفته رفته اصلاح شده و به شکل کنونی که ما شاهد آن هستیم تبدیل شده است؛ این سنگها انواع مختلفی دارند که ما به اختصار در مورد یکی از انواع آن صحبت کردیم.

ما در این مقاله تلاش کردیم تا با ارائه ی یکسری اطلاعات به شما عزیزان کمک کنیم تا با انواع و کاربرد سنگ مرمریت آشنا شوید و یک انتخاب خوب و متناسب با محیط و همچنین با قیمت مناسب داشته باشید.

امید است که این مقاله پاسخگوی نیاز و سوالات شما عزیزان بوده باشد؛ مطمئنا این مطلب، تمام چیزی نیست که باید بدانید بنابراین برای داشتن یک خرید اصولی می توانید به کارشناسان کار کشته ما اطمینان کرده و با استفاده از مشاوره رایگان، انتخاب معقولی برای خرید سنگ منزل خود داشته باشید؛ فرصت را از دست ندهید و محصول مورد نظر خود را با قیمت باور نکردنی از ما خریداری کنید.

 

دکمه بازگشت به بالا