استان ها

سرمایه‌گذاری در صنایع‌دستی کردستان توسعه اقتصادی را به دنبال دارد

پرتال پارسی/کردستان مدیرکل دفتر تجاری‌سازی و بازاریابی معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور گفت: توسعه و سرمایه‌گذاری در بخش صنایع دستی می‌تواند به عنوان ظرفیتی مهم برای ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی استان مورد توجه قرار گیرد.

فرزاد اوجانی امروز دوشنبه (۶ فروردین‌) در سفر به استان کردستان و بازدید از نمایشگاه صنایع‌دستی و برنامه‌های نوروز گاهی که در خانه کُرد سنندج در حال برگزاری است، اظهار کرد: کردستان استانی با طبیعت بکر و جاذبه‌های گردشگری و تاریخی فراوان بوده که همواره موجب جذب گردشگران فراوانی به سوی این منطقه شده است.

وی افزود: علاوه بر تفرجگاه‌ها و اماکن تاریخی، صنایع‌دستی کردستان نیز شهره جهانی دارد.

مدیرکل دفتر تجاری‌سازی و بازاریابی معاونت صنایع‌دستی با بیان اینکه آثار هنرمندان صنعتگر کردستانی از اصالت، قدمت و ظرافت بالایی برخوردار است، خاطرنشان کرد: توسعه و سرمایه‌گذاری در این بخش می‌تواند به عنوان ظرفیتی مهم برای ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی استان مورد توجه قرار گیرد.

اوجانی با اشاره به اینکه ایجاد بازارچه‌های صنایع‌دستی در اولویت قرار دارد، اضافه کرد: امید است با معرفی و ارائه تولیدات و آثار با کیفیت، گامی مثبت در راستای پاسخ به مطالبات و نیازهای هنرمندان حوزه صنایع‌دستی برداریم.

انتهای پیام 

دکمه بازگشت به بالا