ساخت ۹ پارکینگ با ظرفیت قابل‌توجه در سطح شهر تهران

ساخت ۹ پارکینگ با ظرفیت قابل‌توجه در سطح شهر تهران

معاون شهردار تهران با اشاره به اتمام عملیات اجرایی پارکینگ مینابی در تیرماه گفت: در حال ساخت و طراحی ۹ پارکینگ با ظرفیت قابل‌توجه در سطح شهر تهران هستیم.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، هادی حق‌بین معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران درباره وضعیت پارکینگ‌های در حال احداث شهرداری تهران در سطح شهر اظهار کرد: در زمان حاضر در تهران علاوه بر پارکینگ امیرکبیر، ساخت 7 پارکینگ مهم و طراحی 2 پارکینگ دیگر در سطح شهر تهران در دست انجام است.

وی با اشاره به بهره‌برداری از پارکینگ امیرکبیر در دوره ششم مدیریت شهری افزود: پیش‌تر و در قالب نهمین پویش امید و افتخار، پارکینگ زیرسطحی امیرکبیر با ظرفیت 550 دستگاه خودرو در یکی از پرترددترین مناطق مرکزی شهر تهران به بهره‌برداری رسید.

حق‌بین درباره ظرفیت پارکینگ‌های در دست احداث ادامه داد: به‌همت سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران، بر اساس 7 پارکینگ در دست احداث، ظرفیت پارک بیش از 3 هزار دستگاه خودرو به تهران افزوده می‌شود. پارکینگ‌های مینابی، نیایش، بغدادی، گلستانی، اعتماد، باقری و جوادیه، این مجموعه هفت‌گانه را تشکیل می‌دهند.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با اشاره به اهمیت بهبود سرانه‌های مناطق کم‌برخوردار گفت: در این راستا، پیشرفت فیزیکی پارکینگ مینابی در جنوب شرق تهران به 98 درصد رسیده است. این پارکینگ در 7 طبقه و با ظرفیت پارک 470 دستگاه خودرو در مرحله نصب تجهیزات ایمنی و اطفاء حریق است و تا پایان تیرماه تکمیل خواهد شد.

وی اضافه کرد: یکی از پروژه‌های شاخص در حوزه احداث پارکینگ برای شهر تهران، پارکینگ زیرسطحی نیایش در منطقه 3 تهران با ظرفیتی بالغ بر 1278 دستگاه خودرو است. این پروژه، 59 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم تا خردادماه سال آینده به بهره‌برداری برسد. تکمیل دسترسی‌های این پارکینگ حیاتی به بزرگراه‌های کردستان و آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و نیز اجرا به‌شیوه Top_Down در 9 طبقه زیرسطحی از پیچیدگی‌های این پروژه مهم محسوب می‌شود.

حق‌بین با اشاره به طراحی پارکینگ‌های سمیه و هلال‌احمر برای اجرا در مناطق 7 و 17 شهرداری تهران با ظرفیت‌های 600 و 175 دستگاه خودرو ابراز امیدواری کرد، با بهره‌برداری از پارکینگ‌های مورد اشاره، بخشی از کمبود سرانه‌های مناطق پرازدحام تهران، رفع و رجوع شود.

دکمه بازگشت به بالا