استان هاکسب و کار ویژه

سئو در تهران گران تر از شهرستان است؟

ویژگی های سئو در تهران توسط شرکت سئو

بهینه سازی و سئو سایت خود را به یک شرکت سئو بسپارید نه به یک شخص، تا خیالتان آسوده تر باشد. یک شخص سئوکار هر زمان که شما بخواهید در دسترس نمی باشد اما یک شرکت سئو با دفتر کار ثابت و زمان کاری مشخص همیشه در دسترس شما است و امکان بستن قرارداد رسمی با یک شرکت سئو و همچنین مشخص نمودن قیمت و مدت زمان ارائه پروژه از مزیت های کار با یک شرکت می باشد. از دیگر مزایای کار با یک شرکت سئو و طراحی سایت که از تیمی حرفه ای و طراحان مجرب، کارشناسان و مشاوران با تجربه برخوردار است، پشتیبانی و سئو همیشگی آن به صورت هدفمند می باشد. بدین ترتیب سایت شما همواره بهینه و بروز در موتورهای جستجوگر باقی می ماند. در صورتی که یک شخص سئوکار ممکن است با قالب و محتوای سایت شما آشنا نباشد و تسلط کافی بر آن نداشته باشد.

نکاتی که در انتخاب شرکت سئو در تهران باید به آن ها توجه کنید

برای اقدام به سئو وب سایت بهترین زمان قبل از راه اندازی آن است، زیرا با این کار اطمینان خاطر دارید که تمام اصول و استانداردهای سئو در طراحی سایت رعایت شده است و مشکلی از این بابت در سایت وجود ندارد. اما اگر دارای یک سایت فعال هستید و نیاز به سئو سایت دارید می توانید از یک متخصص در زمینه سئو در تهران استفاده نمایید، اما برای سپردن سایت به سئوکار باید به نکاتی در مورد او توجه داشته باشید که در ادامه به آن ها می پردازیم

نمونه کارهای انجام شده توسط سئوکار: حتما قبل از عقد قرارداد و اقدام به سئو سایت از سئوکار بخواهید نمونه کارهایی که تابحال انجام داده است در اختیار شما قرار دهد. اگر بیشترین پروژه های انجام شده توسط سئوکار موفق بوده باشند نشان دهنده تجربه بالا و تسلط او در این زمینه می باشد.

استفاده از گوگل وبمستر و تکنیک های پیشنهادی گوگل: حتما در این مورد از سئوکار سوال کنید تا متوجه شوید از چه شیوه ای استفاده می کند و آیا به روش های پیشنهادی گوگل توجه دارد یا خیر.

بازه زمانی برای کسب نتیجه مثبت: از او بپرسید برای رسیدن به موفقیت در زمینه سئو سایت شما چه مقدار زمان نیاز است و چقدر زمان می برد تا بتوان نتیجه را مشاهده نمود.

مشتریان قبلی وی در زمینه شغلی شما: از سئوکار درباره مشتریان قبلی که آن ها نیز در زمینه شغلی شما فعالیت داشتند بپرسید و اینکه آیا سئو سایت آن ها موفق بوده یا خیر. سایت آن ها را بیابید و وضعیت سایتشان را بررسی نمایید.

سایت هایی با زمینه شغلی رقابتی: آیا پروژه سئو سایتی داشته است که زمینه شغلی آن از رقبای بسیار زیادی برخوردار باشد و آیا در سئو چنین سایتی موفق بوده یا خیر.

  • بهترین تکنیک برای سایت شما: نظر سئوکار را به عنوان یک فرد متخصص در این زمینه درباره تکنیک مناسب برای سئو سایت خود بپرسید، چه روشی برای سایت شما مناسب تر است؟

سابقه و مدت فعالیت سئوکار: درباره مدت زمان فعالیت سئوکار در این زمینه و سابقه کاری او جویا شوید. هرچه یک سئوکار مدت زمان بیشتری را بر روی سایت های بیشتری کار کرده باشد قطعا تجربه و دانش بیشتری نیز دارد.

در جریان قرار دادن شما در طول پروژه: سوالی که باید از سئوکار بپرسید این است که آیا در طول پروژه شما را در جریان فعالیت هایی که بر روی سایت انجام می شود قرار می دهد یا خیر زیرا شما باید در جریان تمام کارها باشید.

. اگر شما در هر کجای ایران باشید و قصد داشته باشید تا برای خودتان یک وب سایت طراحی کیند مطمئنا برای یکبار هم که شده باشد نگاهی به وب سایت های مختلف انداخته و قیمت ها را رصد نموده و لیست قیمت ها را مشاهده نموده اید و مطمئنا در این بین متوجه شده اید که هزینه طراحی سایت ها مخصوصا در شهرهای مختلف با هم تفاوت دارند .

این اختلاف قیمت ممکن است در داخل یک شهر نیز وجود داشته باشد مثلا در شهر تبریز بین شرکت ها اختلاف قیمت هایی وجود دارد اما این اختلاف قیمت از یک شهر به شهر دیگر تفاوت های زیادی دارد . خب امروز قصد داریم بررسی کنیم که دلیل این تفاوت قیمت ها چیست و حقیقتا چرا این تفاوت ها وجود دارند .

اگر کمی دقیق تر به این اختلاف قیمت ها توجه کنید به یک نکته مهم خواهید رسید و آن هم این است که قیمت در شهر های بزرگ کشور همچون تهران بسیار گران تر از سایر شهر ها است که این گران بودن قیمت ها چند دلیل مختلف دارد . اگر قرار باشد تا این قیمت های بالا دلایل منطقی داشته باشند باید گفت یکی از دلایل می تواند این باشد که برنامه نویس های قدرتمند و با مهارت بسیار بالا معمولا تمایل دارند تا در شهر های بزرگ همچون تهران فعالیت کنند . زمانی که برنامه نویسان با مهارت بیشتر در یک مرکز مشخص تجمع نمایند مسلما قدرت آن مجموعه افزایش پیدا می کند و می توانند پاسخگوی مشتریان و نیاز های بیشتری باشند .

اگر قرار بر منطق باشد پس منطقی است زمانی که برنامه نویسان قدرتمند در یک مجموعه در کنار هم هستند مسلما می توانند پروژه های بزرگ تر و امکانات بیشتر طراحی کنند و پاسخ ” نه ” به مشتریان خود نخواهند داد . هر اندازه که مجموعه ها بزرگ تر می شوند مسلما می توان پروژه را در مدت زمان کمتری تحویل داد پس سرعت اجرای کار هم بیشتر است و تمامی اینها بر روی هزینه نهایی پروژه تاثیر دارند . مجموعه هایی که تعداد نفرات متخصص آنها کمتر است و پروژه های آنها در مدت زمان نسبتا بیشتری تحویل داده می شوند مسلما نمی توانند نسبت به خدماتی که ارائه می کنند هزینه های زیادی درخواست کنند . پس این موارد گفته شده از اصلی ترین دلایل منطقی برای افزایش قیمت ها در شهرهای بزرگ هستند .

یکی از دلایل که می تواند مسبب افزایش قیمت پروژه ها باشد این است که شرکت طرف قرارداد شما قبلا نمونه کارهای بزرگی را برای مجموعه هایی بزرگ طراحی کرده باشد . مثلا تصور می کنیم که شرکت مذکور وب سایت را طراحی کرده است . خب این طراحی و این سابقه کار عملا یک اعتبار برای این مجموعه به حساب می آید و حتما در تعیین نرخ پروژه ها به دلیل داشتن تجربه و کار با مجموعه های بزرگتر تاثیر خواهد گذاشت .

یا می توان یک مورد دیگر را هم مثال زد . اگر شرکت طرف قرار داد شما در بالای شهر قرار گرفته باشد موارد خارجی مثل هزینه دفتر ، پرستیژ کاری و …. هم روی قیمت تاثیر خواهد شد . خب این مواردی که در بالا بررسی کردیم مربوط بودند به اصلی ترین فاکتور هایی که در قیمت تاثیر گذار هستند و مسبب تفاوت قیمت ها می شوند اما در ادامه به برخی موارد هم خواهیم پرداخت .

چرا قیمت طراحی سایت در برخی شرکت ها بسیار پایین است ؟

اگر بخواهیم این مورد را دقیقا بررسی کنیم چند نکته مهم را باید در نظر گرفت . قبل از هرچیزی می توان یکی از مسبب های کاهش قیمت را این مورد در نظر گرفت که بازار کار ممکن است کساد باشد و کسب و کار ها کمی با توقف مالی روبرو شوند . در این شرایط ممکن است کمی بر روی قیمت ها مانور داده شود اما نکته مهم این است که شرکت های حرفه ای معمولا ریسک هایی از این دست را انجام نمی دهند و اعتبار خود را با این ترفند ها زیر سوال نمی برند .

مورد دوم می تواند این باشد که برخی شرکت ها هنوز تازه کار هستند و نمونه کارهای زیادی هم ندارند از این جهت بخاطر جمع آوری نمونه کارها و کسب تجربه مجبور هستند تا با نرخ قیمت پایین تر کار کنند و بتوانند مشتری جذب کنند که البته این کار هم به کسب و کار های معتبر آسیب اعتباری خواهد زد چرا که این دست شرکت ها با پایین آوردن قیمت ها و البته تحویل پروژه های نه چندان مناسب اعتبار کلیه شرکت ها را زیر سوال می برند . اگر بخواهیم با عقل سلیم با این موضوع برخورد کنیم زمانی که شما از مشتری خودتان بجای 5 میلیون تومان ، تنها 2 میلیون تومان به عنوان مبلغ قرارداد دریافت می کنید ، هرگز خدمات و امکانات پروژه 5 میلیون تومانی را برای آن صرف نخواهیم کرد به این دلیل که منابع مالی و انسانی شما به اندازه 2 میلیون تومان شارژ شده اند . پس حقیقتا در بیش از 90% موارد مطمئن باشید که هزینه کمتر مساوی است با کیفیت پایین تر .

هرگز یک برنامه نویس حرفه ای یا شرکت بزرگ و کار درست ، نمونه کارهای خود را در ازای قیمت های پایین و بی کیفیت به مشتریان خود ارائه نمی کنند . خلاصه مطلب این است که هر شرکت و شخصی که مسئولیت پروژه شما را بر عهده می گیرد هرگز بیش از هزینه هایی که دریافت نموده است برای پروژه شما وقت نخواهد گذاشت .

یکی دیگر از مواردی که می تواند با هزینه پایین تر مرتبط باشد تحویل پروژه های آماده و فوری که معمولا با کیفیت پایین تر است می باشد . زمانی که شما برای یک پروژه مشابه از دو شرکت استعلام می کنید و بین قیمت شرکت ها چند میلیون تومان اختلاف وجود دارد ، شک نکنید که پروژه ارزان قیمت با نمونه های آماده و در مدت زمان کمتری اجرا خواهد شد که معایب خودش را دارد و می توانید توصیه ای که می توانیم بکنیم این است که قبل از طراحی سایت ، نه تنها از شهر خودتان بلکه از شهر های دیگر هم استعلام قیمت بگیرید و البته اگر به این نتیجه رسیدید که طراحی سایت در یک شهر دیگر برای شما با صرفه تر و البته برآورد کننده انتظارات شما خواهد بود ، حتما نمونه کارهای مرتبط شرکت را بازبینی نموده و نهایتا نسبت به تنظیم قرارداد اقدام نمائید

 

دکمه بازگشت به بالا