اقتصادی

زمان واریز آخرین یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی امسال

آخرین یارانه نقدی 45 هزار و 500 تنی امسال ساعت 24 فردا (پنجشنبه) به حساب سرپرستان خانواده واریز می شود.

به گزارش پرتال پارسی، این یکصد و سومین مرحله پرداخت یارانه نقدی از سال 90 است که با نرخ تکراری 45 هزار و 500 تومان به مشمولان بازپرداخت می شود.

جمعیت مشمولان حدود 78 میلیون نفر و پرداخت یارانه حدود 3400 میلیارد تومان در ماه و تا سقف 42 هزار تومان در سال برای دولت است.

قانون بودجه 1401 لغو سه کاهش درآمد را پیش بینی کرده است، اما مشخص نیست که آیا دولت سیزدهم، مانند دولت قبلی، این الزام را بایگانی خواهد کرد یا غربالگری را انجام خواهد داد.

میزان یارانه نقدی که قرار است در سال آینده پرداخت شود، معادل 45 هزار و 500 تومان است، اما دولت گفته است در صورت حذف درآمدهای بالا، این منابع به سمت افراد کم درآمد سوق داده می شود.

علاوه بر یارانه نقدی ماهانه، با حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کل کشور، افزایش حداقل مستمری خانواده مددجویان برای سرآمدان محاسبه می شود. خانوارها

اما علاوه بر یارانه نقدی، از آبان ماه سال 93 با توجه به افزایش قیمت بنزین، دهم هر ماه یارانه معیشتی از 55 تا 205 هزار تن به حساب برخی از مزارع واریز می شود.

دولت به جای حذف 4200 تومان باید یارانه جدیدی می پرداخت که هنوز اجرایی نشده است و احتمالا هدف از این یارانه با مصوبه مجلس مشخص می شود تا دولت در سال آینده ارز ترجیحی را حذف کند. .

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا