بین الملل

زلنسکی به ناتو: فقط یک درصد از زرادخانه خود را به ما بدهید

ولودیمیر زلینسکی، رئیس جمهور اوکراین، از ناتو خواسته است که تنها یک درصد از تسلیحات اوکراین، به ویژه تانک ها و هواپیماها را برای مقابله با روسیه فراهم کند.

ولادیمیر زلینسکی رئیس جمهور اوکراین در پیامی ویدیویی از اعضای ناتو و کشورهای غربی خواست تانک و تسلیحات را در اختیار اوکراین قرار دهند.

رئیس جمهور اوکراین از کشورهای غربی خواست کمبود تسلیحات سنگین در انبارهای کشور را جبران کنند و از مقامات غربی پرسید که آیا از مسکو می ترسند (دلیل تاخیر).

زلنسکی گفت: «کیف به تانک، هواپیما و سیستم‌های ضد کشتی نیاز دارد. اوکراین که سلاح ها و مسلسل های زیادی دارد نمی تواند موشک های روسیه را نابود کند. بدون تعداد کافی تانک، سایر خودروهای زرهی و البته هواپیما، شکستن محاصره ماریوپل غیرممکن است.

همه مدافعان اوکراینی این را می دانند. همه مدافعان ماریوپل این را می دانند. هزاران غیرنظامی تحت محاصره این را می دانند. ایالات متحده و همه سیاستمداران اروپایی به خوبی از این موضوع آگاه هستند. ما در مورد همه آن صحبت کرده‌ایم، و باید هر چه سریع‌تر آن را به بسیاری از مردم در سراسر جهان بشناسانیم تا همه بدانند چه کسی و چرا درگیر آن است.

او همچنین گفت که اگر اوکراین سقوط کند، روسیه قدرت خود را در اروپا گسترش خواهد داد.

ناتو هنوز از درخواست رئیس جمهور اوکراین برای ایجاد منطقه پرواز ممنوع بر فراز این کشور حمایت نکرده است و اروپا نیز هنوز به اوکراین حرکت نکرده و گفته است که ناامید شده است.

در اوایل ماه جاری، واشنگتن پیشنهاد لهستان برای انتقال جنگنده های میگ-29 به یک پایگاه آمریکایی در آلمان را رد کرد. قرار بود از این ناوشکن ها برای تکمیل نیروی هوایی اوکراین استفاده شود.

4949

دکمه بازگشت به بالا