سلامت و تندرستی

رقصِ حماسه + فیلم – پرتال پارسی

باد مثل طوفان می وزد. روحهای اضطراب آور؛ با این حال ، یلان سپیدپوش سوگندهای خود را حفظ کرد و گفت تکبیر معشوقش …

به گزارش پرتال پارسی، این معادن و ویرانه ها؛ بیش از دو خط؛ یا “برو بمان” یا “بمان و بگذری”؛ اما آنها نمی ترسند ، آنها در معرض خطر هستند ، غرق شده اند ، وقتی به خود نگاه می کنند و دستان خود را می بندند ، چقدر چشم دارند …

ظهور حماسه؛ لباس تنگ و ماندن بیش از 180 روز؛ ازخودگذشتگی آنها ناچیز نیست ، عشق در لحظه هایشان به هم زدن ادامه می دهد ، چه تعداد زخمی بر چهره آنها وارد می شود و چند شب خوابیدن در چشمانشان ممنوع است. این بار جلال بی نظیر در نبرد با تاج نامرئی؛ دفتر تاریخ ایران بار دیگر صفحه را به نام آنها تبدیل کرده است …

در این زمان گرما را دیدند. بدن و نخبگان منفعل و باهوش که آواز آخر را می خوانند و به زمین می افتند؛ آنها آنلاین را متفاوت توضیح دادند ، درد مهاجرت با یکدیگر مطابقت ندارد. صدای آنها ، امضاها ، ظاهرها ، مهرها در بخش ها خالی است. البته پایان آنها دوباره فرا می رسد و حافظه آنها برای همیشه ادامه خواهد یافت.

کرونا؛ بحران جهانی و تهدیدی جدی برای حرفه پزشکی. با گذشت بیش از شش ماه از بیماری همه گیر قرن ، جامعه پزشکی علیرغم اعتراض به دستمزد و اشتغال ، برای مخالفت با شاهزاده بی ادب ، به وحشیگری متوسل شده است.

اینجا بیمارستان سینا است؛ № چهار ساختمان؛ بخش دقیق

ماسک های چند لایه برای صورت ، سپر ، کلاه ، دستشویی ، شلوار و کفش؛ کت و شلوار فضا وجود ندارد و فضای آن ساکت تر از آن است که تصور کنید. بیماران روی تختخواب هستند ، زیاد نیست و تخت خالی است. در طول راه پرستار و پزشک به سر می برند.

تختخواب اول؛ او می گوید: او سه روز در اینجا بود ، خدا را شکر ، اکسیژن موجود در خون او بهبود یافت ، وضعیت او بهبود یافت ، ما از پاسخ به درمان راضی شدیم.

تختخواب دوم: می پرسد: بهتر است؟ آسم؟ اشتها، میل؟ او گفت: “من خیلی بهتر هستم ، اشتهای بهتری دارم ، بهتر نفس می کشم و دستانم درد نمی کند.

لبخندی زد و به مانیتور نگاه کرد: به زودی پدر عزیز ، اکسیژن خون شما هنوز کم است ، شما باید چند روز دیگر بمانید.

وی ادامه می دهد: او چند روزه بود؛ این بیمارستان مدت طولانی در بیمارستان ماند زیرا اکسیژن خیلی کمی در خون وجود داشت. علیرغم اینکه همه داروها را داده ایم ، انتظار داریم که این داروها کار کنند و اکسیژن موجود در خون بهبود یابد.

تخت های بعدی و بعدی …

سفرهای خوب به پایان رسیده زود تمام می شود و مکالمات بین پزشکان و پرستاران کمتر است ، اما بعضی از تخت ها زمان می برد ، بسیاری از اصطلاحات پزشکی رد می شود ، دستگاه ها بررسی می شوند ، نسخه جدیدی تجویز می شود و بقیه حوادث …

برای تشخیص دکتر سمیرا کافان متخصص قلب و عروق است؛ برخی از بیماران دارای مشکلات شدید ریه ، برخی از آنها ناچیز هستند و برخی دیگر اکسیژن بسیار کمی در خون دارند و به ICU و دستگاه های تهویه مکانیکی نیاز دارند.

تاج خوب در قدیمی ترین بیمارستان آستانه

بر این اساس دکتر محمد طالب پور، قدیمی ترین بیمارستان پایتخت از مارس به دیدار کرونا رفته و در صورت نیاز بیماران کرونا را تأمین می کند.

رئیس بیمارستان سینا اظهار داشت: در ابتدا آمبولانس کارهای زیادی را برای پذیرش و پذیرش بیماران انجام داد ، به تدریج گروه پزشکی داخلی ، پزشکان عفونی و ریوی نجات یافتند ، زیرا بیماران بدتر شدند ، تیم ICU وارد گودال شدند. در آغاز ماه آوریل ، کورونا حدود 170 تا 180 تخت بیمارستان ارائه شد و به این بیماران 50 تخت در ISO و 45 تخت در اورژانس ارائه شد. بدین ترتیب جنبش و بسیج عمومی در بیمارستان آغاز شد که ساکنان مزارع غیر مرتبط مانند ارتوپدی ، ارولوژی ، جراحی و … در آن حضور داشتند. در سال اول ، حدود 10،000 بیمار را دیدیم و کمتر از 100 مرگ و میر داشتیم.

وی با اشاره به کمکهای ارائه شده به کارکنان ادامه داد: هجوم بیماران در اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت کاهش یافته است. به این ترتیب ، در فصلی بیش از دو یا سه نفر نداشتیم و در اوایل تیرماه ، قبل از بازگشت برگه ها و از سرگیری سیل بیماران ، بیمارستان به حالت عادی بازگشت ، مجدداً تراک بسته بسته شد و اورژانس مجدداً بازگشایی شد. تاج در خارج از تاج تقسیم شده است و ما 25 تخت اضطراری را به تاج اختصاص داده ایم. دو بخش در واقع به ICU Corona اختصاص داشت و ما در بخش های اضافی یک ICU سوم ایجاد کردیم و به 110 تختخواب رسیدیم. این سفر تا اواسط آگوست به طول انجامید ، اما خدا را شکر ، همه چیز دوباره کم شد ، اما با کندی نسبت به گذشته.

در نگاه اول ، آنچه تعجب آور است ، شکل نسبی و تنهایی تخت خالی است؛ در بعضی از اتاقها فقط باید یک بیمار باشد. البته برخی از اتاقها کاملاً پذیرفته شده بودند و تختخوابها توسط بیماران گرفته شده بود.

تعداد بیماران کاهش یافته است ، اما …

دکتر کافان به پرتال پارسی گفت: “تا هفته گذشته تعداد مراجعان بسیار زیاد بود و طی چند روز تعداد مراجعین کاهش یافت. امیدواریم این وضعیت ادامه یابد و این امر به حمایت هموطنان عزیزمان نیاز دارد. “

دکتر مرضیه پاسوکی فوق تخصص مغز و اعصاب است وی گفت: از ابتدای بحران ، انواع مختلفی از بیماران را تجربه کرده ایم. بیماران و بیماران جدی در شرایط خوبی قرار دارند. البته ، به نظر می رسد موج دوم ، بعد از ماه مه ، شاهد افزایش چشمگیر در تعداد بیماران مبتلا به بحرانی بوده است. بیماران با سطح اکسیژن پایین و درگیری ریوی زیاد. اکنون اوضاع به همین صورت است ، اما به نظر می رسد تعداد بیماران کمی کاهش یافته است ، فکر می کنم در چند هفته گذشته مردم خیلی بهتر از گذشته متوجه مشکلات سلامتی شده اند و ما واقعاً می دانیم که در تهران شاید 70 درصد از مردم ماسک بپوشند. فاصله اجتماعی در ادارات و اماکن دولتی و عمومی بیشتر متداول است. به طور کلی می توان گفت که تعداد بیماران در بیمارستان ما حداقل 40-50٪ کاهش یافته است.

می پرسم ، آیا بیمار می تواند بیاید و به رختخواب نرود؟ همانطور که دکتر پازوکی گفت: نه؛ خوشبختانه ، هنگام اضافه کردن تختخوابی ، بخش بلافاصله اختصاص یافت. به عبارت دیگر ، مدیریت سینا در این راستا کارهای خوبی انجام داده است. در اورژانس تختخواب های زیادی وجود دارد ، گاهی اوقات با 20 تا 25 تختخواب اورژانس برای بیماران Covid. با افزایش تعداد بیماران در اورژانس ، اتاق جابجایی بیماران باز شد. تا آنجا که من می دانم ، من هرگز بیمار نبوده ام و آنها می گویند که تختخواب نداریم ، به جای دیگری می رویم.

مریم ریختگر نیز پرستار است 23 سال خدمت کرده است. وی گفت: “ما از ماه مارس از این بیماری رنج می بریم.” اکنون تعداد مراجعه کنندگان کمتر از گذشته هستیم اما بیماران تنش بیشتری دارند. مدتی است که من بیمار شده ام و شاید دیگران در مورد آن شوخی کنند.

تن پوش؛ فضا – ظرفیت ICU؛ کامل

علیرغم کاهش نسبی تعداد بیماران بستری در بخش ، وضعیت ICU وجود ندارد. تخت های ICU پر است. بیماران بیمار می شوند و به دستگاه متصل می شوند. پزشکان و پرستاران که ماسک های سنگین و لباس فضایی دارند ، سعی در زنده کردن اجساد موجود در رختخواب دارند.

دکتر آرزو احمدی متخصص بیهوشی و شریک مراقبت های ویژه است وی به پرتال پارسی گفت: “یک بار در ماه ژوئن ، IC را بستیم و 12 تختخواب داشتیم.” ما حتی به دو بیمار رسیدیم. در حال حاضر دوباره همه 24 تختخواب در MSU پر است و ما هر روز می گیریم. نمی توانم بگویم که تعداد بیماران کاهش یافته است. البته شرکای مراقبت های اضطراری آمار دقیقی از مشتریان دریافت می کنند. اما ما هر روز در بخش مراقبت های ویژه پذیرش می شویم و تختخواب ما پر است.

از خستگی گذشته؛ روز و شب می جنگیم

سخنان پزشکان و پرستاران در بخش مشخص است. ماسک ، توجه …
آنها معتقدند كه كاهش تعداد مراجعه به بيمارستان در بيمارستان ، نتيجه توجه عمومي در چند هفته گذشته و نيز استفاده اجباري از ماسك ها است. البته ، آنها در مورد آن بسیار صحبت می کنند.

می پرسم خسته شده ای؟ آیا تقاضا وجود ندارد؟ دکتر کافان گفت: “من خسته ام ، بنابراین می خواهم مردم ماسک بپوشند ، ماسک بپوشند و بیرون نروند.

وی ادامه داد: ما از گذشته ، روز و شب حتی تا نیمه شب خسته بودیم و واقعاً خسته بودیم ، فشار زیادی به کادر پزشکی وارد شد. صمیمانه از شما می خواهم که در تعطیلات و برنامه های آتی به دستورالعمل های بهداشت توجه کنید ، زیرا نمی توانید به جلسات بروید ، پوشیدن ماسک را فراموش نکنید. بگذارید کاهش بار کار بیماران در دو یا سه روز گذشته ادامه داشته باشد و اطمینان حاصل شود که کلیه کادر درمانی و پزشکی به حالت عادی برگشته اند.

وی گفت: “درخواست من این است که برای جلوگیری از موج سوم بیماری همه گیر ، باید تعطیلات و برنامه هایی را پیش روی خود قرار دهیم.”

نتیجه ماسک ها

دکتر پازوکی همچنین با توجه به کاهش تعداد مراجعه های کرونا ویروس در تهران ، توجه خود را جلب می کند و می گوید: این نتیجه احتیاط و پوشیدن ماسک است. ماسک ها می توانند کمک زیادی کنند ، اما تنها در صورت پوشیدن ماسک مناسب؛ ماسک نباید زیر چانه و بینی باشد. حتی دیدم مردی وقتی سرفه کرد و بعد سرفه کرد ، ماسک خود را برداشت. این نقطه اوج اشتباه است. مردم باید مراقب باشند که به سطح ماسک دست نزنند. البته این اقدامات احتیاطی در همه جا شنیده می شود و همه می دانند. بعضی اوقات افراد برای مدت طولانی از ماسک های نبافته استفاده می کنند که این درست نیست. زیبایی ماسک پارچه ای این است که می توان آن را شستشو ، اتو و استفاده مجدد کرد ، اما نباید از ماسک جراحی بیش از چند ساعت استفاده شود و سپس دور ریخته شود. زیرا بعد از این مدت سطح کثیف می شود ، می تواند منجر به شیوع بیماری شود.

وی ادامه می دهد: اگر من می گفتم خسته ام ، دروغ گفتم؛ چرا؟ این کار سختی است. بعضی اوقات ما بیمارانی داریم که مهم نیست چه کاری ما را نجات می دهند و این مضاعف خسته کننده است. سالمندان همه پدران ، مادران و مادربزرگها ، مادربزرگها هستند و بسیار با ارزش و دنیای تجربه هستند ، اما گاهی اوقات شما متوجه جوانان فعال و بدون بیماری زمینه ای می شوید و بدون توجه به آنچه می توانید انجام دهید نمی توانید آن را حفظ کنید. متأسفانه ، این باعث افزایش خستگی می شود. پوشیدن این لباس باعث افزایش خستگی می شود ، اما وظیفه ما این است که از خودمان حمایت کنیم تا بتوانیم به مردم خدمت کنیم.

مردم کار خود را انجام می دهند

وی گفت: “مردم همچنین وظیفه دارند پروتکل های بهداشتی را حفظ کنند.” برای خودشان ، خانواده ، جامعه و جهان. زیرا مشکل؛ این یک مشکل جهانی است و همه در جهان باید از این اقدامات احتیاط کنند تا از شدت بیماری بکاهند و به زمان ناپدید شدن بیماری برسند. اگر این را نمی خواهیم ، ویروس به راحتی از بین نمی رود. بنابراین ، علی رغم خستگی ما ، بیایید امتحان کنیم ، و خداوند به شما کمک می کند تا این ویروس را از سراسر جهان ریشه کن کنیم.

هشدار درباره ماسک های دریچه

این متخصص ریه همچنین درباره ماسک های دودی هشدار می دهد و می گوید: “متأسفانه ماسک های N95 در جامعه وجود دارند که دارای کلاه و کلاه هستند. بسیاری از مردم فکر می کنند این یک فیلتر است. در صورت بروز خطا؛ بنابراین ، کل پارچه فیبرهای ویژه ای فیلتر شده و این دریچه ها شیرهای محرک هستند و اجازه می دهند تا هوای اگزوز فیلتر نشده باقی بماند. بنابراین ، اگر فردی ناقل باشد ، به راحتی می تواند بیماری را به دیگران منتقل کند. چنین ماسک های دودی نباید در جامعه باشد. پارچه ها و ماسک های جراحی برای دسترسی عمومی مناسب هستند. ماسک N95 برای کارکنان بیمارستان و بیمارستان.

اشتباه ، ممنوع

خوب

پازوکی ادامه می دهد: “ما باید گوشهای خود را به این ویروس گوش دهیم. خطایی که می تواند به راحتی ادعای شما را رد کند ، عدم موفقیت است. به نظر من ، مقامات خواستار الزامات سخت تحصیلی و همچنین اجبار برای پیگیری پروتکل ها و حتی در صورت انجام جریمه هستند. بسیاری از کشورها در سراسر جهان جریمه نقدی را برای عدم استفاده از ماسک تعیین کرده اند. در اینجا پرداخت جریمه چه اشکالی دارد؟ مسئولان باید از این نظر جدی باشند.

وی در مورد تجهیزات بیمارستانها و محافظت لازم از پرسنل و داروها صحبت می کند و می گوید: البته در معالجه بیماری ، یک سری داروها با منابع کم در سراسر جهان مورد بحث قرار می گیرد؛ به عنوان مثال ، RemedSivir که در بسیاری از بیماران جدی مورد بحث و استفاده قرار می گیرد ، البته من صد در صد نمی گویم ، اما کمتر داریم؛ من می دانم که مشکل همه مشکلات جهان است ، اما به هر حال با کمک تعدادی اقدامات ، ما داروی کافی داریم.

به این رویداد توجه کنید

دکتر احمدی همچنین مسائل بهداشتی را رصد می کند: ما هنوز باید ویروس را جدی بگیریم ، فاصله اجتماعی را حفظ کنیم ، ماسک بپوشیم و فریب نخوریم. حتی آنهایی که مریض هستند نباید فکر کنند که این بیماری را دارند و دیگر آلوده نخواهند شد. همه چیز را کنار بگذارید و سعی کنید خیلی روی مشکل متمرکز نشوید. به راحتی می تواند هر کسی را آلوده کند.

وی افزود: 80 درصد بیماران مبتلا به این بیماری بهبود می یابند ، 20 درصد از آنها نیاز به بستری در بیمارستان دارند و 20 درصد از آنها 10 درصد به آی سی یو نیاز دارند که این میزان 60-70 درصد از 10 درصد است. “متأسفانه ، او جان خود را از دست داد.” ضرر – زیان. این بدان معنا نیست که ما بیماری را درمان می کنیم یا این که فقط مربوط به سالمندان و بیماران است. هیچ کس نمی داند چه خواهد شد. هر کسی می تواند آن را دریافت کند. البته مهمترین میزان میزان قرار گرفتن در معرض ویروس است. اگر کسی در معرض مقادیر بالای ویروس و در هر صورت باشد ، در معرض خطر مرگ قرار دارد. بنابراین ، فراموش نکنیم که آرام باشیم ، ماسک بپوشیم ، فاصله اجتماعی را حفظ کنیم ، به مهمانی نرویم ، به عروسی و عزاداری برویم ، دوره ای وجود ندارد.

چرا شما از این بیماری لذت می برید؟

این کارشناس ریخته گری همچنین با مردم گفتگو می کند ، چیزی برای خودش نمی خواهد ، و معتقد است “افراد با برخی اظهارات می خواهند جو را خراب کنند و ما نباید از تلاش و فوایدی که با چنین تلاشی می گیریم خراب کنیم.” وی به مردم گفت: “من مدت طولانی خانواده ام را ندیده ام ، ما فقط با تلفن صحبت می کنیم.” من یک فرزند کوچک در خانه دارم و می خواهم که دخترم در کنار من بخوابد ، اما باید بگویم که او در کنار من نیست. حتی توهین است دختر من کوچک است ، وقتی مادرم بیمار است می گوید.

وی در ادامه می گوید: بگذارید مردم خود را در جای خود قرار دهند. چرا آنها از این بیماری لذت می برند؟ آنها ماسک می پوشند ، اما در خیابان ماسک را بیرون می کشند و سیگار می کشند و وقتی می خرید ، ماسک را کنار می گذارند انگار که این یک توصیف نمادین است. می شنویم که ما مراسم داریم ، چرا این را می گوییم؟ آنها می گویند ما خودمان بودیم؛ برادر ، برادر و خواهر … ما بیمارانی داشتیم که از آن رویه آلوده شده اند و حتی درگذشت. مردم باید مطابقت داشته باشند

من اینجا هستم و در سردخانه

هنگام ترک بخش ، علی مولانی کارمند بیمارستان است ببین ، مواظب خودت باش ، ماسک بپوش.

من از او در مورد کار خود و اینکه چگونه از خودش دفاع می کند ، می پرسم ، درب اتاق را باز می کند و می گوید: “اینجا همه چیز داریم. ما ضد عفونی کننده ها ، ماسک ها ، همه چیز داریم. من از زمان کشف کورونا در اجساد بوده ام. ما با تجهیزاتی که ارائه می دهند از خود محافظت می کنیم و نگران نباشید. ما تا زمانی که کورونا را کتک بزنیم ، ما این بیمارستان را ترک نخواهیم کرد.

سرانجام ، رئیس بیمارستان ، دکتر طالب پور ، توجه به خستگی کارکنان را جلب می کند و می گوید: پرسنل خسته هستند و به مسائل خانوادگی و واقعی و … و … ارتباط ندارند. با آنها بود؛ با این حال ، همه چیز ارزش آن را دارد و احساس اخلاق و نوعدوستی آنها را مجبور کرده است که ادامه دهند و بیماران را تنها نگذارند و همین امر باعث ایجاد احساس غرور می شود. پزشکان ، پرستاران ، پیراپزشکان ، کارمندان خدمات با صمیمیت خدمت می کنند و از بیماران مراقبت می کنند.

هیچ تضمینی وجود ندارد

به گفته وی ، بیماران مبتلا به موج دوم عمدتا به دلیل عدم تناقض هستند و می گویند: “این افراد سالم و قوی به نظر می رسند ، البته جوانانی که فکر می کنند هرگز نمی توانند تاجگذاری کنند. دلیل این امر این است که اولین قله بیشتر توسط افراد مسن مبتلا به این بیماری آلوده می شود. تاج در مقابل همه ایستاده است. افراد جوان ، پیر و میانسال ، سالم و سالم ، این افراد تضمین نمی شود که از بیماری قلبی عروق کرونا ویروس رنج ببرند. اگر کسی ماسک بپوشد و دست خود را بشوید ، احتمال آلوده کردن آنها بسیار کم است. ما اساتیدی داریم که هر روز با بیماران کرونا ویروس به ICO می روند و تا پایان ماه پنجم ، کرونا ویروس دریافت نکرده اند. زیرا آنها اهمیت می دهند؛ اما به دلیل سهل انگاری ، برخی از افراد به راحتی در مناطق غیرمرتبط آلوده می شوند. بنابراین ، موضوع باید جدی گرفته شود؛ تاج در همه جا است و همه ما باید از خود مراقبت کنیم؛ این یک قاعده است که همه ما باید با اتخاذ این محدودیت ها برای یک یا دو سال آینده متفاوت زندگی کنیم.

و حرف آخر؛

کادر پزشکی دوره سختی را پشت سر می گذارند اما همچنان پایدار و مداوم هستند. اما ما نباید بی تفاوت باشیم ، در غیر این صورت هم برای خود و هم برای آنها با مشکلات بزرگی روبرو خواهیم شد. به گفته هاف:

او می خواست خسته شود و قدرت خود را از دست ندهد

Егер сіз зорлық-зомбылық жасасаңыз, бұл моральдың шарты емес еді

Хабарламаның соңы

دکمه بازگشت به بالا