استان ها

راههای آذربایجان‌غربی ایمن‌تر شد – پرتال پارسی

پرتال پارسی/آذربایجان غربی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از افتتاح ۱۱ پروژه حوزه ایمنی راه ها و حریم استان در دهه فجر خبر داد.

ایرج دست نشان در گفت و گو با پرتال پارسی تصریح کرد: با توجه به اینکه ۲۴ نقطه حادثه خیز در سطح استان به صورت ملی ثبت شده است و همچنین لزوم حذف این نقاط، در این راستا ۱۱ پروژه با اعتباری بالغ بر ۵۸۰ هزار میلیون ریال اجرا و به مناسبت ایام دهه فجر به بهره برداری می رسد. 

وی افزود: یکی از فاخرترین پروژه های این حوزه که در دهه مبارک فجر به بهره برداری می رسد اجرای قطعه دوم سیستم روشنایی و شبکه ۲۰ کیلو ولت مرز تمرچین شهرستان پیرانشهر بوده که به دلیل تردد زائرین اربعین از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

دست نشان ادامه داد: همچنین در راستای افزایش روشنایی در برخی نقاط مستعد حادثه استان، روشنایی محورهای مواصلاتی شهرستان تکاب به طول یک کیلومتر، تقاطع تمر به طول ۵۰۰ متر، پل ورمزیار سلماس به طول ۵۰۰ متر و اورهال و ارتقاء سیستم روشنایی گردنه قوشچی به عنوان یکی از نقاط حادثه خیز استان به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به بهره برداری از پروژه حذف نقطه حادثه خیز گردنه قوشچی نیز گفت: نصب نیو جرسی مفصلی در گردنه قوشچی به متراژ ۸ کیلومتر به اتمام رسیده و  ایمن سازی دوربرگردان خانقاه – نوشین شهر، تهیه و نصب نیوجرسی در ورودی های شهر ارومیه، جدا سازی محور نازلو، جدا سازی ۳ کیلومتر از محور های مواصلاتی منتهی به پایانه مرزی تمرچین و نصب نیو جرسی در محدوده یوسف کندی  نیز در این ایام به بهره برداری خواهد رسید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا