اقتصادی

دو هفته تا نخستین معاملات مسکن در بورس+ نظر کارشناسان

پس از تصویب عمران پردیس ، یک واحد ساختاری بورس کالای ایران و انتشار اطلاعیه تحویل آن ، این اقتصاددان از سکوی تبادل کالا به عنوان روشی برای شفافیت قیمت ، قیمت گذاری منطقه ای در بازار مسکن و مسکن استفاده کرد. هزینه انتقال به خریدار و فروشنده اعلام می شود.

به گزارش پرتال پارسی ، شرکت توسعه پردیس در تاریخ 20 اوت 10 میلیارد دلار پس از پذیرش یک بخش تجاری در بورس کالای ایران 10 میلیارد دلار در بازار ثانویه جمع کرد. در همین رابطه ، مصطفی صفاری در گفتگو با پرتال پارسی در مورد برنامه ارائه یک واحد تجاری در بورس داخلی گفت: در بازار مسکن معمولاً حراج ها در قالب آگهی روزنامه منتشر می شود ، بسیاری از افراد روزنامه را نمی خوانند. و آنها از این پیشنهادات اطلاعی نداشتند. اما بورس اوراق بهادار یک بستر معاملات باز است و مطابق با ساز و کار حراج ، جایی که با اعلام آگهی ها به صورت علنی و کامل ، کلیه متقاضیان می توانند به سرعت و به راحتی اطلاعات ، قیمت ها را بدست آورند و با هم ببینند. مقایسه کنید

وی افزود: بورس اوراق بهادار یک بستر باز برای خریداران و فروشندگان است و باز بودن بیشتر در بازار مسکن برای هر دو طرف معامله خوب خواهد بود. مطابق سیاست کلی ماده 44 قانون اساسی که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده است بهترین مکان برای شرکت ها بورس سهام است ، زیرا بورس کالا فرصت رقابتی سالم برای همه دارد و خریداران و فروشندگان می توانند اطلاعات لازم را ارائه دهند. معامله را آسان کنید. معاملات املاک و مستغلات در بورس کالا مانند بورس کالا است ، بنابراین هر کس می تواند بر اساس اطلاعات باز و افشای قیمت های رقابتی با یکدیگر تجارت کند.

همانطور که این اقتصاددان خاطرنشان کرد ، بورس کالا به دلیل زیرساخت های موجود می تواند به عنوان یک بورد مناسب برای تجارت در بازار مسکن مورد استفاده قرار گیرد و پذیرش و ارائه یک بلوک تجاری در این بورس ، آغاز عملیات تهیه املاک است. این بورس است.

تأثیر قیمت های منطقه ای

صفاری در رابطه با نقش بورس کالا در تعیین قیمت خالص و تعادل در بازار مسکن ، گفت: «لازم به ذکر است که این پیشنهادات در یک مرحله و معاملات یک بار است. بدین ترتیب هر ملک یا بلوک مسکونی و تجاری یک بار در بورس کالا پذیرفته و پیشنهاد می شود و در صورت وجود خریدار ، معامله می شود و معاملات مداوم انجام نمی شود. با این وجود ، حضور این پنل معاملاتی به خریداران و فروشندگان امکان مقایسه قیمت ها را می دهد و ممکن است معاملات املاک و مستغلات در منطقه ملک پیشنهادی را تحت تأثیر قرار دهد.

حذف دلالان بازار مسکن

وی در ادامه گفت: تهیه مسکن در بورس کالا ، وقتی زعفران یا پسته یا سایر محصولات در این بورس عرضه می شود ، می تواند دست دلالان از معاملات را کاهش داده و حاشیه سود آنها را کاهش دهد تا خریداران و فروشندگان بتوانند از این معاملات سود ببرند. بورس کالا می تواند قیمت واقعی و شفاف بین تمام عرضه و تقاضا را نشان دهد ، در نتیجه ، گسترش این معاملات از طریق بورس کالا ، افشای قیمت در بازار مسکن به دور از املاک و مستغلات و فعالان مشاغل توسط صاحبان خانه منصوب شده اند ، که تا حدودی در مناطق مختلف تنظیم می شود.

صفاری همچنین توجه خود را به استفاده از مکانیسم ارز در بخش مسکن جهانی جلب کرد و افزود: این مدل از معاملات مسکن در جهان گسترده است و بورس کالا در مورد هر ملک ، قیمت فروش ، سال ساخت و اطلاعات لازم اطلاعات دارد. این مجوز ساخت و ساز ، عکس های داخل و خارج از ملک و سایر مشخصات را به صورت کامل و در قالب اخطار پذیرش منتشر کرده است تا کلیه افراد را از جزئیات آن مطلع سازد.

وی با ابراز سپاس از استقبال خریداران و فروشندگان املاک و مستغلات از طریق بورس کالا ، گفت: مسکن یکی از مهمترین بخشهای اقتصاد ایران است؛ اما برای رونق این معاملات در بورس کالا ، بخش مسکن باید معامله کند و هرچه مصرف کنندگان و عرضه و تقاضا در کنار هم کار کنند ، بازار عمیق تر و قوی تر خواهد بود.

هزینه نقل و انتقالات را در بازار کاهش دهید

این اقتصاددان همچنین با اشاره به هزینه نقل و انتقالات در بازار مسکن اظهار داشت: هزینه نقل و انتقالات کارآفرینان در بازار مسکن برابر با یک درصد از ارزش معاملات است و اگر بورس کالا بتواند این ارزش را برای فعالان بازار مسکن کاهش دهد ، پذیرفته می شود. بسیاری از این معاملات خواهد بود. در حقیقت ، بورس کالا می تواند نقش کمتری را برای تامین کنندگان و مصرف کنندگان در بازار مسکن در کاهش هزینه ها ایفا کند.

لازم به ذکر است طبق اعلام رسمی بورس کالای ایران و برآوردهای کارشناس رسمی دادگستری ، واحد تجاری (فروشگاه) واقع در حوالی مرحله اول دانشگاه و واقع در 29 مرداد امسال در زمینی به مساحت 17.16 متر مربع توسط Imranshahr ایجاد شده است. پردیس جدید در هیئت مدیره بورس کالای ایران فروخته می شود.

براساس اطلاعیه تحویل این واحد تجاری ، فروش به صورت نقدی انجام می شود که در آن شرایط پرداخت به حساب های عامل بورس کالای ایران 30٪ به صورت نقدی و مابقی در 48 اقساط ماهانه (16 فقره چک در 3 ماه) پرداخت می شود.

همچنین مهلت واریز وجه در صندوق پول 10 روز کاری پس از پایان ساعت کاری پس از انجام معامله و دو روز کاری پس از واریز وجه چک در چک برای پرداخت وجه است.

تاریخ صدور وکالت پنج روز کاری پس از تحقق تعهدات مالی متقاضی (واریز وجه نقد و چک های مشارکت) خواهد بود و تاریخ تحویل سه روز کاری پس از آماده سازی اعتراف و قبل از پایان ساعات کاری خواهد بود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا