سلامت و تندرستی

دلار بخریم یا نه؟ – پرتال پارسی

امیرحسین کریم زاده با اشاره به اینکه قیمت بازارهای کلیدی مانند طلا ، سکه ، دلار و مسکن به آستانه رسیده است ، گفت: ممکن است دلار تا مرز 23 هزار تومان سقوط کند. نرخ واقعی دلار 20 هزار تومان بود که می تواند از 17 هزار تومان به 23 هزار تومان در نوسان باشد.

وی افزود: بودجه بسته سال آینده 11 هزار و 500 جلد و بازار آزاد آن حدود 20 درصد بالاتر از این سطح خواهد بود. مبنای دلار زیر 15 هزار تومان وجود ندارد.

وی گفت: پایان سال مالی چین اواخر دسامبر و اوایل ژانویه است و با نزدیک شدن به سال جدید ، تقاضا برای دلار افزایش می یابد و دلار نوسان می کند. در هر صورت ، شخصیت کلی دلار رو به کاهش است. همچنین اگر دلار سقوط کند ، سکه و طلا سقوط می کنند.

کریم زاده توضیح داد که باید انتظار داشته باشیم قیمت طلا ، سکه و دلار تا پایان امسال کاهش یابد. بعید به نظر می رسد انتخابات امسال در ایران امکان افزایش قیمت دلار تا پایان سال را داشته باشد.

وی ادامه داد: اکنون قیمت مسکن بالا است و مردم قدرت خرید خود را از دست داده اند.

این اقتصاددان درباره وضعیت مثبت در بازار سرمایه گفت: بازار سرمایه اصلاحات خود را به پایان رسانده است. ما انتظار داریم روندهای خوبی برای بازار سرمایه در ماه های دسامبر و ژانویه داشته باشیم. ” البته نباید این را در نظر بگیریم که روند همه سهام در بازار سرمایه قابل پیش بینی نیست.

کریم زاده در پایان گفت: خرید دلار تا پایان سال توصیه نمی شود ؛ زیرا در حال حاضر ثبات در این بازار وجود ندارد. در حال حاضر کالاهایی با ارزش 4200 ارز مستثنی هستند. تنها محصول نفتی که قیمت آن افزایش نیافته است ، گازوئیل است. اگر قیمت این فرآورده نفتی نیز افزایش یابد ، حمل و نقل و بازارهای سهام بسیار بهتر خواهد شد. بنابراین شاهد تورم هستیم.

223224

دکمه بازگشت به بالا