دختر پینگ‌پنگ‌باز: گروه سختی در قهرمانی جهان داریم/سهمیه المپیک دور از دسترس نیست

المپیک

ملی‌پوش تنیس روی میز زنان ایران گفت: گروه ما در مسابقات تیمی قهرمانی جهان واقعا سخت است اما می‌رویم که بهترین نتیجه را بگیریم‌.

 به گزارش پرتال پارسی، مسابقات تنیس‌روی‌میز قهرمانی جهان از ۲۷ بهمن به میزبانی بوسان کره‌جنوبی برگزار می‌شود و تیم زنان ایران در گروه دوم با ژاپن، برزیل، لوکزامبورگ و آفریقای جنوبی همگروه است. تیم ملی زنان ایران با ترکیب ندا شهسواری، شیما صفایی، ‌ مهشید اشتری، فاطمه یاری و صبا سراجی در این مسابقات شرکت می‌کند.

شیما صفایی در مورد شرایط تیم ملی پیش از اعزام به قهرمانی جهان به پرتال پارسی گفت: سطح مسابقات خیلی بالا است و در گروه‌مان کشورهای قدرتمندی حضور دارند. مسابقات بسیار سختی را در پیش داریم اما می‌رویم که بهترین نتیجه را بگیریم‌. بین همگروهی‌هایمان با تیم آفریقا می‌توانیم رقابت بهتری داشته باشیم اما مسابقات جهانی سطح بالایی دارد.

او در مورد شانس ایران برای صعود از گروه خود گفت: از هر گروه سه تیم صعود می‌کنند و با توجه به هم‌گروه‌های ما صعود واقعا سخت است. ما به بهترین عملکرد فکر می‌کنیم و شاید این لزوما صعود از گروه نباشد.

صفایی در مورد حضور دختران ایران در مسابقات انتخابی المپیک در منطقه آسیای میانه گفت: سطح مسابقات آسیایی میانه خیلی پایین‌تر از رقابت‌های جهانی است. رقبای ما در آسیای میانه ازبکستان و قزاقستان هستند. حتما اعزام می‌شویم اما هنوز نفرات برتر از ایران مشخص نشده‌اند. امیدواریم سهمیه المپیک را کسب کنیم چون دور از دسترس نیست و قبلا هم این کار را انجام داده‌ایم.

او در مورد شانس خود برای حضور در رقابت‌های آسیای میانه و کسب سهمیه المپیک گفت: در مسابقات سه سال اخیر مقام اول را کسب کرده‌ام، در هانگژو تنها نماینده بودم و در مسابقات انتخابی اخیر هم اول شدم. نسبت به مقام‌هایمان شانس بالایی در کسب سهمیه دارم اما اعزام شدنم به عملکردم در مسابقات جهانی و انتخابی ایران بستگی دارد.

ملی‌پوش تنیس روی میز ایران در مورد حضور کمتر دختران در تورهای بین‌المللی نسبت به پسران گفت: پسران به تورهای بیشتری اعزام می‌شوند اما من تور آلمان را رفتم. نسبت به پسرها کمتر اعزام می‌شویم اما مسابقات آسیایی و جهانی هم کمک می‌کند تا در آسیای میانه آماده‌تر باشیم. در آخر از فدراسیون، کادر فدراسیون و مربیان تیم ملی تشکر می‌کنم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا