داشتن شهر و روستای بدون زباله مستلزم فرهنگ‌سازی است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

آنلاین |از

به گزارش خبرنگار آنلاین، یوسف نوری شامگاه چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهیدان و شهدای خدمت افزود: هر روزی که اقدامات عمرانی انجام شود آن روز مبارک و خیر است و این کارها سبب امیدواری مردم می‌شود.

وی با اشاره به کلنگ زنی سه پروژه از جمله تصفیه خانه زباله و پسماند خانگی آن را کار لازم و بزرگی برشمرد و گفت: همچنین شاهد افتتاح زیرگذر دخانیات قائمشهر بودیم که ۶۰ هزار نفر از مزایای آن بهره‌مند می‌شود.

وی پروژه تصفیه خانه فاضلاب را طرح بزرگی برشمرد و گفت: برای افتتاح و تکمیل پروژه‌های زباله سوز در استان زمانبندی صورت گرفته است.

استاندار مازندران تاکید کرد: باید به این مسئله برگردیم که هیچ زباله‌ای در استان نداشته باشیم و جمع آوری به گونه صورت گیرد که به سایت‌های زباله منتقل نشود و می‌طلبد که به مسئله تفکیک زباله از مبدا توجه شود.

نوری با عنوان اینکه مردم مازندران در امور فرهنگی پیشرو هستند، گفت: باید آموزش و پرورش و نهادهای مردمی به محیط زیست برای فرهنگ سازی در زمینه مدیریت پسماند کمک کنند.

استاندار مازندران با بیان اینکه روستاهای بدون زباله نیز در استان داریم، گفت: می‌توان شهر بدون زباله را نیز داشت و باید معضل آزاردهنده و بیماری آفرین زباله را حل کنیم.

دکمه بازگشت به بالا