اقتصادی

خودروی ارزان به آلمان رسید

تسلا قیمت مدل Y را در آلمان، پس از کاهش قیمت چین کاهش داد.

به گزارش پرتال پارسی، تسلا یک هفته پس از کاهش قیمت خودروهای مدل ۳ و مدل Y در چین، قیمت خودروهای مدل Y خود را در اروپا از جمله آلمان کاهش داده است که در سال ۲۰۲۳ جایگاه خود را به عنوان برترین فروشنده خودروهای الکتریکی به فولکس‌واگن از دست داد. این کاهش سهام تسلا را نزدیک به ۳ درصد کاهش داد و به شروع ضعیفی برای سهام در سال ۲۰۲۴ افزود.

تسلا قیمت مدل Y  و مدل  Y پرفورمنس  را به ترتیب تخفیف ۹ درصدی و ۸.۱ درصدی نسبت به قیمت‌های قبلی داد. طبق داده‌های وب سایت تسلا، همچنین قیمت مدل‌های دیفرانسیل عقب مدل Y را ۴.۲ درصد کاهش داد.

فولکس‌ واگن در سال ۲۰۲۳ از تسلا به عنوان بزرگترین فروشنده خودروهای برقی در آلمان سبقت گرفت و ۱۳.۵ درصد از سهم بازار را در مقایسه با ۱۲.۱ درصد تسلا به خود اختصاص داد.

در فرانسه، این شرکت قیمت مدل Y خود را تا ۶.۷ درصد کاهش داد. قیمت‌ها در دانمارک تا ۱۰.۸ درصد کاهش یافت.  به گزارش CNBC، در هلند، قیمت مدل Y تا ۷.۷ درصد کاهش یافت و تسلا قیمت‌ها را بین ۵.۶ تا ۷.۱ درصد در نروژ کاهش داد.

آخرین کاهش قیمت پس از آن صورت گرفت که تسلا هفته گذشته اعلام کرد که بیشتر تولید خودروی خود را در کارخانه خود در نزدیکی برلین از ۲۹ ژانویه تا ۱۱ فوریه به حالت تعلیق در می‌آورد.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی حرفه‌ای هستم که با تجربه و تخصص در زمینه تحلیل‌های اقتصادی فعالیت می‌کنم. با استفاده از روش‌های پیشرفته و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اطلاعات موثق و تحلیل‌های قابل اعتماد را ارائه دهم تا شما بتوانید در تصمیم‌گیری‌های مالی خود بهترین تصمیمات را بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا