اقتصادی

حمایت تمام قد نماینده ساری از ساخت پتروشیمی میانکاله

سخنگوی شورای اسلامی شهر ساری در توییتر خود از حمایت از احداث مجتمع پتروشیمی میانکاله خبر داد. راه حل ادامه توسعه و اشتغال است.»

به گزارش پرتال پارسی، علی بابئی کارنامی، نماینده مردم ساری و میانود در مجلس در توییتر خود نوشت: «محیط زیست قطعا مهم است، اما معیشت و اقتصاد استان های شمالی مهم است. فراموش نخواهد شد

در حال حاضر در بسیاری از کشورهای دنیا کارخانه های دوستدار محیط زیست (به ویژه در صنایع شیمیایی) فعال هستند که راه حل آن ادامه توسعه و اشتغال است.

ساخت مجتمع پتروشیمی میانکاله در مراتع حسین آباد، بهشهر و مازندران پس از کلنگ زنی این پروژه با اعتراضات و اعتراضات متعددی به ویژه از سوی فعالان محیط زیستی همراه بوده است.

بهادری جهرمی، سخنگوی دولت، روز 20 فروردین در اولین نشست خبری سال جدید، تصمیم به ساخت پتروشیمی میانکاله را اسفند 93 برای کابینه دولت سابق اعلام کرد و از این حساسیت تشکر کرد. افکار عمومی اخذ مجوزهای زیست محیطی.

در 21 فروردین، علی سلاج، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نیز واکنش نشان داد و گفت: «گاهی فشارهای نمایندگان برای ما عجیب است». مجوز محیط زیست این پروژه گرفته نشده است اما نماینده محترم از من می خواهند که آن را حفاری کنم. به هر طریقی به دست آمده است، اما به نظر ما، پیکاهای موفق این پروژه تایید نشده است. در واقع ما معتقدیم که میخ به زمین اصابت نکرده است.

23 فروردین ماه، دادستان کل کشور و مدیرکل حقوق عمومی کشور با ارسال نامه ای به انقلاب مازندران و دادستان کل کشور دستور توقف پروژه پتروشیمی میانکاله را به منظور پیشگیری از حقوق عمومی و جرم و جنایت صادر کردند.

با این حال تنش ها بر سر توقف یا ساخت این مجتمع پتروشیمی ادامه دارد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا