اقتصادی

حساسیت دولت در پرداخت تسهیلات برای کنترل افزایش نقدینگی است

پرتال پارسی/گیلان وزیر اقتصاد درباره امکانات بانک گفت: در پرداخت پرداخت ها با مشکل مواجه هستیم، دولت در این بخش بسیار حساس است چرا که تلاش می کند رشد نقدینگی را کنترل کند.

سید احسان خاندوزی در دیدار با استاندار گیلان با بیان اینکه بیشترین گلایه ها و شکایات مردم در حوزه مالیاتی، بانکی و گمرکی است، گفت: دولت در تلاش است تا این نگرانی ها را کاهش دهد و این نگرانی ها برطرف می شود. در آینده ی نزدیک.

وی با تاکید بر تسریع در اجرای مجوز سفرهای تجاری رئیس جمهور گفت: مجوز سفر تجاری رئیس جمهور باید موثر باشد.

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: کارهای خوبی در گیلان انجام شده، کارهای خوبی شروع شده و آخرین گام ها باقی مانده است، اما بانک های استان همچنان فاقد اعتبار لازم برای آزادسازی بخشی از اعتبارات سفر رئیس جمهور هستند. ” ظرفیت دارد و منتظر اعلام است. صورت می گیرد و می توانند از آن استفاده کنند.

خاندوزی درباره ظرفیت بانک خاطرنشان کرد: در پرداخت ها با مشکل مواجه هستیم و دولت در این بخش بسیار حساس است و سعی می کند افزایش نقدینگی را کنترل کند.

وی با بررسی عملکرد بانک ها در زمینه تسهیلات، اشتغال و تولید گفت: در صورت بی توجهی مدیران منطقه به اقدامات و تخلفات بانک ها از قانون باید با آنها برخورد جدی شود.

اسدالله عباسی استاندار گیلان با تشریح روند توسعه اقتصادی استان، اقدامات انجام شده برای رونق اقتصادی گیلان را برشمرد و افزود: اقتصاد داخلی نقش اساسی در توسعه پایدار دارد.

وی صدور 128 مجوز سرمایه گذاری در گیلان و شناسایی 256 منطقه سرمایه گذاری بر اساس فرصت های موجود در نقاط مختلف استان را گامی در جهت تسهیل سرمایه گذاری برشمرد و گفت: برای اولین بار است که این امر محقق می شود. گیلان.

استاندار گیلان رساندن تولید و تبدیل وضعیت واحدهای غیر فعال و نیمه فعال به فعال را یک ضرورت انکارناپذیر دانست و یادآور شد: با فعال سازی واحدهای غیر فعال، اشتغال بخشی مهم از تعهد استان در دولت سیزدهم خواهد بود. اجرا شد.

عباسی با انتقاد از عملکرد برخی بانک ها برای تجمیع وام ها در تهران گفت: بانک ها باید بر عرضه و توزیع عادلانه وام ها و فرصت ها و همکاری بهتر با تولیدکنندگان و سرمایه گذاران تمرکز کنند.

وی در خصوص فرصت ها و امکانات صنعت و معدن و توسعه فضای کسب و کار در گیلان گفت: شرایط مساعد در زمینه سرمایه گذاری در بخش خصوصی با مشارکت سرمایه گذاران داخلی و خارجی در گیلان با تقویت اقتصاد دریایی اقتصاد گردشگری و اقتصاد کشاورزی باید مورد توجه و حمایت بیشتری قرار گیرد.

استاندار گیلان از وزیر اقتصاد خواست با توجه به مشکلات حوزه تولید و اقتصاد استان، جلسه اضطراری با حضور خود، نمایندگان شورای اسلامی و متولیان این موضوع در تهران برگزار کند. صدور موافقتنامه ها و دستورات لازم برای تسهیل روند اجرا.

وی همچنین در خصوص حل مشکلات مردم از جمله تولید و اشتغال در سال مقام معظم رهبری که آن را تولید، دانش بنیان و اشتغال زایی نامید، توافق و همدلی خوبی بین مسئولان منطقه وجود دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا