رویدادها و حوادث

جلوگیری از عرضه ۱۲۰۰ میلیارد تومان کالای قاچاق در کشور

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا از بازدید از ۴۰۰۰ واحد صنفی و کشف ۱۲۰۰ میلیارد تومان کالای قاچاق از محل عرضه محصولات خبر داد.

به گزارش پرتال پارسی، سردار حسین رحیمی با تاکید براینکه مقابله با قاچاق کالا، از مرز تا مراکز عرضه در دستور کار پلیس امنیت اقتصادی قرار دارد، گفت: به‌طور حتم کالایی که به صورت قاچاق وارد کشور شود دارای مشکلات و معایب مختلف و نیز فاقد استانداردها و مجوزهای لازم بهداشتی است، اما متاسفانه برخی از تجار و اصناف به دلیل به دست آوردن سودهای بادآورده اقدام به عرضه این گونه کالای قاچاق می‌کنند که پلیس نیز با آن برخورد می‌کند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا با تاکید براینکه موضوع قاچاق را از  مرزهای مختلف کشور تا محل‌های دپو و عرضه پیگیری و با آن مقابله می‌کنیم، گفت: از ابتدای سال تاکنون طرح‌های مختلف مقابله با کالای قاچاق را با استفاده از ظرفیت‌های درون و برون سازمانی از جمله وزارت‌های صمت و بهداشت و درمان و … در حوزه‌های مختلف و از جمله در سطح عرضه اجرا کرده‌ایم.

رحیمی با اشاره به اینکه مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه را از ابتدای سال به صورت ویژه با محوریت لوازم خانگی، لوازم یدکی، پوشاک، دخانی و سلامت محور پیگیری کردیم، گفت: در اجرای این طرح ها از ابتدای سال تاکنون از  ۴۰۰۰ محل و مرکز عرضه کالا بازدید شده است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا با اشاره به اینکه در این رابطه ۱۸۵۸ مورد پرونده برای عرضه کنندگان کالای قاچاق تشکیل شده است، گفت: در اجرای این طرح بالغ بر ۱۲۰۰ میلیارد تومان کالای قاچاق کشف شده است.

وی با قدردانی از فعالان و تولیدکنندگان داخلی که به صورت قانونی و در چهارچوب ضوابط ابلاغی در عرصه تولید و عرضه کالای تولیدی فعالیت دارند، خاطرنشان کرد: قاچاق کالا در واقع سلامت اقتصادی، بهداشتی و .. مردم را به مخاطره می‌اندازد و پلیس در راستای دفاع از حقوق مردم با این گونه اقدامات مجرمانه مقتدرانه برخورد خواهد کرد.

انتهای پیام

تیم تحریریه مقالات حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در تحلیل و پیش‌بینی رویدادها هستم. توانایی بررسی روند و رخدادهای آینده را دارم و بر اساس آن به خوانندگان پیشنهادهایی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا