عمومی

تبیین و گسترش مهدویت در جامعه ضرورت دارد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت الاسلام صفر قربانپور در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته رشت در مصلی این شهر با اشاره به اهمیت مهدویت از نگاه اسلام اظهار کرد: حضرت مهدی موعود (عج) در نیمه ماه شعبان سال ۲۵۵ هجری قمری در سامرا از مادری گرانمایه به نام نرجس خاتون بدون نمود آثار حمل از نگاه دیگران به دنیا آمده و ما شیعیان به موعودی چون حضرت ایشان رفتار می‌کنیم و باور داریم که او شاهد بر اعمال ما است.

وی با بیان اینکه در باب موضوع مهدویت باید در مراکز فرهنگی و مراکزی که مخاطب جوان دارد تبیین صورت بگیرد، گفت: شناخت امام زمان (عج) برای تقویت معرفت دینی و باورهای مذهبی در جامعه بسیار با اهمیت است.

امام جمعه موقت رشت با تاکید بر اینکه روز جوان بستر نهادینه کردن مبانی علمی، معنوی می‌باشد افزود: مساله جوانی جمعیت نیز باید مورد تاکید دستگاه‌های متولی قرار بگیرد تا مساله جمعیت به ویژه در گیلان به طور جدی در دستور کار قرار بگیرد.

وی با تقدیر از شکوه حضور مردم در راهپیمایی دشمن شکن ٢٢ بهمن ١۴٠٢ که مردم حقیقتاً منجر به شادی روح امام خمینی (ره) شدند چرا که ایشان مردم ایران را همواره مردمی برتر نسبت به مردم صدر اسلام خطاب می‌کردند، بیان کرد: مردم با خلق عظمت شکوه حضور، با ولایت فقیه پیمان بسته و به یقین باید گفت که توطئه‌های ترکیبی دشمن را با بصیرت و هوشیاری خنثی نموده و به کوری چشم دشمن رأی آری خود را به رخ دنیا کشیدید.

قربانپور خطاب به مسؤولان نسبت به اینکه مردم به عهد خود وفا کردند و حالا نوبت به وفای عهد مسؤولان است تا با انجام وظیفه خود نسبت به مردم احساس وظیفه کنند، افزود: مردم بصیر و هوشیار ایران اسلامی در انتخابات نیز با حضور مقتدرانه خود بار دیگر مشت محکمی بر دهان یاوه گویان زده و توطئه‌های آنان را به کابوسی ابدی تبدیل می‌کنند.

مردم مسلمان ایران اسلامی خود را کنار مردم غزه می‌داند

خطیب موقت رشت مردم مسلمان ایران اسلامی همواره خود را کنار مردم غزه می‌داند و اتفاقات غزه را از یاد نبرده و نخواهد برد، از این رو، جشن اقتدار ملت ایران در راهپیمایی و حضور دشمن شکن در انتخابات دشمنان را مأیوس و آنان را به عقب نشینی وا می‌دارد.

وی با بیان اینکه تمام چشم طمع دشمن به انتخابات مردم ایران است، تصریح کرد: دو انتخابات خبرگان رهبری و نمایندگان مجلس همزمان انجام می‌شود، در گیلان در خبرگان ۶ نفر خود را در معرض انتخاب قرار داده تا چهار نفر عهده دار نمایندگی مردم گیلان باشند بنابراین شایسته است، مردم با دقت و عمیقاً با حق کامل خود، انتخاب دقیق داشته باشند.

قربانپور با اشاره به کثرت کاندیداهای مجلس شورای اسلامی و تاکید بر اینکه شایسته است تا کاندیداها از زیاده روی‌ها بپرهیزند، تصریح کرد: مردم به سوابق، تعهدات و خدمات کاندیداها بنگرند و به دور از احساسات انتخاب کنند تا با وضع قوانین درست توسط نمایندگان مسیر زندگی هموار باشد چرا که مجلس جلوه و نماد مردم سالاری دینی و کارآمدی نظام دینی و اسلامی است.

وی با بیان اینکه تغییر کاربری اراضی با مبنای شکوائیه شکل گرفت و حکم صادر شده که با اسناد باید انجام شود و این موضوع یازده ماه استان را درگیر کرده است، گفت: چرا بعضی‌ها تصور دارند صرفاً با گزارش و شکواییه باید مسائل را پیش برد آیا نمی‌توان با ارائه راه حل موضوعات را حل کرد؟

خطیب موقت رشت با تاکید بر اینکه در گیلان مساله سند کشاورزان را دچار مشکل کرده است، افزود: راهکارهایی مانند اصلاح بعضی قوانین، راه حل از مرجع صدور حکم قضائی پیدا و دیگر راه حل‌ها باید در دستور کار قرار بگیرد تا بیش از این کشاورزان دچار مشکل نشوند لذا نمایندگان، اعضای قوه قضائی و دادگستری این مشکل را برطرف و نارضایتی را کم کنند.

دکمه بازگشت به بالا