ورزش و نشاط

بیانیه AFC: تصمیم فعانی درست بود

کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم‌های علیرضا فغانی در مسابقه دو تیم ملی عراق و اردن را درست دانست و مورد تایید قرار داد.

به گزارش پرتال پارسی، کنفدراسیون فوتبال آسیا در بیانیه‌ای رسمی‌اش گذشته از تایید همه سوت‌ها و تصمیم‌های علیرضا فغانی به‌ویژه اخراج ایمن حسین به همه گمانه‌زنی‌ها در این باره پایان داد.

در بیانیه AFC آمده است: «کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره دریافت کارت زرد دوم ایمن حسین و کارت قرمز پیامد آن از سوی داور مسابقه، علیرضا فغانی، در دقیقه ۷۷ بازی عراق  و اردن در جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ قطر پرسش‌های زیادی را دریافت کرد. AFC قصد دارد با ارائه تفسیری جامع از قوانین بازی و منطق پشت تصمیم داور به آنها پاسخ دهد.

تصمیم در زمین: کارت زرد اول ۳ + ۴۵ دقیقه (نشان‌دادن مخالفت با حرف و عمل)، کارت زرد دوم دقیقه ۷۷ (به دلیل تاخیر زیاد در آغاز دوباره جریان بازی)

– تصمیم به صدور کارت زرد دوم برای بازیکن شماره ۱۸ عراق در دقیقه ۷۷، ایمن حسین، بر اساس قانون ۱۲ (خطاها و تخلفات – اقدام انضباطی: تاخیر) بود که بر اساس آن داور باید به بازیکنانی که بیش از حد شروع مجدد را به تاخیر می‌اندازند، اخطار بدهد. ایمن حسین پس از به ثمر رساندن گل در دقیقه ۷۵ شروع مجدد بازی را بیش از حد به تاخیر انداخت. در جریان جشن‌های این بازیکن، داور سه بار به ایمن حسین اخطار جدی داد تا در نهایت کارت زرد دوم را نشان دهد. در این خصوص دومین اخطاری که به ایمن حسین صادر شد تصمیمی درست از سوی داور بود.

– کنفدراسیون فوتبال آسیا موکدا از هواداران، رسانه‌ها و ذینفعان می‌خواهد که به تصمیم‌های گرفته‌شده مسئولان مسابقه احترام بگذارند.»

انتهای پیام

گروه تحریریه مقالات ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با تمرکز بر راهنمایی‌های تمرینی و بهبود عملکرد ورزشی. با به اشتراک گذاری تکنیک‌ها و استراتژی‌های موثر در ورزش، هدفمندی خود را در بهبود عملکرد ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراهی با من را بپذیرید و به جزئیات هیجان‌انگیز دنیای ورزش بپردازید.
دکمه بازگشت به بالا