بین الملل

بیانیه وزارت خارجه انگلیس در واکنش به انفجارهای تروریستی در کرمان

سخنگوی وزارت امورخارجه انگلیس با صدور یک بیانیه انفجارهای تروریستی روز چهارشنبه در کرمان را که در نتیجه آن بیش از ۸۰ نفر به شهادت رسیده‌اند، محکوم کرد.

بنابر گزارش خبرگزاری آناتولی، در این بیانیه آمده است: بریتانیا بمب‌گذاری هولناک روز گذشته در شهر کرمان ایران را محکوم می‌کند که باعث کشته شدن تعداد زیادی از ایرانیان شده است. به خانواده‌های بازماندگان آن تسلیت می‌گوئیم و با مجروحان ابراز همدردی می‌کنیم.

عصر روز چهارشنبه همزمان با مراسم چهارمین سالگرد سردار حاج «قاسم سلیمانی» و همرزمانش، ۲ انفجار تروریستی به فاصله زمانی حدودا ۲۰ دقیقه‌ در مسیر منتهی به گلزار شهدای کرمان رخ داد که تاکنون منجر به شهادت ۸۴ نفر و مجروح‌شدن حدود ۲۸۴ نفر شده است.

تاکنون سازمان ملل و کشورهای بیشماری، ازجمله روسیه، چین، سوریه، قطر، مصر، کره جنوبی، هند، امارات متحده عربی، برزیل، مکزیک و چهره‌های مذهبی-سیاسی عراق این انفجارها را محکوم کرده‌اند.

310310

گروه تحریریه بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای علم و فناوری جهانی. با علاقه و دانش در زمینه دستاوردهای علمی و پیشرفت‌های فناوری، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای علمی، کشف‌های جدید و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و علمی، به شما دیدی کامل از تحولات علم و فناوری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا