اقتصادی

باشگاه فعالان به‌پوشی راه‌اندازی شد

در راستای هم افزایی و سازماندهی زنان قوی، شبکه زنان فعال باشگاه فعالین بهپوشی را راه اندازی کرد.

گزارش نویسی گروه فرهنگ خبرگزاری آنا، شبکه زنان پس از برگزاری جلسات متعدد چهره به چهره با زنانی که به عنوان طراح یا تولیدکننده در عرصه تولید پوشاک ایرانی اسلامی فعال هستند و توانمندی ها و فرصت های آنان را ارزیابی می کند، جریان ساز در جهت گیری زنان هم افزا و توانمند است. با در نظر گرفتن نیازها و با برنامه ریزی دقیق باشگاه فعالان بپوشی راه اندازی شد.

خسروی دبیر شبکه جنبش زنان به عنوان ایده و طراح اصلی این برنامه افزود: باشگاه «بی پوشی» با حضور 260 زن تولیدکننده و طراح از استان های تهران، البرز، قم، مشهد، اصفهان. و همدان برای کمک و رفع موانع موجود با جدیت در مسیر تلاش این بانوان قدم می گذارد.

وی افزود: در گردهمایی تولیدکنندگان بانوان که مردادماه در برج میلاد برگزار شد، نیازهای جامعه زنان ایران از جمله دسترسی به پوشش مناسب و کمک رسانه ملی در زمینه اطلاع رسانی و تلاش مطرح شد. فعالیت های کارگروه متحدالشکل در کشور و اتحادیه های صنفی مربوطه برای کمک به حمایت از این زنان با این نزدیکان گفتگو شد.

علاوه بر خرده فروشی اجناس بی کیفیت، برگزاری مراسم هدفمند به سبک زنان مسلمان از موضوعات مطرح شده در این نشست بود.

همچنین در این جلسه تعدادی از تهیه کنندگان زن با سابقه و مقبولیت و شایستگی کافی به عنوان داور و راهنما با حضور بقیه شرکت کنندگان جهت کمک به ایجاد کارگروه های تخصصی این باشگاه انتخاب شدند.

همچنین در رابطه با استقبال بانوان تولیدکننده، پس از برگزاری این نشست، دومین نشست با محوریت شناسایی، قشربندی و اجرای بهتر برندهای پذیرفته شده را تدارک خواهیم دید.

این نشست تنها مختص تهران نیست، برگزاری چنین نشست هایی در مناطق قم، مشهد و اصفهان با توجه به درخواست بانوان تولیدکننده در اولویت است.

امیدواریم با کمک و حمایت و پتانسیل بانوان کارآفرین در عرصه پرخطر پوشش ایرانی اسلامی که با هجمه های مختلف فرهنگی مواجه هستند، بتوانیم حرکتی در مسیر درست داشته باشیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا