اقتصادی

بازار میلگرد کوتاه آمد+ نرخ روز

پس از نوسانات قیمت سیمان و فولاد به دلیل عرضه ناکافی تولیدکنندگان و قطع برق کارخانه ها ، قیمت بازار کاهش یافت و امروز درب کارخانه سیمان به حدود 25000 تن در هر کیسه رسیده است. قیمت هر کیلوگرم یراق آلات که به 22 هزار تن افزایش یافت اخیراً به حدود 16 هزار تن کاهش یافته است.

به گزارش پرتال پارسی ، قیمت سیمان در حال کاهش است و تولیدکنندگان می گویند که هر بسته سیمان را می توان در کارخانه از طریق بورس 25 تا 27 هزار تن خریداری کرد. البته تا زمانی که قیمت ها 12 درصد افزایش پیدا نکند و مکرر برق قطع نشود ، قیمت ها همچنان در حال افزایش است. چند روز پیش قیمت هر بسته بیش از 70 هزار تومان بود به حدود 60 هزار جلد رسیده است. البته فعالان صنعت ساختمان انتظار دارند که حتی قیمت های پایین تری داشته باشند.

در حال حاضر هر تن سیمان به حدود 540 هزار تن رسیده است و در ابتدای امسال 220 هزار تن برآورد شده بود اما پس از قطع برق در ماه های اخیر به 1.2 میلیون تن در تن رسید.

همه توزیع کنندگان سیمان باز هستند

امروز سید رضا فاطمی امین ، وزیر صلح ، در دیدار با برخی از مسئولان از بازگشت قیمت سیمان در بورس کالا به 25000 بسته تومانی خبر داد و گفت: «آنچه برای کنترل قیمت سیمان انجام داده ایم اصلاح است. ساختار و روشهای مجازات »شکل گیری وضعیت قیمت و وضعیت روانی به اینجا نرسید ، بنابراین تعادل در بازار قیمت سیمان را کاهش داد.

به گفته فاطمی امین ، در دو هفته آینده روی بازار سیمان تمرکز خواهیم کرد. همه خرده فروشان و نمایندگان فروش سیمان برای دستیابی به رفتار مطلوب در بورس و تجارت عمده و خرده وارد سیستم معاملات و مبادلات می شوند.

همچنین در روز هشتم سپتامبر معاون وزیر معدن وزارت صلح وی گفت: کارخانه های سیمان که هنوز کد بورس را دریافت نکرده اند ، می توانند ظرف یک هفته در بورس کالا ثبت نام کرده و در بورس کالا پیشنهاد دهند.

15 هزار و 900 جلد برای آرماتور اصفهان

گزارش شده است که قیمت یک کیلوگرم یراق آلات از بازار فولاد که در هفته های اخیر به 22 هزار جلد رسیده است ، با 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده به حدود 16 هزار جلد کاهش یافته است. قیمت آنلاین هر کیلوگرم یراق آلات واسطه کارخانه ذوب آهن اصفهان از 22 تا 32 ، 14 هزار و 585 جلد است که در مقایسه با 1313 جلد مالیات بر ارزش افزوده ، 15 هزار و 898 جلد است.

در ابتدای سال جاری ، این مقدار به ازای هر کیلوگرم اتصالات حدود 13،500 جلد بود. فرشید پورحاجت ، دبیر انجمن انبوه سازان به پرتال پارسی گفت: قیمت میلگرد از 8000 تن به 1400 تن در کیلوگرم در سال گذشته رسید و اکنون اندکی کاهش یافته و به 16-17000 تن کاهش یافته است ، اما ما معتقدیم بازار فولاد هنوز قوی است. به حباب دارد.

وعده حذف امضای طلایی از بازار سیمان و فولاد

امروز وزیر صنعت ، معدن و تجارت سه راه حل برای بازار فولاد اعلام کرد و گفت: «در ماه اکتبر یک سیستم تجارت جامع برای محصولات فولادی ، آلیاژها و کالاها و اجاره و قیمت بالا خواهیم داشت. “حضور فولاد را از این طریق حذف کنید. در مرحله دوم ، ما شاهد تاثیر اصلاح ساختار بازار و اعلام قوانین و مقررات جدید در ماه اکتبر خواهیم بود و امضاهای طلایی تا این زمان از بین می روند. در ماه دسامبر یک اصلاح ساختاری در ساختار صنعت فولاد خواهیم داشت که می تواند هزینه آن را کاهش داده و شاهد رقابت سازنده در بازار فولاد برای کاهش هزینه ها باشیم و بازار فولاد تحت تاثیر نوسانات ارزی قرار نخواهد گرفت.

فاطمی امین: «در ماه اکتبر ، ما اطلاعات زنجیره فولاد را به طور کامل رصد می کنیم ، به طوری که تمام محصولات فولادی ، آلیاژها و محصولات در یک سیستم تجاری جامع عرضه می شود و اجاره و فولاد با ارزش بالا حذف می شود. به در مرحله دوم ، ما شاهد تأثیر ساختار بازار و اعلام قوانین و مقررات جدید در ماه اکتبر خواهیم بود و امضاهای طلایی همچنان از بین خواهند رفت.

در حالی که وزیر سکوت دولت اصلی با بورس سیمان موافقت کرد ، سازمان استاندارد با مخالفت با ورود سیمان به بورس مخالف بود. محمد اسلامی وزیر سابق راه و شهرسازی نیز از این قاعده مستثنی نیست مخالفت با بورس اوراق بهادار وی گفت: این موضوع بدون رعایت قوانین و قوانین کشور تصویب و معرفی شد. اما رستم گاسمی ، وزیر راه و شهرسازی دولت سیزدهم ، هنوز در بورس سیمان موضع گیری نکرده است. وی گفت که البته با اشاره به برنامه دولت برای ساخت یک میلیون خانه در سال ، مردم نباید نگران مسکن باشند و مدارس ابتدایی باید در سیستم مسکن ثبت شوند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا